Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Середній клас в Україні визначають самостійне мислення, продуктивність і етика – Зеновій Свереда
[ Викачати з сервера (42.6 Kb) ] 12.05.2020, 15:55

Основна ознака людини, що може відноситися до середнього класу в Україні – це не матеріальні доходи. Хоча б тому, що його постійно намагаються збанкрутувати, майже кожні 8-10 років: цикл сплати кредитів та досягнення мінімального середнього добробуту. Але навіть втрачаючи все, ці люди не перестають бути середнім класом. Від них залежить майбутнє нашої держави. Важливим складником середнього класу буде сучасна трудова міграція.

200511-zenoviysvereda.jpg

Зеновій Свереда – доктор соціальної економіки

Зеновій Свереда – доктор соціальної економіки

Про це «Народному Оглядачу» розповів Зеновій Свереда – доктор соціальної економіки, експерт зі сталого розвитку та кооперації, екс-доцент Папського Григоріанського Університету в Італії.

– Отже, які основні риси визначають приналежність людини до середнього класу?

Основна риса – здатність приймати осмислені та незалежні рішення, мати свою точку зору, діяти з власної волі, а не під примусом. Спроможність до самореалізації, не чекаючи подачок. Продуктивність у житті.

Це є основна властивість і суть людини, яка б мала належати до середнього класу. Все інше – це похідне. Така людина може мати будь-яку професію. Тут головне – здатність аналізувати навколишні процеси і вміти створювати сприятливе середовище для реалізації своїх планів.

Подолання внутрішніх страхів та готовність до ризиків та інновацій – це теж важливий момент для моральної зрілості. Якщо взяти статистику осіб з вищою освітою та зробити певне порівняння з професійністю, зайнятістю та підприємництвом, то можемо побачити багато парадоксів. Чимало є підприємців, які ніколи не вивчали економіки. Водночас мало таких, що зуміли капіталізувати свої знання.

Інший важливий момент – це наявність приватної власності. Навіть найпростіша приватна власність – дім, сад, город, авто – це вже є умови для мінімальної свободи людини. Не випадково режими, керовані лівими теоріями, намагаються конфіскувати або поступово забрати власність: їм потрібен пролетаріат, який залежить від подачок.

Наступна характеристика дуже важлива, але вона трохи слабка для середнього класу в Україні – це спроможність до самоорганізації, тобто вміння формувати спілки, союзи та асоціації. Над тим потрібно ще сильно працювати. Бо є забагато отаманства, що заважає сформувати сильні структури за інтересами. Крім того, потрібно позбавлятися турбулентності, основаної на протестах. Це ознака того, що нема системної щоденної праці для формування середнього класу.

Для об’єднання середнього класу необхідна щоденна висока етика. Ти не зможеш об’єднати людину, яка лихословить, з людиною, яка плекає мову. Неможливо об’єднати підприємця, який викидає в лісі сміття, з господарем, який дбає про довкілля. Тому є потреба ідеології та етики. Середній клас в Україні має виробити правила своєї діяльності.

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 9 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]