Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк Чому мовчить національна еліта?
[ Викачати з сервера (34.5 Kb) ] 18.06.2022, 21:44

Олег Гуменюк Чому мовчить національна еліта?

Державу будує еліта.

Національна еліта визначається, як така, що є провідником і захисником національних інтересів, цінностей, для яких українська державність, завжди була і є метою боротьби за незалежність і розбудову.

В основі руйнівних процесів в Україні, з минулого, був  соціальний чинник. Національне зрадництво князівської еліти, козацької старшини, які куплялись на шляхетні титули, дворянство, за вірну службу - даровані землі-угіддя разом із селянами-кріпаками і закінчуючи сьогоденням, коли інтереси  українського народу продаються із споживацьких інтересів владної псевдоеліти.

У нас, за історію, була і справжня еліта, яка жертвувала собою в імя національної ідеї.

В усі часи, в Україні, ніколи не було єдності, почуття єдиного народу, підтримки свого лідера, що мало негативні наслідки.

Для соціальної поведінки в українському суспільстві характерною особливістю була радянська спадщина, коли людина, орієнтувалась на те, що існуючі проблеми має вирішувати не вона, а хтось інший, що вона ні на що не впливає, очікує вказівок, чекає, що дочекається свого.

Безініціативність, старі правила гри у суспільстві є основним стримуючим фактором впровадження будь-яких змін. Внаслідок існування кримінальної влади, яка нехтує Конституцією України, правами громадян, виник у людей комплекс меншовартості.

Наявність значної кількості проросійських представників у владі, яка підсилюється імперською верхівкою Кремля, широкими шовіністичними та релігійними колами країни агресора за участю українських антидержавних партійно-церковних елементів у суспільстві, веде до сепаратизму, аж до виникнення війни.

Небачений вплив телебачення та різних соціальних мереж, програмує стримування інтелектуального духовного розвитку.

Народ став недієздатним субєктом, який політично неграмотний, не у змозі розібратися у процесах. В Україні внутрішній стан нації підірвано ще нівелюючим впливом делегованої демократії, тобто парламентаризмом.

Керманичі держави увійшли у глибокий і нерозв’язаний конфлікт із суспільством. Перші його особи мають необмежені права і ніякої відповідальності. Тому вони стали мільярдерами. Відповідно другі особи та нардепи, які їх обслуговують, стали мільйонерами. Тобто, вся влада стає корумпованою, бо вона ні за що не відповідає.

Всі втомлені від бездарів у системі управління, радників, експертів, політтехнологів, за спинами яких нічого немає, крім публічної полеміки. Люди підтримують не національно ідейних, а популізм, що є брехнею і безвідповідальністю. Усі, хто телевізіо публічний, того обирають. Спотворена форма виборчої  системи, створює умови неможливості брати участь у виборах чесним, ініціативним, прогресивним людям.

Сьогодні практикується здійснення політики через шоу бізнес, коли просуваються до влади керовані особи, публічні люди – артисти, спортсмени ін., які не мають для цього базового рівня знань, управлінського досвіду, які мають лише своїх прихильників, фанів.

Інертна еліта, інертна більшість суспільства. Інтелектуальна еліта повинна дати відповідь процесу.

Якщо проаналізувати події двох Майданів, причин здачі Криму, війни на Донбасі і ще багато чого, робиться висновок один – необхідно покінчити зі старою безпринципною елітою, яка знаходилась і знаходиться при владі, яка знову до неї прагне. Боротьба за владу стало суттю їхнього життя.

Якщо суспільство не відчуває своєї відповідальності за свій вибір, то воно і має таку владу, яку заслуговує.  Докір владі, що вона править злиднями, замість того, щоб їх усунути. Народу потрібно рухатися вперед, а не грати по правилах олігархату.

Суспільство вчиться повільно і боязко. Криза, яка продовжується, штовхає людей на пошук виходу із існуючого становища, у що можна повірити, голос, за яким можна піти. Тяга людей більш, ніж коли, до авторитету, вмілого управління, справедливості і порядку.

Навіть у найбільш розвинутому  демократичному суспільстві, народ самостійно не у змозі вирішити і задовольнити свою потребу. Лише вміле і продуктивне керівництво здатне забезпечити такі умови, роль якого повинна виконати еліта. Їм лише необхідні  підтримка та сила, які організують дії задля досягнення мети.

Еліта повинна бачити в усіх поточних справах роботу гігантської корупції, засилля агентурного іноземного впливу, всеохоплюючу стратегію державної зради.

Боротьба  за більшість вдається лише тоді, коли є боєздатна меншість.

Коли дії стають помітними у соціальному просторі, як колективна дія, вони починають поширюватися у суспільстві.

Навіть неактивні люди байдужі до спротиву, протестів, не є прибічниками проведення політики влади, вони її ненавидять.

Готовність пов’язана з тим, що суспільно активна частина суспільства усвідомлює  і формує запит на постановку питання нових змін, а пасивна – допускає можливість таких змін.

Еліта повинна очолити рух вибору, чи будемо ми повторювати помилки минулого, чи будемо миритися із свавіллям сучасності, чи повіримо, що  нашу Україну і нас чекає велике майбутнє.

Україна повинна мати свою активну національну еліту, яка готова повести за собою народ, яка має програму дій і добре знає, що робити.

Національну еліту українського народу повинні становити найкращі, найавторитетніші, найбільш творчі й суспільно активні особистості із усіх верств суспільства, які сповідують та захищають національні цінності та інтереси. У першу чергу це стосується державної служби, Збройних Сил, виробництва, наукової та творчої сфери.

Це буде революцією змін по відродженню держави Україна.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 5 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]