Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Податки.
31.12.2010, 01:56

Податки.

135 податків  і зборів - Україна поставила світовий антирекорд

Не повірите, якщо в нас 135 податкових платежів, то у Швеції  лише два! У Гонконгу,  на Мальдівах по три.

Поки українські підприємці намагаються щось довести владі, аналітики Світового банку оприлюднили свіжу глобальну доповідь «Податкові платежі 2011".

Ці висновки вражають невідповідністю, доведеною фактами, того, куди рухається у податкових реформах світ, а куди наша держава.

За даними Світового банку, кількість платежів українських підприємств і громадян до бюджету найбільшою у світі!

Звіт охоплює 183 країни і дає  можливість порівняти податкові умови провадження бізнесу в цілому світі. Ми спеціально розшукали цю понад  ста сторінкову доповідь у базі  даних Світового банку.

«Попри економічний спад, процедура сплати податків стає  дедалі  легшою у цілому світі. З 2006 року 60% країн внесли значні зміни, щоб платити податки стало простіше. Притім 40 економік домоглися значних реформ торік", стверджується у доповіді.

З 2006 року податкові платежі зменшилися в середньому на 5%, час, необхідний для провадження звітності, на тиждень, а кількість платежів майже на чотири, підрахували аналітики Світового банку.

Порівняння України щодо конкретних показників з більшістю країн просто вражають. За простотою процедур сплати податків ми на 181 місці серед 183 вивчених СБ держав!

Вище від нас в останній десятці  латиноамериканські й африканські Ямайка, Панама, Гамбія, Болівія, Венесуела, Чад, Конго, а нижче тільки Центральноафриканська Республіка та Білорусь.

У першій же десятці за простотою сплати Мальдіви, Катар, китайський тепер Гонконг, Сінгапур, Об'єднані  Арабські  Емірати, Саудівська Аравія, Ірландія, Оман, Кувейт та Канада.

 Інші показники теж свідчать: поширене у світі уявлення про процвітання арабо - мусульманських країн тільки завдяки нафті надто поверховим. Не тільки природа, а і уряди цих держав роблять дуже багато для того, аби світовий капітал йшов туди зі своїми проектами. На відміну, скажімо, від України, яка дожилася до світового рекорду за кількістю податків  і зборів 135! За цим показником знущання з підприємців наша держава  «заслужено" посіла останнє , 183-т місце.

А хто ж зовсім не морочить людям голову «розмаїттям" способів узяти їхні  гроші? Не повірите, якщо в нас 135 податкових платежів, то у Швеції лише два!!! У

Гонконгу, Катарі й на Мальдівах по три. У Норвегії чотири такі  канали викачування грошей до державного й місцевих бюджетів, у Сінгапурі -  п'ять,  Мексиці та Східному Тіморі по шість, по сім у Китаї , Естонії , Латвії , Франції та екзотичних країнах Маврикії і  Кірибатах.

За часом, який  підприємці в середньому витрачають на провадження податкової  звітності  та сплату податків, ми виявилися на 174-му місці.

657 годин на рік! Отже, у цьому пункті в України «прогрес":  десятку найгірших у світі ми не замикаємо, а очолюємо. Нижче від нас Мавританія (696 годин), Чад

(732), Білорусь (798), Венесуела (864), Нігер я (938), В'єтнам (941), Болівія (1080) Бразилія (2600).

Натомість зовсім не відбирає у підприємців час податкове адміністрування на Мальдівах. Інші члени клубу найкращих у ці й номінації  держав такі: Об'єднані Арабські  Емірати (12 годин на рік у 55 раз в менше часу, аніж в Україні), Катар Бахрейн (по 36 годин на рік), Багами Люксембург (58,  59 годин  відповідно),  Оман (62), Швейцар я (63), Ірландія (76), Сейшели (76),  Саудівська Аравія (79).

 

Андрій ГАНУС, «Експрес"

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 729 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]