Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк Потрібний новий тип держави суспільного договору
[ Викачати з сервера (33.5 Kb) ] 18.06.2022, 18:42

Олег Гуменюк Потрібний новий тип держави суспільного договору.

Сьогодні ми переживаємо поворотний момент долі України, як держави. Наше завдання замикається не у врятуванні загниваючого олігархічного устрою. Навпаки, викреслити його із політичного життя України.

Щоб більше зрозуміти сьогодення, звідки  тягнеться державна конструкція, потрібно заглянути в історію виникнення, хто і для чого її започатковував. У минулому часі державу створювала і розбудовувала верхівка пануючої еліти, для захисту своїх інтересів і власності. У нас, засновниками давньої держави на різних етапах її історичного розвитку були князі, бояри, магнати, шляхта, козацька старшина ін., при сприянні духовенства.

Держава минулого – це об’єднання багатьох громад, родів у рамках своєї території, яке мало централізовану владу з повноваженнями збору податків, призову на роботу чи війну, а також, права видавати та виконувати  закони і правила.

Чи набагато змінилась держава з її функціями сьогодення?

Держава фактично стала одноосібною організацією управління суспільством, як спільноти людей, по суті, підпорядкуванню його під себе.

Сучасна держава – це політична форма організації правління, що характеризується створеною владою, політичним та публічним характером, реалізацією своїх повноважень на певній території через систему спеціально створених органів та організацій, за допомогою яких здійснюється політичне, економічне та ідеологічне управління суспільством. Забезпечує зовнішнє і внутрішнє життя суспільства, як відокремлену від населення організацією влади. За допомогою силових структур забезпечує встановлену законність і правопорядок у виробничих та побутових відносинах.

При такій системі правління, державний устрій носить назву етатизм.        Це фактично і є втручання держави в усі сфери життя суспільства, як спільності людей, одноосібний контроль його економічного і соціального аспектів, спрямування політичної думки, яка розглядає державу, як вищий результат суспільного розвитку.

Якщо західний і східний світи дивляться у суспільному розвитку назад, нічого не хочуть змінювати, Україна дивиться вперед, хоче змін.

В українському суспільстві необхідні нові радикальні кроки у здійсненні політичних реформ. При даному політичному устрої цього не здійснить існуюча влада, жодна політична сила.

На часі – народна ініціатива. Повинна бути народна модель управління державою. Інтерес громадськості повинен бути зосереджений на своєму національному самоутвердженні, русі до громадянського суспільства. Здійснення цього належить виключно українському народу.

В Україні національна еліта склалася, як творча, але не управлінська, щоб розбудовувати державу, це є спадщиною колоніальної адміністрації.

Українське суспільство було почленоване за різними ознаками, ідейно і політично дезорієнтоване, постійно виступає обєктом, а не субєктом політичних державницьких процесів.

Наша держава будується наосліп, часто мавпувалася чужих зразків, була заручником чужої волі.

В Україні існує потреба встановлення чіткої загальнонаціональної стратегії суспільного розвитку. Сьогоднішня потреба – це цінність ідей.

Досягнення єдності на ідейному рівні знімає усі протиріччя, відкриває можливість до консолідації суспільства. Перебороти позицію зневіри, апатії, добитися національної згуртованості усіх прошарків суспільства у рамках державності.

Україна має не менше прав на безпеку і розвиток, чим інші нації. Кожна нація сама несе відповідальність за свою історію. Український народ, пройшовши стадію гніту, деспотії, відновивши свою державність, ведучи постійну боротьбу із московським агресором, добивається того рівня своєї безпеки і справедливості, яких досягли цивілізовані країни світу.

Постала необхідність побудови правової національної держави на основі нового суспільного права, з врахуванням історичного досягнення звичаєвого права.

Та прірва, яка ще недавно існувала між народом і владою, зникла у воєнний час. Коли держава і суспільство стали єдиним цілим у боротьбі з ворогом.

 Те, що досягнуто, не можна втрачати у післявоєнний час.

Саме український народ з його доблесними Збройними Силами започаткували  творення свого нового майбутнього, бути господарем у своїй державі

Делегована демократія у вигляді парламентаризму себе віджила, як політичний орган у воєнний час, показала себе не дієздатною, повинна відійти у минуле.

Громадянське суспільство та державні органи управління, як служба, а не влада, повинні постати єдиним цілим, творення нового політичного об’єднання -  держави суспільного договору.  Це є те, до чого сьогодні повинні прагнути український народ, та його політична національна еліта – народовладдя!

http://www.seredniy-klas.org/load/oleg_gumenjuk_potribnij_novij_tip_derzhavi_suspilnogo_dogovoru/1-1-0-2946

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 10 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]