Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Проект листа Президенту України Про регулювання містобудівної діяльності
18.01.2011, 22:16
Шановні колеги!

На нашу думку, ситуація з новим законом про регулювання містобудівної діяльності, попри всю терміновість питання, потребує досить широкого обговорення громадськістю і врахування всіх цінних думок.

На думку Голови УЕА "ЗС" зі Статутом 1992 р. М.Коробка, в країні, де не прагнуть верховенства права, концептуально важливіше говорити не стільки про правовий бік справи, а про політичний (не партійний!), насамперед -
про явну розбалансованість ІНТЕРЕСІВ, коли інтереси купки забудовників домінують над інтересами мільйонів звичайних громадян.

Цей проект листа запропонований активстами з Подільського районного в м. Києві осередку "Зеленого світу", які тривалий час знайомі з негативними прикладами містобудівної діяльностів Києві.

УЕА "ЗС" має намір підтримати саме цей проект листа після внесення поправок та доповнень. Просимо колег в в громадських організаціях та небайдужих громадян, які поділяють  зміст цього листа в основному, не пізніше 22:00 в четверг 20-го січня дати поправки та доповнення - зокрема, з урахуванням тих обставин, що подібні проблеми в практиці забудови міст були і в Харкові, і в Одесі, і у Львові, і в Луганську, і в Севастополі.

З повагою -

Сергій Федоринчик, керівник інфоцентру УЕА "Зелений світ"

 --  а/с 449, Київ-1, 01001; т.(044)456-34-35, моб(099)220-30-14;
ел.пошта: <fedoryn ВУХО gmail КРАПКА com>, <ueazs ВУХО meta КРАПКА ua>

БРАКУЄ НЕ ІНФОРМАЦІЇ - БРАКУЄ КОМУНІКАЦІЇ!

****************************************************

  ПРОЕКТ

Шановний Пане Президент!

Ми, жителі Києва, звертаємось до Вас з вимогою  накласти вето на проект Закону "Про регулювання містобудівної  діяльності", що 13.01.11 протягнутий через Верховну Раду  на догоду забудовно-земельній мафії.

Назва Закону не відповідає його сутності. Насправді,  жодного регулювання містобудування в цьому проекті  не передбачається. Головне призначення цього антиконституційного документа - забрати останні  препони розкраданню громадських земель під комерційні забудови. Отже, виходячи  зі змісту  закону, будівельному бізнесу стали заважати:

 По-перше, чиновники  в державних контрольних органах (архітетурно-будівельний контроль, СЕС, Мінприроди, пожежники і т.д. і т.п) та експерти, що, наприклад, у Києві, видають дозволи й експертні  висновки на майже будь-які містобудівні неподобства - безумовно, видають не задарма.  Очевидно, апетити цих "дозволителів" занадто виросли, а тому бізнес-забудовникам набридло ділитись з колишніми компаньйонами  з розкраданння муніципальних земель;

По-друге, протизаконним забудовникам "заважають" жителі міста, які протестують проти незаконних забудов скверів, майданчиків з обєктами благоцстрою та прибудинкових територій, бо внаслідок цього погіршується якість життя в місті. Київ із зеленого комфортного  міста перетворюється в загазовані кам'яні джунглі і суцільний брудний базар  значною мірою саме завдяки ущільнювальним забудовам
 
Притлумлення  шуму навколо скандальних забудов аферистам також обходиться недешево: хабарі  за це прокурорам, контролерам та суддям малими бути не можуть. Через те ініціатори проекту, серед яких був і пан Яцуба, якого кияни добре знають через відверте покривання незаконних забудов у столиці, у пояснювальній записці до проекту Закону пропонують:

а) заборонити державну експертизу на проекти забудов і детальні плани території

б) в порушення Оргуської Конвенції хочуть позбавити простих громадян екологічних прав, а саме, елементарного доступу до інформації з прийняття рішень, що стосуються природоохоронних питань.

Тобто, головний принцип "мовчазної згоди" у дозвільній системі та "організаційної єдності", що проголосили в проекті Закону пан Беркута і його співтовариші, призведе ще до більшого розгулу організованої злочинності та корупції - зокрема тому, що потайки від народу будуть розтягуватися останні жалюгідні залишки раніше гігантського народного надбання - землі. Звичайно, ситуація в містобудуванні сьогодні вимагає змін, але зовсім не тих, які зараз проштовхнули земельно-будівельні аферисти.

Ми, звичайні кияни, також хочемо наведення порядку в забудові Києва. Але це, очевидно відбудеться тільки, коли за порушення законів містобудування  будуть відповідати кокретні посадовці у владі. І відповідальність за афери в містобудівній сфері та розкрадання загальнонародної, муніципальної та інших видів не-приватної власності буде нарешті належно прописана в Законах України. А  за нинішнім законодавством  цю відповідальність сьогодні ніхто не несе. Усі Закони сьогодні захищають тільки приватні володіння і капітали, нехай навіть сумнівного і явно незаконного походження: загальнонародні  та муніципальні землі, нерухомість нахабно розтягуються.

Адже сутність практично всіх "інвестиційних" проектів у Києві полягає в тому, щоб за безцінь сісти на готові інженерні комунікації житлового мікрорайону та понавтикати доходних будинків. І при цьому в державну та муніціпальні скарбниці не йде нічого за знищені зелені насадження та обєкти інфраструктури  комфорту. Надзвичайні прибутки  купки ділків виникають за рахунок украдених у злиденного народу життєвого простору, включно з дитячими та спортивними майданчиками та затишними двориками.

У підсумку цієї бездарної містобудівної політики Київ і кияни мають транспортні й екологічні проблеми та порожню скарбницю. Якщо досі Генеральна  прокуратура не виставила хапугам-забудовникам і горе-градоначальникам О.Омельченку та Л.Черновецькому, псевдо-містовпорядникам С. Бабушкіну та В.Присяжнюку, псевдо-екологу А.Прогнимаку, купі злодюжок в обличчі міських депутатів та районних начальників позови за знищені "за мовчазної згоди" бульвари і сквери, то саме  ця безкарність розв'язує руки подібним ділкам. А з уведенням в дію нинішнього  Закону  вони розпояшуться ще більше.

Ідея красти в народу БЕЗКАРНО лишається для  забудовно-містобудівної еліти основною бізнес- технологією. По-іншому вони робити "бізнес" не вміють. Вам ці підприємливі законотворці брешуть про якісь соціально-значимі проекти, а насправді, простим людям у Києві від чергових афер за "мовчазних угод" бізнесу і влади жити всі  сутужніше та страшніше.

ДЛЯ ЧОГО  РАПТОМ ЗЕМЕЛЬНО-ЗАБУДОВНИМ АФЕРИСТАМ ЗНАДОБИЛАСЬ ТАЄМНІСТЬ І СКАСУВАННЯ НИЗКИ ЕКСПЕРТИЗ ДЛЯ СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ? ІМОВІРНО, ВОНИ ГОТУЮТЬ ТАКІ ЗАГАРБАННЯ ТА АВАНТЮРИ, ЯКІ ЗАЗІХАТИМУТЬ В ОСОБЛИВО ВЕЛИКИХ РОЗМІРАХ  НА МАЙНО ТА  БЕЗПЕКУ ЗВИЧАЙНИХ РОМАДЯН. МОЖЛИВО, У ПЕРСПЕКТИВІ, НАС, ПРОСТИХ ГОРОДЯН, ВОНИ ЗАХОЧУТЬ ВИСЕЛЯТИ У ГЕТТО ТА РЕЗЕРВАЦІЇ?

ЦИМ ЗАКОНОМ ЦІ ЛЮДИ ДИСКРЕДИТУЮТЬ ВЛАДУ І ВАС, ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТ.

СКОРИСТАЙТЕСЬ ПРАВО ВЕТО,  ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТ - ЯКЩО ВИ Є ПРЕЗИДЕНТОМ ВСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, А НЕ ЛИШЕ ПРЕЗИДЕНТОМ ДЛЯ НАЙБАГАТШИХ ТА НАЙСИЛЬНІШИХ.


--
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 673 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]