Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк В Україні є забутим управлінський досвід Ради старійшин
[ Викачати з сервера (29.5 Kb) ] 18.06.2022, 18:04

Олег Гуменюк В Україні є забутим управлінський досвід Ради старійшин.

В управлінській системі нашого минулого, завжди враховувалась думка і повага до досвідченої, мудрої поради старших.

У національній історичній енциклопедії, Рада старійшин – це активний орган управління, що існував на Русі. Разом з боярами, воєводами старійшини були радниками князя, без яких він не міг ухвалити жодного важливого рішення. Старійшини разом з князем були ініціаторами прийняття рішень. Їх головним завданням було підтримання громадського миру і обороноздатності свого краю. Саме вони стояли на сторожі традицій та словянської культури. Старійшини були найбільш шанованими людьми. Вони виступали від імені народу перед князем.

За часів козаччини, Рада козацьких старійшин була при Гетьмані, отаманах, як дорадчий орган, із збереженням всіх тих функцій, які були традицією  минулого.

Історично, у інших народів, після виникнення держави,  рада старійшин у стародавній Греції називалась Аеропаг, у древньому Римі -  Сенат, у Ізраїлі – Сінедріон.

На сьогодні, у деяких народів старійшини продовжують відігравати важливу роль. Так, у східних тюркських народів існують аксакали.

У парламентах деяких країн  існує Рада старійшин у вигляді фракцій – зокрема, у Бундестазі Німеччини, існували у Державній Думі  Російської імперії, у Верховній Раді СРСР, де вона виступала у ролі дорадчого робочого органу, який обирався при кожній палаті.

За часів Гетьмана Павла Скоропадського, старійшини були представлені у вигляді Державного Сенату.

Навіть сьогодні, в окремих обласних, районних, міських радах при головах практикується створення Ради старійшин, метою яких є передача і використання накопиченого досвіду, зокрема досвіду роботи у сферах забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

Рада старійшин формується з її членів, які мають великий досвід  управлінської, наукової, суспільної роботи, та особливі заслуги перед громадою.  Люди зрілого віку за своє життя показали себе з усіх сторін – професійності, результатів зробленого, громадської активності, чесності, порядності, патріотизму.

Верховна Рада, Президент України, як ніколи, сьогодні потребують створення такого органу. Обрана  народом Рада старійшин, як його представник, повинна здійснювати у парламенті, офісі глави держави  наглядово-погоджувальні функції.

Представляти суспільство повинні найбільш досвідчені авторитетні серед громадян особи, старші 55 років, які зарекомендували себе , як активні політичні, громадські діячі, які мають практичний життєвий досвід, постійно працюють над проблемами суспільного розвитку держави, своєї територіальної громади, стоять на позиціях українського патріотизму, втілення у життя національної ідеї, дотримання усіма Конституції України, захисту і представлення інтересів людей.

В Україні час повертатись до виправданого досвіду і традиції минулого.

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 8 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]