Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Рімма Білоцерківська. ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ПЕРСОНАЛУ НА ВИПАДОК ПЕРЕВІРКИ АБО «НАЇЗДУ»
[ Викачати з сервера (52.5 Kb) ] 15.12.2010, 05:39

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ПЕРСОНАЛУ

НА ВИПАДОК ПЕРЕВІРКИ АБО «НАЇЗДУ»

 

 КОЖЕН ПРАЦІВНИК ПОВИНЕН УСВІДОМЛЮВАТИ, ЩО:

він знаходиться на робочому місці і підпоряковується тільки своєму керівнику, а не «візитерам»;

без дозволу директора він не має права відповідати на запитання перевірники;

не несе ніякої юридичної відповідальності за мовчання;

нічого не знає і не уповноважений будь-що вирішувати;

у рядового співробітника немає і не може бути ключів від виробничих приміщень, складів тощо;

рядовий співробітник не знає і не повинен знати, де зараз знаходиться директор чи головний бухгалтер.

 

 ЯК ПОВИНЕН ДІЯТИ

ПРАЦІВНИК

Якщо працівник помітив щонайменший інтерес до фірми з боку кримінальних, контролюючих чи правоохоронних структур, він зобов’язаний поставити до відома керівництво фірми.

Переписати дані із посвідчення особи контролера чи міліціонера, який до нього звернувся.

Не відповідати на запитання, а ввічливо відіслати всіх перевірників до директора, посилаючись на комерційну тайну.

Найбезпечніше – просто мовчати.

Не залишати робоче місце без дозволу директора.

Нічого не підписувати.

 

Не відкривати приміщення та склади.

Не піддаватися на вмовляння і загрози.

 

Якщо співробітника намагаються силою відвести будь-куди, він повинен вимагати оформити протокол затримання. Має повне право телефонувати директору і адвокату фірми.

Якщо співробітники правоохоронних органів наполягають на проникненні в приміщення, працівники підприємства не повинні протидіяти, але не зобов’язані допомагати «гостям». Ламати замки ті, хто прийшов, повинні самостійно, згрібати документи – своїми руками.

 

ЯКЩО ПРИЙШИЛИ «ЗАХИСНИКИ» СПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Попросіть тих, хто прийшов, пред’явити службові посвідчення і перепишіть їхні дані.

Вимагайте пред’явити письмове розпорядження начальника (заступника начальника) територіального управління по справам захисту прав споживачів на перевірку (планову або позапланову).

Якщо перевірка планова, телефонуйте в територіальне управління у справах захисту прав споживачів і уточніть, чи включено ваше підприємство до плану перевірки і чи направлені до вас перевірники.

Якщо перевірка позапланова, запропонуйте уточнити, за якою конкретно скаргою прийшли до вас перевірники і попросіть представити підтвердження, які обсновують скаргу.

Запропонуйте перевірнику розписатися у журналі реєстрації перевірок.

 

                                     ЯКЩО МІЛІЦІОНЕРИ

   ЗРОБИЛИ У ВАС КОНТРОЛЬНУ ЗАКУПКУ або проводять перевірку

 

  ПО Україні почалися  незаконні перевірки  господарської діяльності  підприємців правоохоронними органами   ОБЕП , як позбавити себе клопоту і не допустити до таких незаконних «перевірок» , алгоритм поведінки підприємця , який захист від подальшого  беспредела.

Передусім - не панікуйте, намагайтесь зберігати спокій, ясність думки і здатність до дії. Томущо після ключових слів про контрольну закупку оперативники вимагатимуть повернути  заплачені ними гроші і надати документи підприємства.

Вимагайте у тих, хто прийшов, пред’явити службові посвідчення ,якщо до Вас звернувся працівник ОБЕП, або інший представник міліції  вони зобов’язані   представитись , а ви маєте право вимагати   як вказано  у  ч.2 ст.5 ЗУ «Про міліцію»  « При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт» .

  При відмові, не роздумуючи, телефонуйте по «02» і викликайте міліцію. Бо  ви не можете бути впевнені в тому ким є ті, які прийшли, або є тими, за кого себе видають.

Перепишіть усе, що вказано в посвідченні, на окремий аркуш паперу ;

Якщо цей працівник міліції ,або ОБЕП вимагає від Вас ,хоч який би то не було документ ,що стосується Вашої господарської діяльності , то  ви у них поцікавтесь:

  Яким Законом України встановлено , що ОБЕП або міліція є контролюючим органом ?

 А самі знайте ,що  такого контролюючого органу ,як міліція –немає ,бо  відповідно до  ст.1 «Про міліцію»

« Міція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань»

 Тому запропонуйте перевірникам заповнити усі графи «журналу реєстрації перевірок» і розписатися у відповідній графі, це потім можна використати для кваліфікації їх дій по кримінальному кодексу України по ст.206 ( незаконне перешкоджання ,законній підприємницькій діяльності).

Попросіть тих, хто прийшов, назвати номер і дату постанови про заведення оперативно-розшукової справи, в рамках якої прийнято рішення про проведення контрольної закупки.

Не назвуть – ввічливо попередьте «контролерів», що ви невідкладно відправите дві заяви: одну – у відділ боротьби з корупцією (оскільки ви ж не знаєте істинних мотивів візиту), а другу – в прокуратуру ( заява  про злочин додається ).

Гроші за покупку не повертайте, так як ви не впевнені, що ОРД ведеться в рамках закону та ще й - чи ведеться взагалі.

Почнуть погрожувати, демонстративно включайте диктофон и починайте телефонувати в прокуратуру та відділ з боротьби з корупцією того органу, звідки прийшли візитери. 

 Крім того не забувайте ,якщо така оперативно- розшукова справа дійсно є то  відповідно до статті 8. «Про оперативно-розшукову діяльність» права підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність обмежені лише  правом:

«1) опитувати осіб за їх згодою, використовувати їх добровільну допомогу»;

  Якщо питання задають ,щодо вас особисто не відповідайте взагалі користуючись  ст.63 Конституції України  «особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом»  або  без присутності юриста або адвоката користуючись своїм правом  встановленим статтею 59.Конституції України « Кожен має право на правову допомогу»  .

    Крім того  зверніть увагу ,що у ОБЕЗ немає порядку встановленого КМУ  відповідно до якого вони би мали право проводити перевірки господарської діяльності  за нормами  абз.п.24 ст.11 ЗУ "Про міліцію " :

"24)  вимагати від керівників підприємств, установ і організацій пояснення по фактах порушення законодавства, перевірка додержання якого віднесена до компетенції міліції, а також у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, проводити перевірки по фактах порушення законодавства, контроль за додержанням якого віднесено до компетенції міліції, вимагати проведення інвентаризацій і ревізій відповідних сфер фінансово-господарської діяльності.

Органи міліції вправі приступити до проведення перевірки суб'єктів господарської діяльності за умови наявності направлення на перевірку, яке складається за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України. У направленні на перевірку зазначаються дата його видачі, назва підрозділу міліції, мета, вид, підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб підрозділу міліції, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника підрозділу міліції, скріпленого печаткою органу міліції;

за рішенням суду в присутності понятих та керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, щодо яких проводиться перевірка, витребувати і вилучати оригінали документів, що свідчать про правопорушення, зразки сировини і продукції, а до ухвалення такого рішення суду - в присутності понятих та керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, щодо яких проводиться перевірка, вивчати документи, що свідчать про правопорушення, за рахунок відповідного органу міліції робити з них копії із залишенням особам, щодо яких проводиться перевірка, опису документів, з яких виготовлено копії, опечатувати каси, склади та архіви на термін не більше 24 годин з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі"

   Відповідно до цієї норми наявність направлення у представників ОБЕЗ є підставою для проведення перевірки тільки при наявності порядку встановленого КМУ , якого ще немає.

  Тому навіть направлення начальника ОБЕЗ не надає право міліціонерам  за законом проводити  перевірку господарської діяльності підприємців .

   Що ж  стосується перевірки  по ст.97 КПК України за заявою ,а ще гірше за анонімною заявою ,як у   Запрудського І.С. у Луганську проводять відповідно до  повноважень встановлених ч.2 п.4.2. Наказу №400, яким надано право  під час  перевірки заяв чи повідомлень про злочин до порушення справи, таку перевірку здійснювати  в строк не більше 10 днів ВИКЛЮЧНО шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.

 

Прокурору  м.____________________________________

 (у порядку нагляду за виконання законів

органами дізнання і досудового слідства

 відповідно до ст.227 КПК України)

____________________________________________

           

____________________________________________________

                                                           П.І.П., домашня адреса, телефон

 

ЗАЯВА     ПРО     ЗЛОЧИН

(в порядку глави 8 КПК України)

скоєний проти – мене, громадянина України, ____________________________ _______________________________________________________________________________-, що носить ознаки складу злочину, передбаченого 365 КК України ( перевищення повноважень ) ,  ст.370 КК України (  провокація хабара ) , ст. 206 КК України  ( незаконне перешкоджання законній підприємницькій діяльності,____________________________________________________.

     Я працюю   приватним підприємцем, Свідоцтво про державну реєстрацію  Серія ________ №______________ від _________________  та здійснюю законну підприємницьку діяльність за адресою _________________________________________.

      « ____»_________ 2010р.   представниками  державного , міліції ____________ _______________________________________________ у незаконний спосіб проводилась перевірка мої підприємницької діяльності.

   Враховуючи викладене вище, з метою запобігання злочинним проявам в органах державної влади та забезпечення завдань кримінального судочинства, визначених статтею 2 КПК України, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний, на підставі  ч.5   статті 55 Конституції України, ст. ст. 94, 95 КПК України звертаюсь з цією заявою про злочин, відповідно з якою

П Р О Ш У:

1. Виконати свій обов’язок, покладений на суд ч.1 статті 97 КПК України і прийняти від мене заяву про злочин.

2. Прийнявши від мене цю заяву про злочин, виконати наступний обов’язок ст.4 та ч.2 ст.97 КПК України і порушити  кримінальну справу проти ___________ _____________________________________  ,  що носить ознаки складу злочину, передбаченого 365 КК України ( перевищення повноважень ) ,  ст.370 КК України (  провокація хабара ) , ст. 206 КК України  ( незаконне перешкоджання законній підприємницькій діяльності);

          3.Визнати мене, потерпілим від злочину, скоєного _________________
______________________________________________________ ,  що носить ознаки складу злочину, передбаченого 365 КК України ( перевищення повноважень ) ,  ст.370 КК України (  провокація хабара ) , ст. 206 КК України  ( незаконне перешкоджання законній підприємницькій діяльності);

   4.Про рішення та вжиті на відновлення законності заходи  інформувати нас письмово у встановлений законом строк.

            Розгляд  цієї заяви про злочин  в інший спосіб, ніж передбачений ст.97 КПК України, а так само і тяганину з її розглядом,  буду  вважати свідомим і умисним приховуванням злочину.

            Як що після подання мною цієї заяви про злочин  я буду  знайдена  мертвою  чи буду скаліченою , або постраждають члени моєї   родин, то в цьому прошу звинуватити______________________________________________________________.

 

 «____»________________.2010р .                              _______________________________

                                                                                                   П.І.П

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 2270 | Завантажень: 618 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]