Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Ставимо на обговорення лист до Тигібка - чекаємо пропозицій
22.03.2010, 14:01
Віце-прем’єр-міністру України З питань економіки Тігіпку С.Л.
 Голові Ради підприємців України при КМУ Продан О.П.
Шановні добродії!
Підприємці України на даний час обговорюють концепцію розвитку малого та середнього бізнесу в умовах зміни влади. Це питання розглядалося на засіданні Асамблеї громадських організації малого та середнього бізнесу, яке відбулося 12 березня 2010р у м. Київ, де були присутні представники 74 громадських організацій з усіх регіонів України. В ході обговорення народилися слідуючи пропозиції:
1.Накласти мораторій на перевірки суб’єктів малого підприємництва строком на п'ять років. Визначити перелік контролюючих органів, їх кількість (до п'яти) та чітко виписати їх права та обов'язки. Пріоритетним напрямком роботи нової влади повинна стати боротьба з корупцією.
(Підприємців давлять не податки, а безліч контролюючих органів та недосконалість законодавства. Працівники цих підрозділів добре знають, які норми законодавчих актів підприємці виконати просто не в змозі,і добре знають які шалені штрафні санкції вони мають право застосовувати і добре цим користуються. Дійсно підприємцю вигідніше дати 2 тисячі, або 20 тисяч хабару замість 20тис. або 200 тис. штрафу. Саме абсурдне те, що для Держави від діяльності таких структур не має ніякої користі . Це поле для корупції і для збагачення працівників цих підрозділів. Підприємець є зовсім беззахисним перед контролюючими органами. А їх близько 80. Тому підприємці просять « Не треба нам допомагати - краще не заважайте нам працювати».)
2.Створити такі умови для підприємців, які працюють у правовому полі, щоб працювати легально було вигідно, і престижно. Для цього потрібна підтримка Держави у вигляді пільгових тарифів на комунальні послуги, отримання пільгових кредитів з місцевих бюджетів, відкриття та закриття підприємницької діяльності виключно по заяві, без біганини по інстанціям, про існування яких підприємець навіть не підозрює. Все це повинні робити чиновники , яких у нас в державі безліч. І на даний час, як це не абсурдно,не вони працюють не на підприємця, а підприємець на них.
 
3.Підприємців, які створюють робочі місця, звільнити від сплати 50% від ставки єдиного податку за кожного працівника. Негайно запровадити єдиний соціальний внесок в розмірі 20% нарахувань на фонд оплати праці . Звітність здавати в один фонд, а не в п’ять, як це робиться зараз.
4. Внести зміни до Кодексу Законів про працю. Запровадити погодинну оплату праці найманих працівників.
5.Зробити аналіз Постанов КМУ, які були прийняти попереднім Урядом з метою підтримки підприємництва на період фінансово - економічної кризи, на їх основі розробити Закони України, або терміново внести зміни до відповідних Законів України. Тому що Постанови є підзаконними актами, контролюючи органи на них не звертають уваги, а керуються Законами України,які ніхто не відміняв.
6.Реформувати загальну систему оподаткування, як дуже тяжку в адмініструванні .
7.Підприємців, які працюють на ринках країни, звільнити від сплати ринкового збору, бо все одно він не доходить до бюджету в повному обсязі і є дуже суперечливим, тому що не має єдиного законодавчого визначення і регулюється Декретом КМУ «Про місцеві податки та збори» від 20.05.93р № 56 і Указом Президента «Про впорядкування механізму сплати ринкового збору» від 28.06.99р № 761, де саме поняття про ринковий збір, та розмір ставок виписані зовсім по різному, що приводить до постійних протистоянь між підприємцями та місцевою владою. 8. Другим етапом необхідно прийняти ЗУ «Про ринки» , взяв за основу «Правила торгівлі на ринках України» та законопроект, запропонований профспілкою підприємців з м. Хмельницька, з залученням в обговоренні великої кількості усіх зацікавлених сторін.
8. Прийняти ЗУ «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємців України», який був розроблений Держкомпідприємництвом України та Радою підприємців України при КМУ з змінами , які додаються.
9.Внести зміни до Земельного Кодексу України та Закон України «Про оцінку земель» і не міняти базову оцінку землі на період кризи, бо це в першу чергу вдарить по тих у кого земля в землекористуванні . А це як правило великі ринки. Тому підняття плати за землю у два рази призведе до підняття тарифів за оренду місця для торгуючих, що в умовах кризи є неприпустимим. При оцінки землі не застосовувати комерційний коефіцієнт – 2.5. Це несправедливо, тому що будь-якепідприємство продає свій продукт в тій чи іншій формі. Та при прийнятті орендних ставок на землю враховується чи це землі комерційного призначення чи землі промисловості.
10.На місцях провести ревізію рішень міськвиконкомів та міських і районних рад які є регуляторними актами і перевірити процедуру їх прийняття. Так, наприклад, дозволи на розміщення об’єкту торгівлі згідно ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності " від 05.10.2006р. отримувати не потрібно, але рішенням міської ради від 2003р ,яким підприємців зобов’язують кожен рік брати ці дозволи і представляти велику кількість документів. Запропоновані зміни до ЗУ «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності» 1.Ставки єдиного податку для підприємців які працюють на роздрібних ринках, треба зробити від 4% до 25% мінімальної заробітної плати . А валовий обсяг виручки залишити 500 тисяч грн.? 2. Абзац 3, п1.4 ст.1 виключити . Не можна заборонити малим ринкам працювати на спрощеній системі оподаткування, тому що при переході на загальну систему оподаткування , вони змушенні будуть підняти ціни на оренду торгового місця у два рази. Не збільшуючи при цьому свою рентабельність. Тобто постраждають знову підприємці, які торгують. 3.П3.Ст7 слова в дужках( у разі сплати страхових внесків до ПФУ в сумі , не меншій, ніж мінімальний страховий внесок ) виключити. Це протирічить ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», де чітко вказано, що фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності , які обрали особливий спосіб оподаткування є застрахованими особами. Та і п4.ст.7даного Законопроекту дає вичерпне роз’яснення стосовно пенсійного стажу.
 
 Голова Координаційної ради: ________________________ О. Супрунюк
 
 Готувала Ракова Ольга Федорівна
Тел. 0472 45 32 23, 067 899 41 95
 
Супрунюк: Надзвичайно важливий документ, потрібно обов’язково взяти за основу, доопрацювати та прийняти 23.03.10 на КР На мою думку потрібно доповнення щодо дозвільних органів, які є фактично корупційними кормушками (причому узаконеними)-при БТІ, земельні кадастри, МРЕВ тощо. Також щодо безпредела монополій-газ. електрика (ціна на електрику та газ в кілька раз вище для СПД ніж для населення, а це відображається на продукції. Т.ін. Те ж стосується ліцензування.
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 990 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 наталя  
0
Надзвичайно важливий лист, і в принципі, в ньому відображено вкрай наболіле на сьогодні. Але , чесно кажучи, не віриться, що хтось із можновладців на нього практично відреагує.

1 Vladymyr  
0
Так нічого не вийде. Все треба робити так, як люди роблять.
1. Підприємець, що створив підприємство з повною відповідальністю що третіх осіб(або застрахований що до третіх осіб), не може бути перевірений інакше, як за рішенням суду.2. Для звітності перед податковою заборонити подавати звітність особисто, - лише поштою. 3. Звітність подається лише ліцензованим аудітом на підставі виписки банку, що отримується електронним шляхом. Звітність підписується підприємцем.

Цей порядок був запроваджений в країні, що провела реформи за 12 років до нас. Такий порядок діє вже більше як 30 років.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]