Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олександр Томасєвич. Позов по пенсіних внесках 25 01 11
[ Викачати з сервера (28.6 Kb) ] 28.01.2011, 01:23
Олександр Томасєвич. Позов по пенсіних внесках 25 01 11

До Окружного адміністративного суду м. Києва 

--------------------------------------------------------------

вул.  Десятинна, 4/6,    м. Київ,    01025

 

                                         Позивачі :              фізична особа-підприємець

1.      Шелепко Ірина Анатоліївна

вул. Леніна, 32,  с. Родниківка,

 Уманьського району, Черкаська обл..,  20324

 

2.      Пястук Людмила Іванівна

вул. Артема, 27/2,  м. Умань,

Черкаська обл.20300

 

3.      Богін Микола Миколайович

вул..Леніна, 32,  с. Родниківка,

Уманьського району, Черкаська обл..20324

 


 

                                       Відповідач:   Пенсійний  Фонд  України

вул.. Бастіонна, 9,  м. Київ-14,  01601

                                                       

 

АДМІНІСТРАТИВНИЙ  ПОЗОВ

про визнання протиправними дії та зобов’язання вчинити певні дії

 

Пенсійний фонд України в особі управління Пенсійного фонду України в м. Умань, Черкаської області, вимагає від нас  на  користь Пенсійного фонду України сплати недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  за  2010 рік,  мотивуючи свої вимоги тим, що ми маємо борг перед Пенсійним фондом.

Такі дії відповідача, по вимаганню від нас сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, вважаємо незаконними і самоуправними, а тому вони підлягають визнанню протиправними, а вимога скасуванню із підстав відсутності законного права на дану вимогу.  

Станом на день звернення до суду з позовом, ми не маємо будь-якого боргу перед Пенсійним фондом.  

А вимога  відповідача, є умисною протиправною його дією, яка заперечується  і спростовується наступним.

Ми, є суб’єктами підприємницької діяльності і платниками  фіксованого/єдиного податку у відповідності з чинним законодавством, що регулює такі правовідносини.

Обов’язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду, додатково сплату яких  вимагає від нас відповідач, здійснює за нас Державне казначейство у відповідності до Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва"   (№ 2063-00)  та  Указу  Президента  України "Про спрощену систему  оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (№ 727-98), тому ми не маємо зобов’язань перед відповідачем з цього приводу і не порушуємо будь-яку норму закону, справно сплачуюємо  податок, з якого відраховуються страхові внески.

Частиною першою ст.18 Закону  України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування"  ( 1058-03  ) передбачено,  що  розмір  страхових  внесків,  у тому числі розмір частини  внесків,  що  спрямовуються  до  Накопичувального  фонду, встановлює  Верховна Рада України відповідно для страхувальників і застрахованих осіб за результатами актуарних розрахунків, виходячи з  того,  що  вони  повинні забезпечувати надання особам пенсійних виплат і соціальних послуг, передбачених цим Законом, а також покриття  адміністративних  витрат для забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного  пенсійного  страхування.       

          Проте  ці  положення  не  можуть  бути  застосовані  до спірних правовідносин у  зв'язку  з  тим,  що  Верховна  Рада  України  не встановила  розміру страхових внесків,  як це передбачено частиною першою ст.  18 Закону України  "Про  загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування".

          За таких обставин до спірних даних правовідносин слід  застосовувати  п.  1 ч. 8   розділу  XV  "Прикінцеві  положення"  Закону  України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  (1058-03), яким встановлено,  що до набрання чинності законом про спрямування частини  страхових  внесків  до  Накопичувального  фонду  страхові внески,  що  перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків,  що перераховуються особами,  зазначеними в пунктах 3 і 4 статті  11  та у статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне  пенсійне  страхування", а  також   страхових   внесків, сплачуваних  за  осіб,  зазначених у пунктах 8,  13,  14 статті 11 Закону  України   "Про   загальнообов'язкове державне   пенсійне страхування"),   сплачуються  страхувальниками  та  застрахованими особами на умовах і в порядку,  визначених  Законом  України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та в розмірах, передбачених Законом України "Про  збір  на  обов'язкове  державне пенсійне   страхування"   для   відповідних   платників  збору  на обов'язкове державне пенсійне страхування.

        Отже, п. 1 ч. 8  розділу  XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування"      (1058-03)  встановлює  розмір  страхових  внесків лише для тих страхувальників,  які є платниками збору на  обов'язкове  державне пенсійне    страхування,   та   не   встановлює   його   для   тих страхувальників, які не є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, тобто я, відповідно до Указу Президента № 727-98 "Про спрощену систему  оподаткування,  обліку  та  звітності  суб'єктів малого підприємництва".

         Однак Закон   України   "Про   загальнообов'язкове   державне пенсійне страхування" (1058-03) не визначає  кола  осіб,  які  є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування,  та не змінює порядку їх  визначення.  Тому  визначення  осіб,  які  є платниками  збору  на  обов'язкове  державне пенсійне страхування, повинно здійснюватися на підставі  положень  Закону  України  "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ( 400-97,400-1997  ) з урахуванням положень Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва" (№ 2063-00)  та  Указу  Президента  України "Про спрощену систему  оподаткування,  обліку  та  звітності  суб'єктів малого підприємництва" (№ 727-98).

     Встановлено, що ми є платниками  фіксованого/єдиного   податку,    тобто    суб'єктом малого підприємництва, який перейшов на спрощену систему оподаткування.

     Як зазначено у ст.  11 Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва" (№ 2063-00), спрощена система оподаткування передбачає  заміну  сплати  встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою  фіксованого  податку. 

Законом України "Про  систему  оподаткування" (№ 1251-91)  збір   на обов'язкове    державне    пенсійне   страхування   віднесено   до загальнодержавних податків  і   зборів   (обов'язкових   платежів) (п. 17 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування".

     Відповідно до п. 6 Указу  Президента  України  "Про  спрощену систему   оподаткування,  обліку  та  звітності  суб'єктів  малого підприємництва" (№ 727-98) суб'єкт  малого  підприємництва,  який сплачує єдиний/фіксований  податок,  не  є  платником  збору  на обов'язкове державне пенсійне страхування,  що відповідає наведеним положенням ст. 11   Закону    України    "Про   державну   підтримку   малого підприємництва" (№ 2063-00).

     Отже, ми не є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, оскільки сплату цього збору для  мене  замінено  сплатою  фіксованого податку  ( ст.  11  Закону  України  "Про державну підтримку малого підприємництва" (№ 2063-00),  п.  6 Указу Президента України  "Про спрощену  систему  оподаткування,  обліку  та  звітності суб'єктів малого підприємництва" ( № 727-98).

     Відповідно до  п. 15   глави   XV   Закону    України    "Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування" ( № 1058-03) до приведення законодавства України у відповідність  із  цим  Законом закони  України  та  інші нормативно-правові акти застосовуються в частині,  що не  суперечить  цьому  Закону.  Але  Указ  Президента України  "Про спрощену систему оподаткування,  обліку та звітності суб'єктів     малого    підприємництва"    ( № 727-98 )    не    є нормативно-правовим актом,  який регулює питання сплати  страхових внесків,  зокрема, він не встановлює пільг з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх  сплати.  З  іншого  боку, Закон   України   "Про   загальнообов'язкове   державне   пенсійне страхування" не є нормативно-правовим актом,  що  регулює  порядок визначення  осіб,  які  є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне  страхування,  а  також  цей  Закон  не  регулює  питання застосування спрощеної системи оподаткування.

     Отже, Указ  Президента  України  "Про  спрощену  систему оподаткування, обліку  та  звітності    суб'єктів   малого підприємництва" ( № 727-98) не суперечить положенням Закону України "Про загальнообов'язкове    державне     пенсійне     страхування"  ( №1058-03) та підлягає застосуванню до спірних правовідносин.

     Таким чином, ми не є платниками  збору  на  обов'язкове  державне  пенсійне страхування,  а  тому  ми  додатково не зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірах,  передбачених Законом України "Про збір  на  обов'язкове державне  пенсійне  страхування"  (№ 400-97)  для відповідних платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

            Тому  вимагання відповідачем від нас  будь-яку суму заборгованості,  є незаконним.

            Відповідно до частини другої статті 15 та пункту 8 Прикінцевих положень Закону      ( 1058-03)  фізичні особи – СПД, спрощенці, визначені платниками страхових внесків у фіксованому розмірі.

            На сьогодні фіксований розмір страхового внеску законодавчо не встановлено, тому нами сплачуються внески до ПФУ згідно з нормами Указу Президента України від 03.07.1998 р. № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», тобто з оплаченного нами фіксованого/єдиного податку відраховувалося до ПФУ.

            Незаконність та протиправність дій відповідача при вимаганні сплати внесків, підтверджується нормами Закону, які вказані вище, а саме : 

Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (№ 746/99), ст..11 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» (№ 2063-ІІІ), 18, прикінцеві положенні п. 8, Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (1058-15), ст..14 п. 17 Закону України «Про систему оподаткування» ( № 1251-12), ст..1 п.1, ст.. 4 п.1, Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (№ 400/97), Постанови Верховної ради України (№ 1700-15  2004 р.),  ст..1 Закону України «Про вирішення питання щодо заборгованості…» від 16 березня 2006 р. № 3583–І V.

Справа в тому, що вимагання сплати пенсійного збору повинне відбуватися за спеціальною процедурою, передбаченою Законом № 2181.

Згідно з пп.. 2.3.1 Закону № 2181 органами стягнення є виключно податкові органи, а також держвиконавці. Ну а саме стягнення активів податкового боржника відбувається за рішенням суду.

За таких обставин, є всі передбачені законом підстави визнати неправомірними дії відповідача по вимаганню від нас, позивачів, сплати страхових внесків до Пенсійного фонду та зобов’язати відповідача, Пенсійний фонд України вирішити питання про припинення вимагання від позивачів сплати додаткових страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

 

Просимо :

 

            Прийняти даний позов до розгляду по суті.

            Визнати неправомірними дії відповідача, Пенсійний фонд України по вимаганню сплати додаткової суми страхових внесків до Пенсійного фонду від нас, позивачів за ІІІ, ІV квартал 2010 року.

            Зобов’язати відповідача, Пенсійний фонд України вирішити питання про припинення вимагання з позивачів сплати додаткової суми страхових внесків до Пенсійного фонду за ІІІ, ІV квартал 2010 року.

 

            В порядку забезпечення адміністративного позову постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, оскільки існує очевидна небезпека заподіяння шкоди нашим правам, свободам та законним інтересам до ухвалення рішення в цій справі. Так як відповідач чинить психологічний тиск на нас, вдається до різних методів насильного стягнення спірної додаткової сплати страхових внесків до ПФ і ці погрози є реальними і що б захистити наші порушені права відповідачем, необхідно зупинити вимоги відповідача від позивачів сплати додаткового страхового внеску до Пенсійного фонду за ІІІ, ІV квартал 2010 року до набрання судовим рішенням по цій справі законної сили.

 

            Додаток :

            Копія адміністративного позову. 

Квитанція про сплату судового збору.

            Дві копії свідоцтва про державну реєстрацію, кожного позивача.

            Дві копії особистого паспорту, кожного позивача.

            Дві копії доказу про спрощену систему оподаткування, кожного позивача

Дві копії доказу про вимагання сплати страхових внесків, кожного позивача. 31 січня 2011 р.1.             Шелепко І.А.

2.            Пястук Л.І.

3.            Небогін М.М.


Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 2052 | Завантажень: 350 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Олег  
0
Скажіть будь-ласка, а як і куди подавати позов, якщо я проживаю в Івано-Франківській області? Чи є якась територіальна підсудність? З адміністративними судами ніколи не стикався, мав справу тільки з господарськими, щоб вони згоріли, хапуги! Дякую.

1 oleg_l_777  
0
Що значить"Дві копії доказу про спрощену систему оподаткування, кожного позивача",та який розмір судового збору,і як його сплатити?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]