Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк Українська національна ідея потрібна, як ніколи!
[ Викачати з сервера (32.0 Kb) ] 18.06.2022, 18:27

Олег Гуменюк Українська національна ідея потрібна, як ніколи!

Ідея – головна думка, задум.

Національна ідея – духовна основа життєдіяльності нації, вираз національних інтересів. Ідеологічним підгрунттям є ідентифікація народу, як нації.

Без національної ідеї, не може сформуватися нація. Без консолідованої нації- суспільство. Без обєднаного суспільства- національна держава.

Чому у минулому ми втратили свою державність, не змогли її відстояти? Тому, що ідеї державних мужів не співпадали з ідеями народу, не мали його підтримки. Не знали і не хотіли знати, що прагне народ.

Божою волею Україна відродилася, народ підтримав ідею її державності. Але, чи виправдали  сподівання народу державні керманичі, які із своїх користолюбивих інтересів, чи правильну поставили ідею розбудови, чи взагалі вона була у них?

У суспільстві виникла духовна криза, яка практично гальмує увесь розвиток держави і веде до непередбачуваного.

Ідеї завжди виходили з нашої національної проблеми, а швидше традиції, що повязувалася з травмами національного характеру, спотворенністю суспільного життя, із тривалою бездержавністю та розтлінним чужинським впливом. Окупаційними режимами все робилося, щоб підірвати національний корінь народу. Укорінена людина – основа нації, знекорінена – матеріал для її асиміляції або ліквідації.

Ми ідейно опинилися переможеними не у борні, а у результаті байдужості, апатії, невіглавства і зради. Потрібний новий світогляд українського народу, не навязаний , а досягнутий самосвідомістю і щоб це було переконанням.

Щоб не було пізнього прозріння, що були ідеї, взявши їх на озброєння, ми мали б боротися, ми можемо програти державу Україна, тому, що ми не знали, а часто і не бажали знати цих ідей.

За історію, український народ, борючись за свою незалежність, завжди мав свою національну ідею.

Народною уявою було справедливе ідеальне суспільство з історичним відгуком Віче, козацького кола, майдану міста, сходу села ін., щоб жити вільною працею на своїй рідній землі, “без пана і холопа”!

Тому, чи не в усіх українських визвольних рухах, ця ідея була на поверхні, чи у  глибині національних змагань, революцій  1917-20 рр., супротиву більшовицького наступу на село по запровадженню колективізації, у постановах УПА 40-50 рр. і вже у наші дні, у Народному Русі, духові Майданів.

В українського народу один вибір, перемогти, або бути стертим з карти світу і історії. Отож, питання національної ідеї набуває доленосного для українського суспільства значення. Ідея, яка повинна зробити  світ України придатним і надійним для життя людей.

У цей, нелегкий час, на порядок денний повинна бути першочергова ідея консолідації українського суспільства. Саме українська ідея на побудову народної держави, такої, яку хоче мати народ.

В українському суспільстві основа національної ідеї не може спиратися лише на етнічну і духовну ідею.

Національна ідея повинна бути ідеологічною основою для формування стратегії суспільного розвитку, стосується усіх сфер життя суспільства.

На нинішньому етапі розвитку України стратегічною метою повинно стати подолання бідності у країні і створення гідних умов життя громадян.

Щодо визначення національної ідеї, повинно бути сформований спільний інтерес абсолютної більшості громадян, котрий обєднає їх на шляху до спільної мети.

Стратегія розвитку українського суспільства будується на основі нового суспільного устрою- народовладдя, та одержання кожним громадянином України безумовного базового доходу, у якості дивідентів за використання належної йому частки загальнонаціональних ресурсів.

Національна ідея – народовладдя, основою якого є віковічне прагнення українського народу воля, справедливість, земля!

Буде ідея – буде Україна !

http://www.seredniy-klas.org/load/oleg_gumenjuk_ukrajinska_nacionalna_ideja_potribna_jak_nikoli/1-1-0-2945

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 10 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]