Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Проект листа-звернення від облради по землі
[ Викачати з сервера (44.0 Kb) ] 08.04.2021, 18:40

Ч О Р Н О В И К  П Р О Е К Т У

 

Зверніться до сесії обласної рради

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів ____________ обласної ради

до Верховної Ради України та Президента України,

щодо необхідності відтермінування дати вступлення в дію Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" від 31.03.2020р.

 

      З 1 липня 2021 року дія мораторію на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення на підставі ухваленого Верховною Радою України 31 березня 2020 року Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" скасовується.

      Ухвалення цього закону та неминуче скасування згаданого мораторію викликають палкі дискусії в українському суспільстві, адже як позиція щодо необхідності запровадження земельного ринку, так і позиція щодо абсолютної його неприпустимості – і та, й інша, мають свої вагомі аргументи.   

      Але, разом з тим, ми наголошуємо на несвоєчасності відкриття земельного ринку в ці важкі часи, коли країна перебуває під вливом кількох масштабних кризових чинників одночасно. Також ми вважаємо, що прискорене запровадження ринку землі є небажаним з наступних причин:

      1. Не лише пересічні громадяни, а й переважна частина відносно заможніших людей не зможуть на земельному ринку конкурувати з власниками великих бізнесів, з вітчизняним олігархатом та з підставними особами від заможних іноземців, через істотне зниження загального рівня життя в країні.

      2. З одного боку неможливість, а з іншого – і гіпотетична можливість участі наших громадян, проживаючих в анексованому Криму та в окупованих частинах Луганської і Донецької областей у земельному ринку ще до повернення цих територій під юрисдикцію України буде сприйнята неоднозначно і викличе ще більше напруження в суспільстві.

      3. Ухвалення згаданого земельного закону та відповідних підзаконних актів, а також завершення дії згаданого мораторію під час ще триваючої коронавірусної епідемії істотно перешкоджають стороні, виступаючій проти поспішного запровадження земельно-го ринку, проводити велелюдні акції для донесення своїх аргументів до верховної влади, яка свого часу допустила можливість запровадження земельного ринку, грубо про-ігнорувавши думку майже трьох чвертей українців щодо цього питання.             

      Водночас, ми також вважаємо, що Україна могла б і уникнути такої напруженої ситуації щодо земельного питання, якби ще до розгляду проекту згаданого закону було б проведено всенародний референдум щодо ринку земель сільськогосподарського призначення. Так само ми переконані і в тому, що зняти наростаючу напругу можна лише відтермінуванням дати скасування згаданого мораторію аж на часи після остаточного подолання коронавірусної епідемії в Україні, і насамперед саме для забезпечення можливості якнайширшої участі громадян у так необхідному майбутньому всенародному референдумі, адже саме він, а не зібрання 422-ох громадян має право вирішувати долю одного з найбільших національних багатств – української землі. 

      Тому ми, депутати ______________ обласної ради, і звертаємося до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо прийняття ними офіційних рішень, які дозволять відтермінувати дату скасування мораторію на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення аж на часи після остаточного подолання коронавірусної епідемії в Україні, з обов’язковим повторним голосуванням земельного закону лише на підставі результатів майбутнього всенародного референдуму, на якому взагалі має вирішуватися не питання надання іноземцям права купувати землю, а питання набагато важливіше – бути, чи не бути взагалі ринку сільськогосподарської землі.

      Ми сподіваємося на сприйняття високими владними інституціями держави нашого звернення, але, разом з тим і наголошуємо, що у разі його ігнорування, ми змушені будемо приєднатися до таких всенародних акцій як вимога відставки Кабінету Міністрів України, розпуску Верховної Ради України, чи імпічменту Президента України, залежно від того, яка з перерахованих інституцій займе в цьому питанні позицію, явно не сприяючу вирішенню земельного питання саме на майбутньому всенародному референдумі.   

В рішення ради включити:

  1. Затвердити звернення депутатів сесії.
  2. Запропонувати сесіям інших обласних рад підтримати Звернення та направити свої листи із цієї проблеми
  3. Доручити направити Звернення у ВР,  КМ, Президенту...
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 16 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]