Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Самоорганізація населення. Рішення зборів громади Кам’янка – Бузького району
25.10.2011, 21:29


Голові районної ради

Кам’янка – Бузького району

(до виконання)

Рішення зборів громади Кам’янка – Бузького району

23 жовтня, м. Кам’янка - Бузька

В останні роки ми із сумом констатуємо суттєве погіршення як добробуту людей, так і недотримання власних гарантованих Конституцією прав та свобод, нехтування загальнолюдськими цінностями: правом на життя, первинність інтересів дітей, збереженням природи для нащадків. Всеможливі кодекси від пенсійного до податкового, планований антиконституційний розпродаж – дерибан сільськогосподарської землі, позбавлення пільг дітей – інвалідів, водночас збереження пільг депутатів та чиновників, «привілейованих» пенсіонерів не дозволяють сьогодні громадянам держави залишатись осторонь псевдо - державотворчого процесу.

Для громади Кам’янка – Бузького району відсутність гарантованого права бути господарем на своїй землі мало не обернулася перетворенням багатого природними ресурсами, перспективного для розвитку бізнесу краю у сумнозвісні Грибовичі – 2 – нове велике сміттєзвалище Львівської області. На даний час така безрадісна перспектива ще повністю не усунута.

Наступним випробуванням для бущан стало відкриття нового цеху на підприємстві Кроно Львів з виготовлення плит OSB з формальдегідними смолами. Очевидно, що громадських слухань ніхто і не збирався проводити, оскільки таке виробництво будівельних плит означає:

  • «газові камери» із формальдегідом у небезпечних концентраціях, фенолом та стиролом для людей, що житимуть у таких конструкціях,

  • шкідливий вплив на репродуктивні та дихальні органи, нервову систему, підвищена можливість ракових захворювань,

  • смерть для риби у водоймах, куди потрапляють відходи такого виробництва, і непередбачувані наслідки для людей, які її їстимуть.

Жодна держава Західної Європи не дозволяє собі настільки зневажливо ставитися до здоров’я громадян та їх нащадків, а тому забороняє застосування OSB – плит у будівництві.

Питання надвисоких комунальних тарифів, приватизації чи оренди землі, комунальної власності відступають на задній план у порівнянні з зазначеними вище проблемами, але й рішення щодо них за Конституцією є прерогативою бущан на своїй землі.

Ми наголошуємо, що громада Кам’янка – Бузького району не має наміру виконувати жодних рішень будь – якого державного органу щодо купівлі – продажу сільськогосподарської землі, оскільки це рішення суперечить статті 13 Конституції України, згідно з якою «земля є об’єктом права власності Українського народу».

Згідно із статтею 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюєтьсятериторіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Згідно із Європейською хартією про місцеве самоуправління, ратифікованою Україною у 1996 р., місцеве самоуправління є правом і реальною здатністю органів місцевого самоуправління регламентувати значну частину державних справ та управляти ними, діючи в рамках закону, під свою відповідальність та в інтересах місцевого населення.

Це право здійснюється радами чи зборами, що складаються з членів громади, вибраних шляхом вільного, таємного, рівного, прямого та загального голосування. Ради чи збори можуть розпоряджатися підзвітними їм виконавчими органами.

Виходячи з цього ми, бущани, приймаємо рішення про початок відновлення громад на території Кам’янка – Бузького району Львівщини та наголошуємо на своєму праві власноруч визначати усі питання, які підпадають у сферу місцевого самоуправління.

Ми закликаємо інші райони Львівської області та України в цілому сприяти поширенню відновленню повноти владних функцій громад у вирішенні усіх питань місцевого самоврядування.

Нашою першою вимогою до моменту формування громад та їх виконавчих органів є негайне скликання громадських слухань за участю усіх зацікавлених сторін щодо розташування у нашому районі будівництва OSB – плит.

Ми вимагаємо надати приміщення для проведення зборів територіальної громади Кам’янка – Бузького району щомісяця четвертої неділі з 15:00 до 18:00 з офіційним запрошенням голови районної ради та депутатів районної ради, голови міської ради та депутатів міської ради, голови районної адміністрації Кам’янка – Бузького району, зобов’язати засоби масової інформації, а саме газету «Життя і слово», публікувати інформацію про час та місце проведення зборів.

Учасники зборів територіальної громади Кам’янка – Бузького району:

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 857 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]