Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Руслан Зоря Законодавчі ініціативи
[ Викачати з сервера (31.0 Kb) ] 21.06.2010, 14:48

ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ

Законодавчі ініціативи:

а) Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» від 23 червня 2009 року N 1533-VI доповнити новим пунктом наступного змісту:

«13. Встановити, що кредит, наданий в іноземній валюті, погашається в гривні за курсом НБУ, який діяв на час укладення кредитного договору. Різниця між розміром платежу, визначеним за курсом НБУ на день оплати, та розміром платежу, визначеним за курсом НБУ на день укладення кредитного договору, розподіляється в рівних частках між позичальником, банком та державою.

Частка позичальника погашається одночасно зі сплатою чергового платежу по кредитному договору у його складі пропорційно до розміру платежу. Частка банку відноситься банком на валові витрати. Частка держави повертається державою банку в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.»;

б) Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» від 23 червня 2009 року N 1533-VI доповнити новим пунктом наступного змісту:

«14. Встановити, що всі правочини по підвищенню відсоткових ставок по діючим кредитним договорам за період після 01 січня 2008 року є нікчемними.»;

в) законопроект № 4273 від 27.03.2009 року;

г) Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» від 23 червня 2009 року N 1533-VI доповнити новим пунктом наступного змісту:

«15. Звільнити від відповідальності у вигляді неустойки, штрафу, пені всіх позичальників всіх банків та кредитних спілок, якщо невиконання умов кредитного договору сталося за період після 01.10.2008 року.»;

д) Статтю 114 ЦПК України доповнити новою частиною наступного змісту:

«5. Позови у спорах, в яких хоча б однією із сторін є банк чи кредитна спілка, пред’являються за місцем проживанням чи місцезнаходженням клієнта банку (кредитної спілки).»

Статтю 16 ГПК України доповнити новою частиною наступного змісту:

«Позови у спорах, в яких хоча б однією із сторін є банк чи кредитна спілка, пред’являються за місцезнаходженням клієнта банку (кредитної спілки).»

Статтю 6 Закону України «Про третейські суди» доповнити новим пунктом наступного змісту:

«14) справ, коли хоча б одна із сторін спору є банк чи кредитна спілка.»;

е) Статтю 1060 ЦК України доповнити новою частиною наступного змісту:

«5. За несвоєчасне повернення банківського вкладу банк сплачує вкладнику пеню в розмірі 1 % від суми вкладу за кожний день протягом усього періоду невиконання зобов’язання.

            Положення цієї частини поширюються також на вклади, розміщені в кредитних спілках та інших фінансових установах.»

Частину 4 ст. 85 Закону України «Про банки та банківську діяльність» викласти в новій редакції:

«Мораторій не поширюється на:

1) зобов'язання, які пов'язані з обслуговуванням господарської діяльності банку, в тому числі виплатою заробітної плати, авторської винагороди, відшкодуванням шкоди, заподіяної життю та здоров'ю працівників банку, а також вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, аліментів, пенсій, стипендій, соціальних допомог у межах установлених тимчасовим адміністратором лімітів;

2) вимоги вкладників по поверненню вкладів та сплаті процентів за їх використання.»

 

голова ЧПО «Актив Черкащини»                                                                          Р.С.Зоря

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 681 | Завантажень: 92 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]