Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олександр Томасєвич. Хасиди. Уманчани знесли бетонний паркан, щоб повернути собі дорогу
10.09.2011, 12:22

Уманчани знесли бетонний паркан, щоб повернути собі дорогу

 

Люди обіцяють: якщо не буде поваги від влади до них, то цього року не буде Рош-Га-Шану

 

 

            Груба сила, крюки з цепом та тягач –уманчани прорубали собі вікно у бетонному паркані, що виріс обабіч їх будинку по вулиці Пушкіна, 21 та перекрив дорогу. Так люди вчинили, коли у них урвався терпець писати листи міському голові Юрію Бодрову, губернатору Сергію Тулубу та просити владу повернути їм ту дорогу, по якій вони ходили останні тридцять років…

            Місяць назад територію колишньої ветеринарної лікарні, що була продана підприємству «Паломник», а потім перепродана комусь із іноземців, оточив бетонний паркан. Перекривши дорогу, по якій тридцять років ходили люди, глухий паркан змусив іти в обхід – ламати каблуки по вулиці Кулика, чи намотували лишній кілометр через провулок. Паркан перекрив дорогу до будинків, закривши собою навіть дитячу площадку. До цього люди місяць писали листи до влади, про паркан говорила місцева та обласна преса, у четвер під час візиту до Умані журналісти навіть питали у губернатора області Сергія Тулуба, чому з’явився паркан і коли він зникне. При чому його появу пов’язують із прізвищем Геннадія Грановського, депутата облради. Цього року столітні дерева були спиляні, частина будівель знесена, а велетенську площу закатано в асфальт та огороджено бетоном… Люди такої наглості не очікували. А особливо обурило, що віднині їм доводилось обходити навкруги по вулиці Кулика, де покриття – суміш болота і поодиноких брил.

- Ми довго терпіли, писали листи, намагались усе вирішити законним шляхом. – розповідає Олена, мешканка багатоповерхівки. – міська влада не прислала жодної відповіді на наші листи. І де ж ті закони, коли влада мовчить, а хитрі на руку підприємці роблять тут все що хочуть !  Ми тридцять років ходили по тій дорозі, вона заасфальтована, має бордюри.

 

 

Як закінчується терпіння

Зранку п’ятниці люди ще шукали правди на сходах міськвиконкому. Міський голова Юрій Бодров запевнив, що паркан закрив дорогу незаконно і що він про це чує… вперше. Порадив написати йому листа і все розписати. Люди між собою перешіптувались – як він міг почути вперше, коли йому надсилали листи, а про закриття дороги писала неодноразово місцева преса. Увечері люди вирішили – якщо влада не хоче їх чути, то тепер вона почує як падає бетон. Одна «болгарка», тягач та чотири десятки міцних чоловіків –  дві секції забору гупнули на землю.

-                          До нас відразу підскочили паломники. – розповідає один з учасників зняття паркану, юрист Олександр Томасевич. – почали кричати що ми порушуємо закон. Тоді як і бовдуру видно, що паркан перекриває дорогу. Яка є у Генплані міста! Коли приїхала міліція, ми їм розповіли всю ситуацію, нікого за знесення двох секцій паркану не затримали. Скажу так – це справді була остання крапля – нас уже дістала місцева влада та її «друзі».

 

Юрій Бодров стверджує: усе законно

            У районі паломництва міський голова Юрій Бодров із свитою – керівниками відділів, з’явився у понеділок увечері. На руках – копії з генплану, де дороги немає. Секретар Ради Аркадій Рибак зачитав рішення міськради від 2008 року, де говориться про продаж ділянки. І що дороги тут немає… Це викликало обурення в людей – у них на руках були копії з Генплану міста та різних документів, де нанесена оця дорога. На що Юрій Бодров сказав, що ці копії – підробка… І що найбільше шуму тут здіймають уманчани, які по вулиці Пушкіна не живуть ! А замість закритої дороги залишається дві – по вулиці Кулика і в обхід.

            - Це може бути тільки в Умані. – впевнений громадський діяч Володимир Гончарук. – коли відповідь із схемою від органів влади, де чітко видно дорогу, згодом розбігається із схемою, що показує влада ! І є два листка – в одному є дорога, в іншій – немає. На одній стороні – інтереси мешканців цілої багатоповерхівки, на іншій – одного відомого в Умані бізнесмена й депутата облради, що продав ділянку паломникам ! То невже немає якоїсь елементарної поваги до людей, якоїсь клепки в голові, щоб коли приймати таке рішення, то бодай подумати – як після цього житимуть люди ! А те, що дорога була свідчить навіть назва будинку – він знаходиться по вулиці Пушкіна. Тоді як стоїть там, де вулиця Кулика. Може варто подумати про людей, а не прикриватись словами «усе законно».

 

            Юрій Бодров пройшов районом паломництва і дав доручення Володимиру Віблому домовитись із паломниками про створення дороги обабіч котельні – в півсотні метрів від тієї, що була. Охорона паломників взяла дірку в стіні, яку продовбали люди, під охорону – через неї знову ніхто не може пройти. Коли зустріч міського голови та начальників із людьми закінчилась, частина керівництва міста пішла до своїх автівок… через цей отвір. Знаною, звичною дорогою. А не в обхід…

 

 

 

 

Точка зору

Олександр Томасевич: Якщо ви не цікавитесь політикою, то будьте готові що деякі політики влізуть у ваше життя !

 

            Бетонний паркан, що перекрив дорогу – яскравий приклад, як відсутність громадянської позиції згодом обмежить ваші права. Чудово пам’ятаю ту сесію, де вирішувалось питання продажу цієї ділянки підприємству «Паломник». Попри бойкот з боку багатьох свідомих депутатів, міський голова і частина депутатів міського скликання таки набрали більшість. Тоді про це писали газети, говорили, застерігали. Була навіть урядова перевірка, що виявила деякі порушення. Але саме пасивність людей, мешканців будинку, тоді зіграла вирішальну роль – усе зам’яли. І ось, коли через два-три роки приїхали бульдозери та закрили все бетонними парканами – люди почали обурюватись. Їх можна зрозуміти, і як адвокат я їх підтримую ! Але надалі просто хочу всім порадити – не чекайте коли чиясь політика бульдозерами влізе в ваше життя. Давайте відсіч відразу. Читайте пресу, цікавтесь життям міста і головне – пам’ятайте: ніхто крім вас не захистить ваші права !

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 831 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]