Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Шанс України від Асанжа з Березовським Олександр Тертичний
16.02.2011, 08:24

Шанс України від Асанжа з Березовським

Олександр Тертичний

 Якщо европейській потяг прозорості піде без вас, не знайдете спасіння ні в українських маєточках, ні в Куршавелях.

Хто швидше стане прозорим, отримає приз – місце серед лідерів ЄС…

 Знову маємо шанс

На двадцятому році Незалежності Господь знову дає нам шанс. Не просто шанс, а шалену надію на достойне майбутнє. «Перша країна, яка впровадить хоча би фінансову прозорість, протягом одного покоління вирветься у світові лідери. Бо це очищення. Це реальна конкуренція, це реальна творчість.» http://www.glavred.info/archive/2010/12/13/091826-0.html Цю заяву про блискучі перспективи фінансової прозорості зробив один з найосвіченіших і досвідчених російських бізнесменів.

Ніхто не скаже, що він поганий фахівець чи брутальний брехун. І, чому маю не вірити йому, якщо кожен, хто знає підприємництво, має таку ж думку. Тільки такі думки зазвичай не оголошують, поки самі в бізнесі. Автор же прогнозу вже не має цього тягара, а всі знають, як чудодійно впливає на людину позбавлення великої влади чи великих грошей. У них ніби полуда з очей спада, і відставники незрідка проголошуть надзвичайно розумні і корисні думки.

Шанс України полягає в тому, щоби першою вийти на старт Великого очищення і великої перспективи. І для цього маємо досить підстав.

По-перше, українці вважаються релігійним народом, а Біблія вчить жити по правді, і брати до уваги, що все таємне стане відомим. Талмуд і Коран, здається, теж, не заперечують відкритості і відвертості.

По-друге, і президент, і прем’єр в один голос вже кілька місяців волають про хрестовий похід за визволення економіки з-під влади «тіні». Щоправда, під прожектор чинної влади поки потрапляє лише дрібненький бізнес, а мільярдні доходи в офшорах залишаються незримими.   Не біда – головне почати.

І нарешті вирішальний аргумент: прозорість українцям потрібна швидше, ніж сусідaм. Сусіди можуть ще довго сперечатися, якими темпами вести реформи: бо й сьогодні, не зважаючи на кризу, живуть досить пристойно. Українці ж стали найбіднішим народом Європи, не зважаючи на те, що Бог дав найбагатші в світі чорноземи, чисту воду морів і числених річок, ліси і гори, гігантські родовища вугілля, нафти, газу, залізних і уранових руд, золота і навіть алмазів...

Що нам заважає використати унікальний шанс, і протягом одного покоління вирватися у світові лідери?

Брехня. Тотальна брехня, яка загніздилася в партійно-політичній верхівці. Горішній цинізм гнилим корінням труїть все здорове в Україні, не залишає навіть надії: ось щойно з умов ведення бізнесу теж на останнє місце потрапили.

Щоби жити краще, потрібно перестати брехати, «кидати», красти і вимагати хабарі. Якщо простіше – про совість згадати.

Ну, звичайно, всім і одразу важко. Починати, за логікою, мала би наша «еліта» - вони ж вважають себе найкращими.

Прозорість кожного для всіх і всіх для кожного є закономірною і невідворотною – попри те, що ми виявилися до цього неготовими. То, хто ж нам лікар? Не прислухалися до совісті, до порад фахівців, не приготувалися поступово – то доведеться бігцем: хочеш, чи не хочеш.  

Всезагальна прозорість – це питання тільки часу. Як швидко? «Швидше, ніж вам хотілось би» - відповів нам Асанж через «Вікілікс».

Завтра розпочинається нове історичне змагання народів – за прозорість. Ось де виявиться, хто є хто насправді: у кого є віра і довіра, а в кого немає. Хто їх щиро прагне, а хто знову бреше. Хто швидше стане прозорим, отримає приз – місце серед лідерів ЄС.

Хто усвідомить сутність Нової доби краще, здобуде суттєву перевагу: час для зміни стратегії і тактики, для виявлення ініціативи і встигне розпочати рух в голові колони. В момент великих змін, коли світ проходить чергову точку біфуркації, навіть аутсайдери отримують шанс вирватися вперед.

Зрозуміло, що прозорість не може стосуватися лише бізнесових питань – доведеться змінювати зашкарублий політичний устрій европейських держав, про що УП нещодавно нагадувала: http://world.pravda.com.ua/columns/2010/11/26/5601111/ . Проте, у нас нагорі навіть і не збираються: http://politiko.com.ua/blogpost42094 Ну, яка з наших партій хоч би пообіцяла чесно оприлюднити всі свої доходи і видатки? Чи вивісила в мережі докладні біографії всіх своїх кандидатів у депутати…

Ось він – шанс України.  

Хто не хоче жити гідно і заможно – той прозорістю хай не переймається. А хто хоче – засукайте рукава сьогодні, бо завтра буде пізно: потяг вже під парами.

До речі, панове олігархи, вас це стосується в першу чергу! Дарма, що збудували собі і сім’ям приміські селища комунізму – як вітер війне, так ті хатинки і посиплються. Якщо европейській потяг прозорості піде без вас, не знайдете спасіння ні в українських маєточках, ні в Куршавелях. Як не вас, так дітей ваших сягне десниця Прозорості.

А навіщо тоді мільярди копичити? В гробах же кишені не передбачені…

Серед мільярдерів дурнів, здається, немає. То ж, якщо ви такі розумні, швидше вмикайте мізки, подайте приклад прозорості. Добре, якби хоч один олігарх швидко зрозумів, що історичної альтернативи, непрозорого завтра, вже не існує: навіть, якщо він сьогодні сам може призначити міністра і провести вигідний закон через ВРУ.

Чи правду кажуть, що ви не дійсні бізнесмени, які вміють працювати в умовах чесної конкуренції та антимонопольних обмежень? То, хто ви насправді? Якщо не маєте пристойного інтелекту і засад моральності, що ви там, нагорі робите?

Не вмієш – навчись. Не хочеш – примусимо

Втім, поки олігархи радяться із своми богами, нам своє робить. Нам, посполитим, треба самим вирішувати свою долю. Мільйонів та мільярдів у нас немає, але голови та руки ще не повідривали ж. От і добренько: бо якраз мізки і стають головним капіталом нової доби. Чи не тому її дехто так боїться?

Найлегше це зрозуміти українським користувачам інтернету, кількість яких щойно сягнула 20 мільйонів. Ми краще знайомі із світовими новинами і, до того ж, вірогідно, в середньому більш освічені, ніж та половина дорослих українців, яким ще не довелося зазирнути у дзеркало всесвітнього павутиння. Тут, якщо пошукати, можна побачити багато цікавого, зокрема – і прогнози майбутнього.

Припустимо, олігархи і їхня влада наплюють на прогнози, і не стануть поспішати до прозорості. То й що: хай і цей подарунок долі пропливе повз Україну?

А чому, власне, маємо гав ловити? Тільки тому, що верхівка не поспішає?

А нам самим, дітям і онукам нашим хіба не потрібне достойне майбутнє?

Нам потрібно – нам і веслувати.

Хто встановлює правила гри? Народ.

Так де ті українські юристи, які хочуть мати роботу і зберегти гідність?

Чому не беруться за закони, що забезпечать політичну і фінансову прозорість? Чого чекаєте: вказівки згори чи дружньої поради? Чи, все ж таки, ситненького гранта? Так ви ж знаєте: хто платить, той і замовляє. А що може замовити грошовитий роботодавець – хіба не ясно?

Може, юристи вже не здатні попрацювати на суспільство на громадських засадах – як колись українці вчиняли толоку. Чи, може, є ще серед них такі?

Як не знайдеться найближчим часом, давайте скинемося для них на оплату. Бо без якісних законопроектів «за прозорість» нема що говорити.

Як тільки отримаємо пакет законопроектів, всі разом вимагаймо їх ухвалення від Верховної Ради і президента.

Не схочуть ухвалювати – громадянська непокора. Для її координації мережа сама складеться http://e-democracy.in.ua/index.php/component/content/article/51-manifest-demokratychnoji-ukrajinskoji-merezhi-proekt

Нікуди не дінуться, ухвалять. Якщо нам це дійсно потрібно, вийдемо на майдани. Якщо ж, непотрібно, то не треба скаржитися на погану долю: подивіться у дзеркало – і побачите того єдиного, хто вам винен.

Якщо не ухвалять потрібні нам закони про прозорість, попросимо верхівку на вихід http://e-democracy.in.ua/index.php/prjama-demokratija/ukrajinska-perspektyva/110-forsajt-scenarij-dlja-ukrajiny

Хто нам заважає скористатися конституційними правами?

Наша позиція має бути проста: не вмієш – навчайся, не хочеш – примусимо.

Бо країна – це ми, а не вони.

Вони своє майбутнє вже забезпечили. Ми теж хочемо отримати майбутнє. А у нас підстав для цього більше, ніж у них: і моральних, і правових.

Не втрачати же шанс для всієї України заради спокою купки наших недоторканих…

Олександр Тертичний

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 696 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]