Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк. Лише радикалізм сьогодні у змозі змінити Україну.
[ Викачати з сервера (23.9 Kb) ] 23.09.2022, 09:10

Олег Гуменюк. Лише радикалізм сьогодні у змозі змінити Україну.

Радикалізм, як ідея, її дії, спрямований на рішучі, безкомпромісні, докорінні зміни у соціально-політичній сфері держави.

Основою радикалізму є намагання гноблених прошарків населення змінити свій соціально-політичний стан у суспільстві при допомозі політичних дій.

Радикалізм, як течію, характеризує  динамічний зміст поглядів і дій на надання переваги рішучим методам перетворень, звернений на просте вирішення складних питань, прагнення до формування подій, можливість диктаторських методів для обстоювання демократичних перетворень, прагнення поліпшити соціальне законодавство.

Радикалізм особливо характерний для політичних і соціальних перетворень з великою кількістю протиріч. Чим складніші протиріччя, тим яскравіше виражена ідеологія радикалізму.

Соціальною опорою радикалів є дрібний і середній клас, інтелегенція, військові, фермери, середнє чиновництво, ін.

Радикалізм активізується у переломні історичні моменти, коли соціальні і політичні протиріччя усвідомлюються та породжують політичну активність.

У політичній сфері радикалізм бореться за грунтовні зміни тих, чи інших державних або суспільних стосунків, як правило, вважаючи рішучі і крайні засоби, як основні.

Зокрема, для України, причини занепаду і бідності мають політичний характер, тому вони вимагають і радикального політичного вирішення.

Не збереження існуючого старого, а нових радикальних змін саме сьогодні потребує українське суспільство, консолідацію і формування самого суспільства, як спільноти людей, так зміни у ньому системи політичного управління.

Існуюча, так звана влада, повинна трансформуватися у державну службу для народу. Більшість прав влади повинна змінитися на більшість її обов’язків.

 

 

На відміну від розвинутих держав, існуюча влада в Україні, приймаючи свої рішення, зовсім не реагує і не зважає на позицію та реакцію  своїх виборців. Безконтрольна і безвідповідальна, вона впевнена у своїй безнаказанності, та збереженні при владі.

З кожним днем все більше зростає переконаність у перемозі України над її зовнішнім ворогом-агресором. А чи буде перемога, за більше ніж тридцятилітню боротьбу, над своїм внутрішнім ворогом? Основний внутрішній ворог в Україні - клептократично- олігархічний устрій, основою і оплотом якого є парламентаризм та засилля ворожого іноземного впливу.

Надіятися народу на перемогу на парламентських виборах, на можливість впливу зміни існуючої системи, є ілюзією. Парламентаризм, як представницька форма демократії, породив  декілька сотень політичних партій, створених під своїх лідерів, як представників олігархічних кіл, які борються між собою за владу, у своїх користолюбних інтересах. Жодна з них, будь-якої політичної окраски, не була і не є ні виразником, ні захисником інтересів народних мас.

Не є винятком і створена радикальна партія в Україні, яка нічого немає спільного з ідеєю радикалізму. В Україні радикалізм виник ще у кінці ХІХ – початку ХХ століть. На Галичині одним із її членів був Іван Франко, на Надніпрянщині – Борис Грінченко. Сьогодні присвоюючи її назву, партійний лідер спекулював її історичним минулим та почуттям своїх виборців.

Не косметичний ремонт, а лише радикальні політичні заходи зможуть   якісно змінити Україну, як правову, національну державу народовладдя.

14.09.2022р.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 19 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]