Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Свавілля органів влади в Харкові. Підтримайте звернення
[ Викачати з сервера (37.5 Kb) ] 25.08.2010, 12:21

Пропонуємо розглянути це звернення і підтримати. Інакше, еоли будуть нас човпти не буде кому підтримати. Якщо в когось є застереження чи інша інформація про ці події, повідомте.
Просимо громадські організації та всіх небайдужих підтримати це неполітичне та не проплачене звернення! Підписатися можна за електронною адресою nolawlessness@yahoo.com

Координаційна рада Асамблеї ГО МСБ України.


До Комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммерберга

Шановний п. Хаммерберг!
Звертаємось до Вас у зв’язку з тривожними діями харківської місцевої влади та міліції, пов’язаними з вирубкою віковічних дерев у парку імені Горького. Органи місцевого самоврядування не тільки діяли всупереч законодавству й із неповагою до думки громадян, але й вжили незаконних засобів, зокрема й насильства, проти мирних захисників парку. Особливу стурбованість викликає потурання міліції насильству з боку невідомих воєнізованих формувань і репресії щодо осіб, які зазнали насильства.

Жодного публічного обговорення не було й досі немає відкритості щодо самої забудови. Місцева влада стверджує, що це підготовка до «Євро-2012», але Мінприроди доручило відкликати висновок про погодження проекту для будівництва та подальшої експлуатації готельного комплексу та апартаментів і для влаштування автодороги. Замість відкритості та діалогу місцева влада вдалася до насильства разом із дезінформацією, наклепом на активістів і, схоже, спробами підкупу.
Рішення про вирубку 503 дерев у парку Горького для будівництва готельного комплексу й автодороги було ухвалено Харківським міськвиконкомом 19 травня, а вже наступного дня розпочали рубати дерева. В ті перші дні робота велася без дотримання правил лісозаготівлі та техніки безпеки й територію не перекрили. Зрубані дерева просто чудом не впали на когось із перехожих.

Список кричущих порушень законодавства можна продовжити. В. о. міського голови Харкова Г. Кернес і голова Харківської ОДА стверджують, що дорога будується згідно з Генеральним планом міста від 2004 р., що всі відповідні дозволи є та що проводилися громадські слухання, як вимагають не тільки національні закони, але й положення Оргуської конвенції.
Мінприроди, натомість, уже 1 червня підтвердило, що дозволів немає і що «інформація про проведення громадського обговорення такого будівництва відсутня».
Ще більше непокоїть реакція харківської влади на законний протест мешканців міста щодо протизаконного нищення їхнього парку. Абсолютно мирне протистояння розпочалося 20 травня. Коли виявилося, що лісоруби можуть представити тільки копію ухваленого напередодні рішення, активісти викликали міліцію. Того дня правоохоронці ще адекватно зреагували на відсутність дозвільних документів і призупинили рубку.

На превеликий жаль, це востаннє міліція виконувала свій обов’язок захищати громадян від насильства та сваволі. Під час протистояння працівники міліції або лишалися осторонь і не захищали людей від насильства, або самі вживали силових засобів проти мирних активістів. Вони й затримували виключно захисників парку замість нападників.

О 4-й ранку 25 травня близько 100 працівників міліції супроводили лісорубів на місце вирубки дерев і оточили територію. Захисників парку, які намагалися захистити дерева своїми тілами, витягали та били правоохоронці. Все це можна побачити ось тут.

Зранку 28 травня до місця вирубки, разом із міліціонерами, приїхало близько 50 молодиків міцної статури з бейджиками «муніципальна охорона». Останні взялися за руки і ланцюгом стали відтісняти захисників дерев. Декількох учасників побили. Молодики могли показати тільки м’язи, жодних посвідчень, та й що це за відділ «муніципальної охорони», навіть міліція не могла пояснити. Правоохоронці спочатку спостерігали за нападом, а потім затримали захисників парку. Їх звинуватили в злісній непокорі працівнику міліції, що переступає всі межі абсурдності. Адже просили міліцію про захист від нападників.

Після оприлюднення інформації від Мінприроди щодо протизаконності робіт, а також інформації про відсутність дороги в Генеральному плані міста, можна було сподіватися, що влада відмовиться від завідомо незаконних дій. Але ж ні. Вирішили довести беззаконня до кінця. Наступ на наметове містечко о 4-й ранку 2 червня можна побачити на відео тут. Видно, як невідомі особи в чорному одязі разом із лісорубами з ввімкнутими пилками йдуть шеренгою на захисників дерев. Кілька захисників травмовано. Незважаючи на те, що це громадські захисники зазнали насильства, що вони не вчиняли жодних правопорушень і не чинили жодного фізичного опору діям міліції, остання тільки їх і затримала. У завершення беззаконня (це можна побачити тут) лісоруб пиляє дерево, яке потім падає на сусіднє дерево, на якому сидить людина.

Протизаконне нищення завершено, вирубано значно більше дерев, аніж заявлено. Громадські організації вже подали скарги на дії міліції та збираються оскаржити рішення до суду.

Харківська місцева влада своїми діями виявила повну неповагу до інтересів, ба навіть до безпеки громадян і до законодавства.

Міліція виконувала незаконні вказівки, і не тільки не захищала громадян, але й порушували їхні конституційні права.

Відсутня й адекватна реакція з боку керівництва МВС, Кабінету міністрів та президента, хоча рівень відвертого беззаконня та наступ влади й міліції на громадян ставлять під сумнів будь-яку відданість демократії та правам людини.

Масштаб порушень та відсутність адекватної реакції з боку вищого керівництва країни змушує нас звернутися до Вас із проханням звернути увагу органів влади України на необхідність, – перш за все, – провести розслідування всіх стадій протистояння та дій місцевої влади. У склад комісії мають входити представники провідних правозахисних та екологічних організацій за вибором самих організацій, не влади.

За результатами розслідування необхідно притягнути до відповідальності осіб, винних у незаконних діях та бездіяльності, включаючи тих, хто віддавав незаконні розпорядження. До завершення розслідування призупинити подальші роботи на спірній території. Не чинити перешкод мирним зборам, що мають на меті висловлення ставлення членів громади до дій влади.

Вкрай важливо показати владі та міліції, що неповага до закону та прав громадян не має жодного виправдання в демократичній країні і що подібні дії не залишаться безкарними. Ваша підтримка та увага до ситуації можуть цьому сприяти.

Заздалегідь дякуємо.

Українська Гельсінська спілка з прав людини, що об’єднує 29 українських правозахисних організацій
Харківська правозахисна група
Інститут демократії імені Пилипа Орлика
Микола Коробко, Киворізьке міське об’єднання ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка,.
Катерина Левченко
Николаевский центр мониторинга соблюдения прав человека
ГІМЦ "Всесвіт" ( м. Харків )
Миколаївська обласна асоціація "ДАНА"
Олександр Степаненко, Голова ГО "Гельсінська ініціатива-ХХІ",
Правозахисний центр "Поступ" (Луганськ)
Микола Козирев, Громадський комітет захисту прав людини (Луганськ)
Адаптаційний чоловічий центр (Тернопіль).
Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО "МАМА-86"
Николай Фельдман, ГО "Экспертная группа"
Інна Дудник, ГО "Територія успіху"
ГО М’АРТ (Чернігів)
Дмитро Скрильніков, адвокат, Голова ГО "Бюро екологічних розслідувань"
Андрей Дибенко, Центр защиты прав человека "Свобода"
Ольга Веснянка, Молодіжний правозахисний центр
Сергій Яровий, студент, Харків.
Полтавська обласна громадська організація "Сила Закону"
Павло Горак, МГО "Молодіжна ініціатива "КОЛО"
ГО "Центр громадської адвокатури"
Кирил Савін, представництво фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 663 | Завантажень: 87 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]