Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олександр Хорольський Резолюція щодо дій Конгресу ГО (проєкт)
[ Викачати з сервера (69.0 Kb) ] 14.08.2022, 12:34

Резолюція щодо дій Конгресу ГО від Олександра Хорольського

(проєкт)

 

Усвідомлюючи повноту складності стану України, на етапі війни з агресором та загострення потреб громадянського суспільства до реальних змін (реформ), учасники ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОБ’ЄДНАВЧИЙ КООРДИНАЦІЙНИЙ ЦЕНТР КОНГРЕСУ ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ УКРАЇНИ зазначають, що сьогодні як ніколи посилюється роль прозорості системи публічного управління, як основи забезпечення випереджаючого розвитку та досягнення перемоги у Вітчизняній війні народу України з її багатовіковим смертельним імперським ворогом.

Перехід до системно-ефективного дотримання діючої Конституції та Законів України, контролю громадянського суспільства за органами публічного управління (ОПУ) й органами місцевого самоврядування (ОМС) та формування механізмів реалізації владних повноважень народом (НАРОДОВЛАДДЯ) країни, стає нагальним. Ця основа, слугуватиме для побудови гармонійного і збалансованого українського суспільства.

Керуючись кращими зразками сучасної цивілізації щодо реалізації потенціалу громадян та їх об’єднань, використовуючи кращі риси менталітету українців, усвідомлюючи роль і значення нової якості українського народу, як локомотиву подальшого інноваційного розвитку України, учасники конференції вважають за необхідне:

1. Розробити стратегію формування Народовладдя через зміцнення Громадянського суспільства. Сприяння об’єднанню та консолідації громадян та громадських об’єднань; створення «Координаційної Ради Громадянського суспільства України», як ключового елементу впровадження реальних законодавчо-нормотворчих механізмів народовладдя, що надасть можливість гармонізувати соціально-економічний розвиток. Створить основу для діалогу між Народом та ОПУ й ОМС. Це дозволить консолідувати суспільство, навколо побудови нової країни, де всі мають рівні можливості для саморозвитку та самореалізації, ‒ задля свого і загального добробуту.

2. Закріпити реальні механізми НАРОДОВЛАДДЯ в Конституції України або окремим (конституційним) Законом України, відповідно до тези ст.5 Конституції «… Народ здійснює владу безпосередньо і …». Це конвертуватиме принцип влади громадської спільноти, як механізм у площину реальної суб’єктності ВЛАДИ народу, через відповідні інститути суспільного розвитку; забезпечить можливість народу України контролювати ефективність інститутів публічної влади та впроваджувати дієві програми розвитку суспільства.

3. Переглянути «Виборчий кодекс». Щоб забезпечити відкриті списки політичних сил, які будуть поєднані з системою відкликання народних депутатів за невиконання ними духу й букви Закону та підзвітності виборцям!

Виключити, в системі реєстрації кандидатів на посаду Президента України та народних депутатів, фінансовий механізм «відбору», як корупційний та дискримінаційний. Єдиним демократичним, при цьому, певною мірою люстраційним механізмом, може бути тільки прозора система праймерізу та збирання підписів на підтримку кандидата.

4. Провести юридичний експертний аналіз законодавства України на відповідність Конституції України та виключити механізми «захисту» кланово-олігархічного управління! Створити експертне об’єднання, як палату, при «Координаційній Раді Громадянського суспільства України», Президентові України та контролюючий орган якості роботи Верховної Ради України.

Провести оцінку Закону України № 889-VIII «Про державну службу». Виключити норми («досвід»), які є основою для маніпулювання корумпованими посадовцями, судом та народом України. Що стане основою, верховенства права для захисту народу України.

Впровадити систему електроного та незалежного тестування на керівні та ключові посадив ОПУ та ОМС. Що дозволить відбирати спеціалістів, які готові працювати на суспільство, а не на власні інтереси чи кланів.

Прибрати принцип «колективної безвідповідальності». Так, голосування в Радах всіх рівнів (Верховна Рада не виключення) часто носить «замовний» характер, що легітимізується колективним рішенням депутатів. Опрацювати юридичні механізми виявлення та адміністративної і кримінальної відповідальності, при прийнятті відповідних норм (рішень).

5. Забезпечити розробку та впровадження збалансованої, реалістичної «Програми соціально-економічного розвитку України», як основи національної безпеки, європейських стандартів життя громадян та суспільних відносин, в основу яких покладено реалізацію прав та свобод громадянина та стратегію прискореного розвитку України.

При розробці відповідної «Програми соціально-економічного розвитку України», передбачити систему контролю, через комплекс макроекономічних показників, індикаторів, тощо. З використанням актуальних розробок вчених світового та національного досвіду.

Розробити систему реальної підтримки малого та середнього бізнесу, як локомотиву структурних та інноваційних змін національної економіки. Прийняти програми розвитку різних форм кооперації, в тому числі в сільських регіонах, використовуючи досвід європейських країн. Розвивати «Державно-приватне» партнерство, як основу розвитку економіки України та альтернативу ліквідації підприємств державної форми власності.

Провести загально український референдум, щодо правових відносин землекористування в Україні, як основи дотримання / зміни 13 статті Конституції України.

Закінчити проведення прозорої деолігархізацію в Україні та прийняти Закон України «Про легалізацію капіталів», створивши рівні можливості для розвитку бізнесу.

6. Розробити й прийняти Закони України, як основи системи народовладдя в Україні: 1) «Про законодавчу ініціативу громадянського суспільства, як суб’єкта влади»; 2) «Про референдум»; 3) «Про незаконне збагачення»; «Про забезпечення незалежності ЗМІ та їх деолігархізацію».

7. Спільно з представниками громадськості напрацювати систему електронного голосування (за умови повного громадського контролю) із становлення в Україні народовладдя (розширення практики горизонтальної взаємодії), – системи суспільно-управлінських механізмів, які забезпечать через Internet та сучасні інформаційні технології, відповідний рівень суспільного діалогу, коли народ України і його громади всіх рівнів, матимуть можливість реально впливати на розвиток життя громад, регіонів та держави в цілому, формуватимуть завдання собі (громадам) й органам публічного управління та контролюватимуть їх виконання.

8Забезпечити прозорий механізм формування кадрової політики органів публічної влади, та систему їх відповідальності за проголошені зобов’язання (відповідно до показників та конкретних індикаторів розвитку) перед народом України, який міститиме надійні запобіжники щодо ставлеників кланово-олігархічних угруповань, корумпованих чиновників та аморальних осіб.

Суспільні інтереси мусять стояти вище, ніж юридичні казуїстичні норми, які сьогодні часто-густо захищають таких суб’єктів у «владі».

Народ України очікує від Президента країни та народних депутатів, не декларацій щодо європейського вибору, а дій щодо здійснення кращих традицій демократичних країн. В тому числі, психологічні тестування, при наборі на публічні посади (див. п.3).

9. Забеспечити захист національних інтересів в процесі інтеграції в Євро-Атлантичні структури. Необхідно захистити механізми НАРОДОВЛАДДЯ, імплементувавши їх в Конституцію України, розділ «Народовладдя». Забезпечити координаційні ради при Президентові України, в інших органах публічного управління, наділивши їх функціями захисту суб’єктності влади народу України і юридичними можливостями, щодо доступу до контролю за прийняття управлінських рішень, на будь-якому етапі їх розробки та впровадження.

10. Практикувати, в контексті втілення регіональних цільових програм «Сприяння розвитку громадянського суспільства», здійснення пілотних проектів із становлення територіальних громад та безпосередньої їх участі у вирішені завдань місцевого і регіонального розвитку.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 26 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]