Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Резолюція круглого столу sp владою в Черкасах
[ Викачати з сервера (34.0 Kb) ] 02.07.2010, 13:12

Президенту України

Януковичу Віктору Федоровичу

01220, м. Києв, вул. Банкова, 11

 

Прем’єр-Міністру України

Азарову Миколі Яновичу

01008, м. Києв, вул. Грушевського, 12/2

 

                                                                                                     Віце-прем'єр-міністру України

з питань економіки

Тігіпку   Сергію   Леонідовичу

01008, м. Києв, вул. Грушевського, 12/2   

 

 

 

Резолюція

Засідання Ради громадських організацій малого та середнього бізнесу Черкащини від 30.06.2010р.

 

     Ми, учасники засідання круглого столу, ретельно обговорили проект Податкового кодексу (реєстраційний №6509), і вважаємо, що цей законопроект містить норми, які ніяк не стимулюють підприємців для активізації своєї діяльності. Хоча головна мета його має бути спрямована на досягнення балансу інтересів держави та платників податків та стимулювання активізації підприємницької діяльності для сталого розвитку України.

     У запропонованому Податковому Кодексі повноваження податкової служби розширені до обсягів, що порушують конституційні права громадян України. Обшуки приміщень, безапеляційність рішень, ухвалених державною податковою службою (ДПС) та на користь ДПС, примусове стягнення, арешти тощо вкорінюють „презумпцію винуватості” підприємця. Закріплюється обов’язок платника щодо сплати, незалежно від проходження розгляду питання в суді, спірних сум податків. Системно ігнорується принцип рівноправності платників та органів податкової інспекції. ВІдповідальність за порушення з боку платника податків збільшено в 4 рази, а за деякими пунктами штрафи збільшуються в 10 разів. Фінансові санкції нараховуватимуться не лише на суму заборгованості, але й на пеню. Замість обіцяного зменшення податкового тиску в документі зафіксовано розширення бази оподаткування по 11 з 19 загальнодержавних податках. Розрекламоване зменшення на 3 % ставки податку на прибуток не сприятиме зменшенню частки податків у витратах підприємства через тимчасовість цієї ставки та розширення бази оподаткування за рахунок скорочення витрат підприємств, що не включаються до оподатковуваного прибутку. „Покращення” адміністрування відбуватиметься в основному за рахунок скорочення 10 безглуздих та непрацюючих місцевих податків і зборів (збір із власників собак, збір за використання символіки, за участь на бігах тощо), питома вага яких у загальному обсязі місцевих податків і зборів не перевищує 1 %.

Складається враження, що поповнення бюджету в нас планується саме за рахунок штрафних санкцій, що накладають на малий і середній бізнес, а не за рахунок реформування законодавства. Податковий кодекс фактично руйнує право на збереження банківської таємниці. Передбачається введення екзотичного податку на депозити фізичних осіб у розмірі 5 %. Податкова інспекція одержує право обстежити будь-яку територію, що належить платникові податків (виробничі складські приміщення тощо), і скласти акти про результати такого обстеження. Найбільш прикрим є те, що у ГНАУ може з’явитися можливість обстежувати особисте житло підприємців, адреси яких зазначені в податкових документах. Крім того, помітно спрощується процедура одержання дозволу на обшук приміщень податківцями й огляд документів. Якщо ГНА нарахувала податки в особливо великих розмірах, відносно платника податків відразу ж збуджується кримінальна справа. При цьому Податковий Кодекс позбавляє підпри ємця норми на отримання відповіді на скаргу, бо в Кодексі не застережений термін, впродовж якого податківці повинні відповісти на скаргу. Тобто ми тепер можемо чекати і рік, і два, і три, але при цьому ніхто не знімає зобов’язань підприємця перед бюджетом. Більше того, згідно з Податковим кодексом, активи такого підприємства переходять у податкову заставу.

     У таких умовах вести бізнес стає просто неможливим. Такі положення Податкового Кодексу свідчать про те, що відповідальність податківців перед бізнесом  ніяк не прописана. Бездіяльність податківця залишається безкарною, тоді як підприємець несе весь тягар відповідальності перед законом.

     Руйнується  спрощена система оподаткування. Суттєво погіршуються умови для малого підприємництва. Запровадження касових апаратів, первинних  документів, облік фінансових та господарських операцій – це вже не спрощена система. І без додаткових фінансових затрат само зайнятий підприємець не зможе вести свій бізнес. 

     Так, як запропонований проект Податкового Кодексу № 6509 іде в розріз із положеннями Конституції України, не сприяє розвитку підприємництва та економічного розвитку України, просимо Вас відкликати його із розгляду Верховної Ради. Розробити нову редакцію, яку винести на широке обговорення громадськості з залученням науковців та експертів та ввести в дію з 2012 року.

 

 

 Голова Ради ГО малого

 та середнього бізнесу Черкащини                                         О.Ракова

Голова ГО «Актив Черкащини»                                              Р.Зоря

Співголова ГО «Черкаський бізнес - клуб»                           С.Каліновський

 

Співголова ГО «Черкаській бізнес - клуб»                             П.Копієвський

 

Секретар профспілки Таксистів України                                 О.Халявко

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 692 | Завантажень: 84 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Володимир Щербина  
0
Тут ще одне звернення громадських організації на туж тему:
"Звернення асоціацій малого та середнього бізнесу України щодо суттєвого погіршення умов ведення бізнесу у державі"
http://www.kchp.com.ua/akcii-protesta/obrashenie-associaciy-malogo-i-srednego-biznesa-ukrainu-otnositelno-sushestvennog o-uhudshenija-usloviy-vedenija-biznesa-v-gosudarstve.html

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]