Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Роман Пурій. Рух радикальних реформаторів
[ Викачати з сервера (28.8 Kb) ] 27.09.2022, 12:01

Роман Пурій. Рух радикальних реформаторів (глобальний).

29  травня 2019р.

 

Реальний конфлікт інтересів особистості і цивілізації загалом, в своїй основі, існує як конфлікт природи людини з Природою загалом.

Наявність інтелекту, зокрема самосвідомості, вичленовує людину з середовища фауни, середовища, яке повністю живе за законами природи, ставить людину вище всієї решти  біологічних видів в можливостях забезпечення свого існування. Тіснота Світу породжує внутрішньовидову конкуренцію в середовищі людської популяції, де той же інтелект – винахідливість в купі з безпардонністю у виборі засобів забезпечення персонального виживання, в прагненні кращого добробуту та щастя для своєї родити та оточення – ставить під загрозу не тільки існування виду homo sapiens (людської цивілізації), а й самого життя на планеті Земля.

Одразу заявляємо, що ми не заперечуємо право кожної людини жити заможно, щасливо та навіть вічно. Ми за! Живіть, але… за власний рахунок.

Наша кінцева мета – глобальна цивілізація збалансованих персональних і суспільних інтересів.

Ми також пропонуємо нову парадигму економічного мислення людства, в основі якої лежить кардинальна зміна сучасної податкової системи і новий підхід до перерозподілу суспільних благ (деталі в наступних текстах).

Ми також розвиваємо ідеї біонічного підходу до управління економікою як найбільш раціонального, екологічного, економного і соціально справедливого (деталі в наступних текстах).

В цьому тексті я говоритиму про більш актуальне, а тому...

Ми визнаємо, що не в змозі змінити природу людей, ми не в змозі змінити свою природу. Ми є люди – дуальні біологічні істоти – існування ідеальної сутності на матеріальному, тілесному носієві. В наших генах закладена наша поведінка і це вище нас. Але ми маємо душу, інтелект, знання і мову, а тому ми маємо обов’язок домовитись!

Нова суспільна домовленість.

Ні “цивілізація”, ні окрема “людина” в сучасному Світі не є суб’єктами в переговорах щодо збалансування своїх інтересів. Ця проблема має вирішуватись (звуження масштабів проблеми...) в площині Держава/громадянин і Держава/ООН.

У Світі багато держав. Кожна з них має свою історію, традиції і культуру виживання. Саме держави є суб’єктами міжнародної політики. І це розчленування має бути збереженим для забезпечення механізму вироблення більш ефективних систем управління життям суспільства в кожній державі та цивілізації загалом. “Хай буде так!” до моменту винайдення інших форм та способів існування популяції людей на  межі законів природи і необмеженої людської фантазії.

Повертаючись до головного, нагадую, що нації не в змозі змінити свою егоцентричну, егоїстичну природу, але ми в змозі домовлятись.

А тому одна з перших радикальних реформ – реформа ООН.

Наступна теза і тема для розмірковування звучить так: “Якщо Україна не почне вирішувати світові (цивілізаційні) проблеми, а лише їх створювати, то ніколи не стане суб’єктом міжнародної політики і флагманом світової економіки, а залишиться об’єктом і ласим шматком м’яса посеред европейського столу.

А тому, для початку візьмемо одну з проблем.

Одна із наболілих проблем цивілізації, опісля глобального конфлікту інтересів персона/цивілізація, є проблема “перенаселення Землі” на фоні зростання природних катаклізмів і негативних побічних ефектів шостого технологічного укладу.

Я звужу тему до проблеми (глобальної) пенсійного забезпечення, переводячи її в площину дискурсу щодо нового, сучаснішого, та більш справедливого розподілу “суспільного пирога” в окремо взятій бідній країні з багатими ресурсами та вічно-безтолково-злочинною владою. Паралельно і ніби випереджаючи, маємо вирішити проблему модернізації процесів самого створення цього “пирога”, бо якщо ми далі будемо робити те, що робимо, то будемо мати те, що маємо.

Обставини складаються так, що загалом все складається добре ;))

Що ми, враховуючи обставини, які є, і те, як вони змінюються (розвиток розуміння ситуації, ідей щодо вирішення глобальних проблем і поява технологічних можливостей), реально маємо? Що дозволяє нам планувати та організовувати процес будівництва суспільства збалансованих інтересів в рамках інформаційного суспільства прямої демократії?

(Робити це краще на базі інформаційної економіки, територіального цифрового комунікатора та Єдиної цифрової фіскально-облікової платіжної системи).

Одразу заявляю, що особливо напружуватись нам не варто, тому що багато з необхідного вже існує. Багато зроблено і ще дещо робиться нібито само собою.

Зокрема, я маю на увазі: існування двох цифрових платіжних систем при Національному Банку України; електронна система “Прозоро”; система “ковідна тисяча”, Український платіжний простір, система електронних платежів “Гроші”, податок на землю і надра; ідея Уряду щодо “монетизації субсидій”; електронне декларування доходів депутатів та держслужбовців;

Ще вчора мені видавалось, що оте “інформаційне суспільство” треба вимріяти, спланувати, створити бюджет впровадження та приступити до виконання.

Насправді все не так! Воно, оте “інфосуспільство” вже давно зародилось (самозачаттям), існує, розвивається само собою, але (!) що важливо, існує як паразитарний елемент у відмираючому організмі соціально орієнтованого (!) капіталізму.

Про що я?

А про те, що уряди капіталістичних країн вже давно не в змозі виконувати соціалістичні зобов’язання політиків, які посадили їх на крісла державних керівників. Бізнес цих країн вже не в змозі витримувати їхні фіскальні апетити. Бізнес втікає в офшори, сірі зони, а люди – в інформаційне суспільство, де засобами інтернет-торгівлі та комунікації забезпечують собі “безбідну старість“ на основі “свободи підприємництва”, яку забезпечує інтернет аж до створення власних платіжних систем та сурогатів грошей (криптовалюти і біт-коїн зокрема).

Пенсійна система, яка існує на Заході, офіційно визнана збитковою та безперспективною в своєму існуванні!!!

Світ шукає нові варіанти розподілу ВВП, суспільних благ чи, як говорять на Заході, суспільного пирога.

Добре відомо, що перспектива співжиття паразита з носієм в основному закінчується сумно. Спочатку для носія...

Вирішення проблеми “Конфлікту інтересів” вимагає нестандартних рішень і ми, РРР, маємо як модель, так і технології її впровадження.

Для продвинутих!

Якщо у тебе є держава, то проблем з грішми в тебе не повинно бути!

Сучасні цифрові платіжні системи дозволяють емітувати необмежену кількість платіжного засобу. Проблема безгрошів’я чудесним способом переростає в проблему «зв’язування “зайвих” (токсичних) грошей». І та ж ЄЦФОПС дозволяє вирішувати ці проблеми. Серед засобів:

  • плаваючі ставки податку на кредити;
  • податок на споживання (покупку);
  • податок на землю, надра тощо;
  • регуляція доступної для використання грошової маси подобово, місячно чи в річному вимірі.

Продовжимо:

Нічого не вигадуючи, а лише впровадивши деякі зміни в систему розподілу суспільних благ української держави (в тренді ідеї Уряду Гройсмана стосовно монетизації субсидій), ми пропонуємо кошти, зібрані як податок на землю, надходження від надр і доходи держпідприємств і держмонополій в рівних долях перераховувати на персональні рахунки українських пенсіонерів, а згодом і всіх громадян України.

Бо не може бути бідним громадянин такої багатої Держави як Україна!

Цим ми створимо платоспроможного громадянина-покупця, співвласника держави, що отримує, замість урядової подачки, свою долю в суспільному майні  в грошовому еквіваленті.

Доля в кишені!

Заміна застарілого показника успішності держави – ВВП на душу населення – переходимо на показник ефективності економіки і спроможності Уряду – “кількість гривень, що надходять на персональний рахунок громадянина” (деталі – і їх багато – шукай в наступних текстах).

Замість невловимого податку на прибуток ми оподаткуємо конкретні квадратні метри, що використовує бізнес і приватна особа для своєї економічної діяльності. Ми також використаємо ЄЦФОПС для автоматизації як збору, так і розподілу податкових надходжень. (Інакше ніякої радості від розвитку сільського господарства пересічний українець не отримає.)

Таким чином ми отримаємо платоспроможного громадянина який, отримавши свою долю від власності в грошах, піде в рітейл (магазин) – і проголосує гривнею, за кращий товар чи послугу або на абсолютно вільному ринку на рівні “економічний планктон” (середовище, де Держава не повинна втручатись окрім як через ЄЦФОПС лише для того, щоб отримати статистику і мати макроекономічні важелі регуляції стабільності купівельної спроможності національної валюти. (Описано в книзі “Біонічний підхід до управління економікою або біонічна модель нового суспільного ладу”).

Тобто податок на використання землі і надр забезпечує нам “базовий соціальний дохід”, а оподаткування споживання (покупок) – фінансування інфраструктурних проектів на різних рівнях територіальної самоорганізації громадян – від кондомінімуму до Держави.

Саме в момент оплати покупки (податок на споживання в рамках нової парадигми економічного мислення людства) має збиратись податок для вирішення соціальних проблем на всіх рівнях самоорганізації громадян. Назвемо це економічно-політичною кооперацією. Додаймо до цього територіальний цифровий комунікатор (описаний і подається окремими файлами) як систему (новітню) подачі і розгляду петицій – і отримаємо сучасне інформаційне громадянське суспільство прямої демократії організоване як сильна і комфортна для життя Держава.

Автоматизована система розподілу частини державного бюджету у вигляді ББД є реальною прямою демократію коли громадянин замість ефемерної безкоштовної медицини, освіти, субсидій і пенсій отримує право самому вирішувати на що йому витрачати свою частку з бюджету. 

Від 15 жовтня 2017 року.

Теперішній Уряд України багато зробив і робить для стабілізації економіки Держави та її розвитку. І це ніби то добре, але! Всі ці дії робляться в рамках безнадійно застарілої економічно-політичної моделі. Ми ж пропонуємо нову модель радикальних, тобто докорінних змін. Ми пропонуємо системний масштабний підхід, на рівні зміни способу економічного мислення людства, радикальної (докорінної, в самому фундаменті діючих інститутів і створенні нових) заміни існуючих інституцій і підходів до оподаткування, розподілу податків, пенсійно-страхового та соціального забезпечення, земельну реформу, радикальну лібералізацію економічних стосунків і зміцнення ролі держави в управлінні економікою (концепція “Сильна Держава” і “мінімалістичний уряд”. Ми за централізовану Державу,  сила якої в зменшенні своїх соціалістичних зобов’язань та підвищенні функції організаційної, контролюючої, такої, що забезпечує рівні права та можливості як у політичному так і в економічному житті суспільства. Іншими словами ми за платоспроможного вільного громадянина, що бере на себе відповідальність за своє життя, заможність і щастя. 

Для прикладу один з наріжних каменів нашої доктрини це перехід від показника економічного розвитку держави у вигляді “Валовий дохід на душу населення” до показника “Щомісячне надходження на персональний пенсійно-страховий рахунок громадянина в грошовому еквіваленті. Це і є “радикальна зміна” системи збору та розподілу податку на землю, надра, прибутку від держпідприємств тощо.

Це система забезпечення безумовного базового доходу українського громадянина, що прив’язується до конкретних одиниць вимірювання: української гривні та квадратного метра української території. Це конкретний показник, який кожен  громадянин України зможе побачити і оцінити щомісячно як показник роботи Уряду і реального стану української економіки. Побічним ефектом впровадження такої системи буде 100% облік територій, земель, угідь, ресурсів, що видобуваються з надр. Ця система вписується в концепцію радикальної глобальної зміни підходів до оподаткування, а саме перехід від оподаткування виробника до оподаткування споживача.

Система передбачає щорічний приріст доходу, що впливатиме на ріст економіки і підвищення її ефективності!

Мета реформи: стимуляція виробництва суспільних благ і зменшення споживання (точніше справедливе оподаткування споживацтва).

Друга конкретно радикальна пропозиція – повна автоматизація фіскальної системи України. Тобто за допомогою Єдиної цифрової автоматизованої фіскально-облікової платіжної  системи пропонується автоматизувати збір та частковий розподіл податків.

Ця система радикально змінює грошові потоки, що впливатиме на рух трудових ресурсів (робочої сили), зайнятість, доходи громадян тощо.

Система передбачає (радикальна зміна) звільнення бізнесу від участі в адмініструванні податків, податку на прибутки, тощо, що сприятиме легалізації працевлаштування і поверненню грошей з офшорів.

Система також забезпечить консолідацію всієї грошової маси в Єдиній цифровій платіжній системі, яка забезпечить цілий ряд позитивних та корисних змін в економіці Держави. 

P.S. Це фрагмент. Всього тут не викладеш.

 

Конкретно радикальна пропозиція: територіальні громади не володіють землями, а адмініструють їх, зокрема, збирають податок за використання території громадянами та підприємствами і передають зібране до Єдиної цифрової платіжної системи. Технічно займаються реєстрацією, обліком, контролем за належним використанням цих ресурсів тощо.

Земля належить всім громадянам і найкращий спосіб отримання власниками вигоди від власності – отримати вигоду у грошовому еквіваленті на персональні пенсійно-страхові рахунки. Але в нашій доктрині є ще цілий ряд регулюючих, мотивуючих та стимулюючих розвиток економіки інструментів.

Серед радикальних змін є ліквідація солідарної пенсійної системи і відмова від неурядових пенсійних фондів.

Натомість впроваджується безумовний базовий соціальний дохід і персональні відрахування з доходів працюючого громадянина на пенсійно-страхові рахунки працівників та службовців в ЄЦФОПС. На ставку автоматичного відрахування впливатиме  звичний рівень споживання. (+ середня тривалість життя жінок та чоловіків).

Додатково впроваджується родинний солідаризм. Це коли родинні накопичення можуть використовуватись для покриття медичних рахунків. А також впроваджуються відрахування на пенсійні рахунки батьків з доходів дітей пенсіонерів в разі виникнення такої потреби. (мета – покращення демографічних показників).

Цікавим є можливість масштабного кредитування на оплату медичних послуг, навчання тощо під забезпечення безумовного базового доходу і державну гарантію покриття в разі смерті боржника.

Важливим моментом є те, що кошти, що нагромаджуються на  пенсійно-страхових рахунках мають використовуватись для активного і недорого кредитування як виробників, так і споживачів. Процентна ставка має бути плаваючою і входити до системи регуляції стабільності купівельної спроможності національної валюти, тобто системи, що постійно підтримує баланс доступних товарів та послуг з доступною грошовою масою. Первинним чинником в цій системі є прогнозовані можливості виробників в задоволенні потреб споживачів. А ЄЦПС автоматично регулює рівень доступної грошової маси з врахуванням статистичних даних про середньоденний, тижневий, місячний чи річний рівень споживання. По мірі зростання виробничих можливостей система забезпечуватиме необхідну кількість платіжного засобу. Тобто ця система спрямована на організацію безінфляційної інформаційної економіки сталого розвиту.  

Від 16 жовтня

Радикальна реформа податкової служби. Скорочення функцій і персоналу! Повна автоматизація процесів.

Відміна податків з прибутку і доходів громадян в обмін на повну самостійність громадян в самофінансуванні своїх соціальних потреб. Це нова соціальна справедливість і елемент прямої демократії в частині розподілу суспільних благ.

Гривнею громадяни будуть обирати (голосувати) кращих виробників та надавачів послуг у всіх сферах з медичною і освітньою включно.

Звичайно, що передбачаються значні державні субсидії.

 

P.S.

Ми підтримуємо всі п’ять пунктів вимог український пенсіонерів щодо радикальної пенсійної реформи:

  • всі пенсійні (соціальні) нарахування мають поступати на персональні пенсійно-страхові (соціальні) рахунки в державному банку України;
  • соціальний рахунок є приватною власністю громадянина і передається у спадок;
  • солідаризм пенсійно-страхової системи скорочується до родинного;
  • Уряд України і персонально його очільник відповідають за стабільність купівельної спроможності пенсійно-страхових заощаджень українських громадян;
  • показником ефективності роботи Уряду встановити кількість гривень, що помісячно поступають на персональні пенсійно-страхові рахунки громадян, як частка від суспільного володіння повітрям, водою, землею, надрами, тощо (все перелічене в 13 статті Конституції України) в грошовому еквіваленті.

 

https://docs.google.com/document/d/1LLj74akVusCKRddNLpB_gnHEzipbwnii/edit?usp=sharing&ouid=111362180582545902645&rtpof=true&sd=true

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 33 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]