Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк Дійсна демократія, це з минулого, чи майбутнє?
[ Викачати з сервера (32.0 Kb) ] 18.06.2022, 19:09

Олег Гуменюк Дійсна демократія, це з минулого, чи майбутнє?

Сучасна українська демократія немає нічого спільного з тим, що могло б визначати владу народу.

 

Ми неодмінно маємо взяти за основу історичну форму прямої демократії у систему влади, яку маємо застосувати у державі Україна.

Народні збори у минулому мали переважну роль у державі, але з плином часу , із застосування, вони мало-по малому витісняються. У сучасних державах народний вплив на державне життя вже відбувається через обраних народом особливих представників – депутатів.

Народ сам робить так, що належна саме йому влада перероджується у владу обраних ним представників. Такий стан нашої системи влади і призвів до того, що пряма демократія не просто перетворилася, а буквально виродилась у представницьку. Все це відбувається лише тому, що всіх нас до цього просто-напросто привчили ті, кого ми впродовж багатьох років вибираємо.

Спроби за час незалежності України побудувати дієздатну потужну суспільно-політичну формацію, були невдалими спробами, які привели до одного результату -  її трансформацію у радянський клон минулого.           Як витік двох об’єктивних взаємопов’язаних процесів – концентрації влади і власності у керованому ядрі з подальшою реалізацією приватних інтересів вузького кола його учасників.

Представницька демократія у державі, у якій би вона формі не була, завжди приводить до створення в її якості лише ієригархічної суспільно-політичної організації, яка утворює свою олігархію – її керівне ядро, яку практично неможливо ні відсторонити від керівництва, ні змусити поділитися владними повноваженнями.

За такою демократією завжди слідує диктатура, як варіант – авторитарний лідер. Середній вік державного суспільного устрою у світі двісті років. Протягом цих років вони проходили через кожну наступну послідовність. Сьогодні відновити керованість державою може лише лідер.                     Для України це Гетьманат, який наведе порядок у державі і розчистить шлях до нового суспільного устрою народовладдя, як дійсної демократії.

Українська еліта повинна підняти народ, та організувати сумісні дії громадськості, спрямувавши їх на реалізацію у суспільному праві, нового устрою – народовладдя.

За історію, створена  імперативна, плебістична та референтна демократія, а яка нам потрібна, ми ніде нічого прочитати не можемо. Хіба, що у стародавніх філософів-мислителів. Тому ми маємо самі визначати її у тому вигляді, який нам потрібен.

Імператив – має бути безумовним, загально обов’язковим  правилом для усіх громадян, як наказ, виконання якого повинна забезпечити державна служба.

Плебісцит – рішення, якого  є результат опитування, погодження громадян з метою визначення долі законів, правил, ін. питань загальнодержавного, регіонального, місцевого характеру .

Референдум – як правило, голосування, за одне з питань.  Цим самим, ми затверджуємо і вводимо у дію дані законопроекти, тобто, робимо їх легітимними правовими актами, після чого це стає для усіх імперативним законом, обов’язковим до виконання кожним громадянином нашої держави. Так, що імператив, плебісцит та референдум, є формами безпосереднього волевиявлення громадян, так званої, прямої демократії із значущих питань загальнодержавного, регіонального місцевого масштабів.

Визначальною особливістю необхідних законопроектів, по розробці,  доопрацюванню чинних законів та введення їх у дію, є спеціально створений інститут – колегія законотворців, який має на професійній основі їх розробляти під замовлення адміністративно-виконавчих органів народовладдя, суб’єктів господарювання та громадських об’єднань у встановленому Конституцією порядку. При цьому, у системі народовладдя Конституція має забезпечувати можливість реалізації кожним із громадян свого права подавати на розгляд через Віче законотворцям законопроекти і пропозиції.  Іншого шляху у нас просто немає. Так і лише так, ми зможемо досягати те, щоб на теренах України запанував той правовий лад, який ми називаємо народовладдям!

http://www.seredniy-klas.org/load/oleg_gumenjuk_dijsna_demokratija_ce_z_minulogo_chi_majbutne/1-1-0-2947

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 8 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]