Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олександр Супрунюк. Про вибори
05.08.2010, 02:00

  На даний момент в Україні відсутні партії в класичному розумінні цього слова. Засновані вони на основі бізнес інтересів  окремих угруповань, які використовують партії для отримання депутатських мандатів та посад у виконавчих та контролюючих органах. Мета одна-встановити контроль над фінансовими потоками в бюджетній сфері, надрами , комунальною та державною власністю та використати делеговані нами повноваження для прикриття та реалізацію своїх корупційних схем. Через нашу пасивність та відсутність механізму  здорової  конкуренції  в розбудові партійних структур  фактично відсутній контроль за діяльністю як партійних божків на місцях так і над формування списків кандидатів до різних рівнів  рад.

Роль громадських організацій на мою думку не в отриманні депутатських мандатів, а реальному громадському контролі  над партіями. Ми повинні поставити і відносини між громадськими організаціями та партіями з голови на ноги- партії повинні бути підконтрольними громадським організаціям, які в свою чергу підконтрольні громадянам, що в них входять. Зараз ситуація кардинально відмінна-партії між виборами вяло махають прапорами за будь-якої можливості попіаритись, щоб утримати свій рейтинг. Реально їм потрібен сам процес. Вони в кінцевому рахунку не дуже то й зацікавлені у вирішенні питань-головне -це делеговані права на владу. Громадським організаціям, зокрема їх лідерам відводиться роль ширми, в обмін на голоси  членів ГО виділяється квота. А на  їх плечах заходять ті, хто реально буде заправляти та рулити в радах та виконавчих структурах. Реального впливу на ситуацію поодинці  лідер ГО мати не буде.  Аналогічна ситуація з окремими підприємцями-спонсорами, яким обіцяється депутатський мандат. Дані лідери та спонсори приречені або на безперспективну боротьбу  фактично наодинці та створення іллюзії демократії для пересічних громадян або на участь в дерибані, тобто в будь-якому випадку ми граємо за їх правилами, нічого не   змінюючи.

Змінити ситуацію може лише потужна команда, яка може зайти та взяти контроль над представницькими а відтак і виконавчими органами влади. Для цього повинні бути потужні, розгалужені громадські організації та хоча б один осередок партії, що буде свою політику будувати на демократичних принципах. Так як у нас відсутня потужна мережа ГО, ми поки що не готові до повномасштабних виборів. На сьогодні відчувається катастрофічна нехватка не те, що достойних-а хоча б якихось кандидатів не кажучи про рядових членів партій, про сплату внесків, на які повинні існувати партії навіть не йдеться. У виграші по любому будуть партії, які мають розбудований за рахунок адмінресурсу та потужних спонсорів партія регіонів, БЮТ, комуністи та блок Литвина, НУНС розпорошується на десяток партійок.

Схожа ситуація і з ГО.

Варіант радикальний-не грати за правилами   що нам навязує система, відмовитись від виборів, оголосивши їх такими, що грубо порушують наші конституційні права,  та розбудовувати свою роботу через створення власного життєвого простору і створення паралельних громадських органів самоуправління згідно ст. 5 Конституції України, тобто реалізовувати свою владу безпосередньо.

Варіант компромісний- звернення до народу України з пропозицією не голосувати за парламентські партії- (чорний список запропонований Львовом)  і попробувати організувати реальні вибори через другорядні партії.

Варіант "хитрий”-розкласти яйця в різні корзини-через різні партії протягнути своїх представників. Але можна перехитрити самих себе.

На мою думку-ці вибори до місцевих рад мало що змінять в розстановці сил. На жаль, ситуація буде заморожена, напруга буде зростати. Правляча верхівка буде намагатись протягувати й надалі свої рішення всупереч Конституції.

Олександр Супрунюк.

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 844 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]