Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ОЛЬГА РАКОВА. ЗАУВАЖЕННЯ ДО ПРОЕКТУ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ
[ Викачати з сервера (989.0 Kb) ] 16.06.2010, 22:25

               

Вих.№16-06-10 від  16 червня 2010 р.

 

 

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

Народному депутату України

Гриценко  А.С.

 

Шановні  добродії!

     Громадські організації підприємців України, які об’єдналися и проводять спільні засідання в рамках Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу, ретельно вивчили проект Податкового Кодексу, який запропонований Урядом .  Надаємо  свою оцінку і зауваження з надією, що вони будуть враховані.

      В проекті Податкового Кодексу зазначено, що головна його ціль (місія) це «впровадження Податкового Кодексу як цілісного, гармонійно пов’язаного та комплексного документу, який повинен забезпечити досягнення балансу інтересів держави і платників податків та стимулювати сталий розвиток України», а основною цінністю податкової системи є «створення умов для активізації підприємницької діяльності».  Але проект містить такі норми , які ніяк не стимулюють  підприємців для активізації  своєї діяльності.

     Самий болючий розділ для підприємництва це «Спеціальні податкові режими», в якому зазначено порядок застосування «Спрощеної системи оподаткування та звітності суб’єктів малого підприємництва».

     Спрощена система була приваблива тим, що був спростований порядок обліку підприємницької діяльності.  В ст.3 та ст.4 Кодексу визначено об’єкт оподаткування та база оподаткування, які суттєво ускладнюють  ведення бізнесу та створюють  поле для корупції. По – перше це ускладнює облік та дуже схоже на загальну систему оподаткування. Підприємець змушений наймати бухгалтерів, а це додаткові фінансові навантаження. Особливо для тих, хто працює самостійно, або має одного – двох найманих працівників.

     В ст.2. п2.2. значно скоротився перелік видів діяльності, які не мають право працювати на спрощеній системі оподаткування. Наприклад п2.2.є) забороняє власникам ринків – юридичним особам працювати на єдиному податку . Це, як правило невеличкі ринки, до 300 торгових місць, які знаходяться далеко від центру міста, де дуже мало покупців і там тримаються підприємці за рахунок низької орендної плати( від 8.00 до 12.00 грн. за кВ. м.). Якщо перевести ці ринки на загальну систему оподаткування, це призведе до збільшення орендної плати вдвічі, при цьому рентабельність не збільшиться ні на відсоток. Це розорить підприємців, які там торгують і як наслідок власників ринків. А як вижити ринкам в районних та сільських місцевостях, де ринки працюють один – два дні в неділю? Пропонуємо залишити невеличкі ринки (до 300 торгових місць) на спрощеній системі оподаткування, юридичні особи.

     В п.2.2.2)в) виведені зі спрощеної системи такі види діяльності, як бухгалтерський облік . Як правило цей вид діяльності працює легально і багато на цих послугах заробити не можливо, бо ця діяльність потребує багато часу і надають ці послуги суб’єктам малого підприємництва, які не в змозі тримати бухгалтера на повну ставку. Доходи у бухгалтерів дуже малі і сплачувати 50% від цього доходу до бюджету не має сенсу. Це стане причиною тінізації даного виду діяльності. А фірми тримають штатних бухгалтерів. Тому пропонуємо цей пункт виключити.

     П.2.2.9) виключити, бо це прописано в Законі  України «Про податок з доходів фізичних осіб».

     П2.4. зобов’язує  підприємців застосовувати касові апарати, що практично не можливо зробити на ринках України та це  завдасть  суттєвого удару по іншому  бізнесу. Підприємцям потрібно витрачати кошти  на придбання касових апаратів ( від 3 до 4 тисяч грн.),та нести витрати на їх обслуговування, навчити найманих працівників (які постійно міняються) працювати на цих апаратах.  Впродовж трьох років треба зберігати журнали та касові стрічки. Де повинен підприємець зберігати цей архів? Пропонуємо  п2.4 доповнити змістом «крім підприємців, які працюють на ринках, в малих архітектурних формах( які не торгують підакцизними товарами), та у магазинах площею до 100кв.м.» 

     П 5.1.1. викласти в такій редакції: на період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015року для фізичних осіб , які провадять господарську діяльність  з надання  послуг ( крім нотаріусів та юристів), діяльність в сфері роздрібної торгівлі, обсяг доходу яких не перевищує 300000 гривень, встановлюється нульова ставка податку . Але є загроза, що податкова інспекція буде постійно контролювати і заважати працювати. І в зв’язку з такими пільгами буде велика недоїмка до місцевих бюджетів, і їх будуть намагатися   поповнювати за рахунок штрафних санкцій. Це велике поле для корупції.

     П 5.1.1 абзац два виключити.

     Ст.9 .1 слова «на підставі первинних документів» виключити, тому що це виконати не можливо і ця норма просто знищить малий бізнес.

     В Ст.10 суттєво зменшено перелік податків та зборів, які входили до складу  єдиного податку.

Пропонуємо  Ст.10 доповнити словами:

Д). збору на спеціальне використання природних ресурсів.

Е). плати (податку) на землю

Ж). збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг.

З). плати за патенти  згідно із Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»

І). Внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення , Пенсійного фонду ,  та Фонду соціального страхування на випадок непрацездатності. (Це повинно  бути у складі єдиного податку і Держказначейство повинно робити  розщеплення і перераховувати до Державних цільових фондів)

     Ст. 11.7. зазначено « Свідоцтво платника податку  видається на календарний рік» . Пропонуємо слова «на календарний рік» виключити і замінити на «один раз на постійно». В разі переходу на іншу форму оподаткування , провести процедуру передбачену в ст.11.2.

Резюме:  Спрощена система оподаткування цим Кодексом практично зруйнована. Покращення умов для ведення бізнесу не передбачається. Він потребує суттєвого доопрацювання.  Якщо ПК буде прийнятим в такій редакції – підприємці України почнуть масові акції  протесту.

Готували зауваження:

Голова Черкаської міської профспілки «Солідарність»                                                О.Ф.Ракова

Голова Миколаївської  обласної профспілки «Єднання»                                            О.А. Герасимчук

Голова Чернігівської профспілки «Єдність »                                                                    С.К. Жимолостнова                                        

 

 

 

 Голова Координаційної ради                                                                     А.В. Панаетов

 

 

 

 

 

 

 

 Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 1152 | Завантажень: 136 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]