Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Олег Гуменюк Час нагадати нам про суспільство !
[ Викачати з сервера (32.0 Kb) ] 18.06.2022, 18:22

Олег Гуменюк Час нагадати нам про суспільство !

Одне із визначень поняття суспільства, це соціальна організація людей, як цілісного утворення, основним елементом якого є люди, їх звязки, взаємодія і взаємовідносини.

Ми зараз починаємо там, де зупинилися тридцять років назад, а можливо і більше. Україна змарнувала десятки років на вироблення державного устрою, системи управління державою, які заблокували її розвиток, затягнувши країну у трясовину розкрадання і корупції.

Ніхто з політиків не асоціював державу з народом, суспільством. Держава стала владою.

У нас немає сформованого і консолідованого громадянського суспільства, як спільності людей. Існує олігархічне суспільство, з усіма його правилами і законами.

У політичній системі, де ідеалом речей вважається повне ототожнення інтересів особистості, суспільства і держави, панує ідеологія загального підпорядкування державі усіх суспільних процесів, тобто, ідеологія загальнодержавного правління.

У такій соціальній практиці немає місця суспільству, як відносно автономній від державно-політичного механізму структурі. Суспільство повністю підпорядковується політичним важелям держави.

За сьогоднішніх умов, будь-які державні плани, реформи чи ініціативи, без активної підтримки з боку усіх верств суспільства, приречені на провал.

Держава опинилася у власності олігархічної верхівки з узурпованою ними владою під назвою парламентсько-президентська, президентсько-парламентська республіка, однак лише не народна.

Україна має неабиякі проблеми, потребує змін у політичній системі.

Благополуччя народу буде залежати від того, як ним буде сформовано і організовано суспільство.

Це, у першу чергу, залежить від сформованої суспільної свідомості громадян, їх рівня знань, переконань, віри у правоту справи.

Право брати участь у державотворенні, втілювати  заплановане  у життя, належить саме народу.

Лише у громадянському суспільстві перезавантажується держава, як політична система управління ним.

Розбудова суспільства здійснюватиметься із встановленням нових правил-  суспільного права. Тобто, рівності усіх перед законом, що вирішить проблему паразитичного існування олігархату у державі.

Так, як сьогодні, бути поза суспільством, а користуватися всіма його благами, преференціями буде неможливим.

Громадянське суспільство – суспільство громадян з високим рівнем економічних, соціальних, культурних і моральних властивостей, яке утворює розвинені правові відносини з державою. Суспільство вільних, рівноправних громадян, яке не залежить від держави, але взаємодіє з нею, заради спільного блага.

Головна цінність суспільства, це людина, її інтереси, права і свобода.

Прогрес суспільства можливий лише за умови, коли люди отримують винагороду, відповідно до своїх здібностей і внеску у життя суспільства.

Базовим принципом людського розвитку є не постійна соціальна допомога, а забезпечення умов для економічного стимулювання їх  розвитку, підвищення ролі у суспільстві, розширення можливостей вибору способу життя і діяльності, прийняття рішень, ініціювання пропозицій, водночас, відповідальності за їх дотримання і виконання.

Будівництво громадянського суспільства повинно здійснюватися за українським стилем.

Звання громадянина України повинно бути найвищим статусом у державі.

Лише суспільству належить створювати державний устрій, визначати систему політичного управління ним, з обовязковим укладенням суспільної угоди між керівництвом держави і її громадянами, наявність з боку народу законодавчої ініціативи, це буде єдино вірний шлях майбутнього держави Україна.

У  країнах з демократичним суспільством, у якому створено сприятливі умови для діяльності більшості своїх громадян, вони у світі є  лідерами розвитку сьогодення.

http://www.seredniy-klas.org/load/oleg_gumenjuk_chas_nagadati_nam_pro_suspilstvo/1-1-0-2944

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 20 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]