Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олександр Томасєвич. Проект позову від ГО по пенсійних проблемах
[ Викачати з сервера (58.0 Kb) ] 27.10.2010, 23:19

                                                                  До Вищого адміністративного суду України

                                                                  -----------------------------------------------------------------

                                                                  вул. Московська, 8,  м.Києва , 01029                                   

                                                                   

                                             Позивач:     Спілка підприємців Тальнівщини

                                                                    вул.. Майданецька, 17, м. Тальне

                                                                    Черкаська область

                                                                   

 

                                          Відповідач :  Верховна  рада України

                                                                   вул. Грушевського ,5, м. Київ, 01008

                                                                   тел.8-044-278-37-23

 

 

АДМІНІСТРАТИВНИЙ  ПОЗОВ

про визнання дій незаконними та зобов’язання

вчинити певні дії

 

          Ми позивачі, громадська організація «Спілка підприємців Тальнівщини», яка зареєстрована  в єдиному державному реєстрі, в особі голови правління спілки Гусєва Михайла Петровича,  що об’єднує біля п’ятисот  суб’єктів підприємницької діяльності, які на підставі закону здійснюють підприємницьку діяльність в м. Тальному, Черкаської області і таким чином  відповідно до  ст.3 та п.1 та пп.2 п.2  ст.55 ГК України є суб’єктом господарювання, що здійснює свою господарську  діяльність у сфері торгівлі.    

            Звертаємося до Вищого адміністративного суду у відповідності до  статті 8, 55 Конституції України та п. 4 ст. 18 і ст..171-1 КАС України, для оскарження  в суді дії  єдиного органу державної законодавчої влади  Україні відповідно до ст.75 Конституції України, регламенту - Верховної ради України з адміністративним позовом на захист порушених відповідачем наших прав, свобод і законних інтересів:

- « подавати зауваження та пропозиції щодо оприлюднених проектів регуляторних актів, брати участь у відкритих обговореннях питань, пов'язаних з регуляторною діяльністю   та за захистом свого права бути залученими регуляторними органами до підготовки аналізів регуляторного впливу, експертних висновків щодо регуляторного впливу та виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів», у відповідності до пп.3 та 4  п.2 ст. 6 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» , як  суб’єкта господарювання, що здійснює  свою діяльність в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України.

- щодо права на достатній життєвий рівень для  нас і наших сімей, що включає достатнє харчування, одяг, житло, що передбачено  ст..48 Конституції України, оскільки за наслідком прийняття Законопроекту № 6673 про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідачем та прийняттю його  за основу та схваленню у цілому на засіданні 08.07.2010р.,  підприємці нашої ліги додатково сплачуватимуть грошові кошти із сімейного бюджету до Пенсійного фонду, що погіршує матеріальний стан підприємців, що недопустимо в даному випадку та повинно бути виправлено в судовому порядку.

         Суб’єктом суб’єкта владних повноважень -  Кабінетом Міністрів України, як регуляторним органом у відповідності до пп.3 п.1 ст.1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» було розроблено регуляторний акт Проект Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до пп.2 п.1 ст.1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»   регуляторний акт, Проект Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що регулює адміністративні відносини між  органом  державної влади у відповідності до п.1  Указу Президента України «Про Положення про Пенсійний фонд України» та п.12 Розділу XV Прикінцевих   положень Закону  України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійним фондом України та суб'єктами господарювання у тому числі і  між  управлінням Пенсійного фонду України у місті  Тальне  та  нами, членами  Спілки підприємців Тальнівщини, суб’єктом господарювання.

      Розробник проекту регуляторного  акту Проекту Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  регуляторний орган, Кабінет Міністрів України  відповідно до його повноважень встановлених   п.2 ст.8 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повинен був провести  аналіз регуляторного впливу Проекту, і тільки після цього у відповідності   до  п.2 ст.13 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» його оприлюднити шляхом опублікування  його в своїх друкованих засобах масової інформації, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, газеті «Урядовий кур’єр»,   так як   КМУ   є її засновником за  реєстраційним свідоцтвом  КВ №2 від 12 квітня 1994 року і тому мав би обов’язком у цій газеті  надрукувати повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проекту регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу Проекту Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

         Кабінет міністрів України у порушення норм п.2 ст.8 та  п.2 ст.13 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»   не   провів аналіз впливу регуляторного  акту Проекту Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та не оприлюднив його і такий не оформлений відповідно до норм ЗУ «ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»   проект регуляторного акту передав до Верховної ради України у порушення  встановлених пп.6 п.1 ст.4 ЗУ  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» принципів державної регуляторної політики, прозорість та врахування громадської думки - відкритість для фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності, обов'язковий розгляд регуляторними органами ініціатив, зауважень та пропозицій, наданих у встановленому законом порядку фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями, обов'язковість і своєчасність доведення прийнятих регуляторних актів до відома фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, інформування громадськості про здійснення регуляторної діяльності .   

            Порядок здійснення державної регуляторної політики Верховною Радою України

 встановлений ст.15 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»   якою передбачено, що  порядок забезпечення принципу прозорості та врахування громадської думки у здійсненні Верховною Радою України державної регуляторної політики…  визначаються законом про Регламент Верховної Ради України з урахуванням вимог цього Закону.

   ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  статтею  25. Особливості прийняття регуляторних актів органами виконавчої влади у тому числі і Верховною радою України відповідно до ст.15 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»   встановлено, що «Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом виконавчої влади або його посадовою особою, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

-       відсутній аналіз регуляторного впливу;

-       проект регуляторного акта не був оприлюднений ».

  Так,   пунктом 1 статті 90 ЗУ «Регламенту Верховної Ради України» передбачено ,що законопроект має бути оформлений відповідно до вимог закону, цього Регламенту та інших прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

  Тому Верховною радою України, яка у відповідності до п.3 ст.1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  є регуляторним органом, який приймає закони відповідно до ст.91 Конституції України та п.2 ст.46 ЗУ «Про регламент Верховної ради України» без наявності на те законних підстав  прийнято та  зареєстровано за  вхідним номером  № 6673 від 07.07.2010р.  Проект Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  від   Кабінету Міністрів України  та прийнято за основу та ухвалено у цілому 08.07.2010р. у порушення пп.1 та 2 ст.25  ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  та у порушення  п.1 статті 90 ЗУ «Регламенту Верховної Ради України». Що вказує на неправомірність дій відповідача.   

    Відповідно до ст.19 Конституції України Стаття 19. «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

    Тому Верховна рада  України  відповідно до своїх повноважень встановлених пп.1. та 2 п 1 ст.25 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  не мала передбаченого вказаними вище  законами права прийняти  07.07.2010р. за вх.№6673 і схвалити  08.07.2010р. , Проект Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

     Отже, відповідач вчинив дії не передбачені вказаними вище законами, в своїх діях вийшов за межі повноважень, оскільки повинен був відмовити КМУ у прийнятті поданий нею Законопроект  на реєстрацію згідно із п.1 ст.92 «Регламенту Верховної Ради України»   яким  встановлено, що « У прийнятті на реєстрацію законопроекту, проекту іншого акта має бути відмовлено у разі, якщо він поданий з порушенням вимог статей 90, 91 цього Регламенту, а також якщо законопроект є альтернативним і вноситься з порушенням строків, визначених цим Регламентом»  з огляду  на те ,що  Проект  поданий з порушенням вимог п.1ст 90 Регламенту ЗУ «Регламенту Верховної Ради України».

            Таким чином, відповідач, Верховна Рада України, з урахуванням вищенаведеного, діяла неправомірно, тому є всі передбачені Законом підстави визнати неправомірними дії Верховної Ради України по прийняттю на реєстрацію за № 6673 7.07.2010 р. Законопроекту Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняттю його  за основу та схваленню у цілому    08.07.2010р., оскільки такий Законопроект був поданий з порушенням чинного законодавства, яке регулює ці правовідносини.  

Згідно статті 6 КАС України передбачено, що  ніхто  не  може  бути  позбавлений  права  на розгляд його справи  в  адміністративному  суді,  до  підсудності  якого   вона віднесена цим Кодексом.

Згідно п.4. ст. 8 КАС України передбачено, забороняється    відмова    в    розгляді   та   вирішенні адміністративної   справи   з   мотивів   неповноти,    неясності, суперечливості  чи  відсутності законодавства,  яке регулює спірні відносини.

Згідно п. 4. ст. 18 КАС України,  Вищому  адміністративному  суду  України  як  суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення  Центральною  виборчою комісією  , результатів  виборів або всеукраїнського референдуму,  а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції.

Згідно пп. 4 п. 1 ст. 171-1 КАС України, Вищий адміністративний суд України як суд першої інстанції розглядає адміністративні справи, зокрема щодо дій чи бездіяльності Верховної Ради України.

Отже, предметом оскарження до Вищого адміністративного суду України є неправомірна дія Верховної Ради України, яка вбачається у викладі обставин цього адміністративного позову.

За вказаних обставин даний адміністративний позов підлягає розгляду у Вищому адміністративному суді України.

            На підста викладеного, ст..ст. 11, 16 ЦК України, ст.ст. 104 -107, п. 4 ст.18, ст.. 117-1 КАС України, -

 

ПРОСИМО:

 

            1. Відкрити провадження по адміністративній справі і розглянути по суті.

            2. Визнати неправомірними  дії  відповідача –  Верховної ради України по  прийняттю до реєстрації   07.07.2010р. за вх.№ 6673, Проект Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняттю його  за основу та схваленню у цілому    08.07.2010р.

            3. Зобов’язати відповідача зупинити дію вказаного акту та провести відкриті обговорення питань пов’язаних із застосуванням спірного регуляторного акту щодо загальнодержавного пенсійного страхування шляхом оприлюднення спірного проекту Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  з метою надання нами  зауважень та пропозицій суб’єктами підприємницької діяльності, відносно яких ця норма застосовується.      

4. відшкодувати судові  витрати у розмірі 3 грн.40 коп. за сплату судового збору.

 

В порядку забезпечення доказів, витребувати від відповідача письмові документи щодо прийняття ним рішення про   реєстрацію за  вхідним номером  № 6673 від 07.07.2010р.  Проекту Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та про  прийняття за основу та ухвалення у цілому 08.07.2010р. Закону про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки такі документи є відомственні і знаходяться у відповідача і не надаються ним для всіх. З цих причин стала необхідність у витребуванні доказів відповідно до ст..ст. 73 – 75 КАС України. 

 

 

            Додатки:

            Проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  від 7.07.2010 р.

            Подання КМУ від 7.07.2010 р.

            Пояснювальна записка від 7.07.2010 р.

            Висновок Головного науково-експертного управління 8.07.2010 р.

            Копія свідоцтва про державну реєстрацію

            Копії адміністративного позову.

            Копія довідки про включення в державний реєстр.

            Копія витягу із Статуту спілки.

            Квітанція про сплату судового збору.

 

 

 

«     » ___________________  2010р.

   

Голова спілки                                                                    Гусєв Михайло Петрович

Перші  чотири додатки знаходяться на сайті Верховної  ради в розділі Законодавство - Закони України - Закон України р 2461 від 08.07.2010 - історця документа - Проект Закону про внесення змін до законів ....на цій сторінці ти знайдеш - Текст законопроекту та супровідні документи :

 

Проект Закону 07.07.2010

Подання 07.07.2010

Пояснювальна записка 07.07.2010

Висновок Головного науково-експертного управлцння 08.07.2010

станеш на них і  надрукуєш.

 

Це ті чотири документа, які потрібно разом із позовом відсилати. Весь пакет документів відсилати в двох примірниках.

Олександр Томасєвич


     

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 891 | Завантажень: 153 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]