Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення про перешкоду займатися законною громадською діяльністю
26.03.2011, 15:21
Членам мережі самозахисту та всім, хто прочитає даний лист, прохання долучитися до захисту: 1) написати лист Президенту, Генпрокурору, 
2) підключити міжнародну спільноту, 3)запропонувати проект позовної заяви в суд від імені ГО та  ін. (Адресу зможете знайти тут: http://pidpr.com/load/adresa_organiv_vladi/1-1-0-1217)

Громадська організація «Центр правового захисту одеситів» (далі – Організація) зареєстрована виконавчим комітетом Одеської міської ради 30.05.2008 року № 1568.
       Відповідно до ст.ст. 4.1,4.2. Статуту Організації, метою і завданнями діяльності Організації зокрема є: захист прав та інтересів її членів; представництво інтересів її членів і громадян; захист законних прав та інтересів громадян, надання їм правової допомоги.
У 2011 році відбулося протиправне втручання в законну діяльність Організації з боку податкових органів, почалося перешкоджання діяльності, переслідування членів Організації.
Відповідно до Договору оренди від 19.02.2010 року № 121, укладеного за ТОВ «Юг-Пласт», Організацією для здійснення  своєї статутної діяльності орендується нежитлове приміщення (офіс) № 507 за адресою: м.Одеса, вул. Балківська, 84.
31 січня 2011 року об 11 год 00 хвилин, членами організації було встановлено, що замки до офісу висверлені (взломані), має місце проникнення до приміщення нашої організації сторонніх осіб, взломаний сейф, взломані скриньки у робочому столі, що біли замкнуті на замок, а також викрадене майно ГО "Центр правового захисту одеситів", майно членів організації та документи за наступним переліком:
- системний блок персонального комп'ютера - 2 (дві) шт;
- комп'ютер настільний (EEE TOP PC "ASUS") - 1 (один) шт;
- бухгалтерські документи ГО "Центр правового захисту одеситів" (рахунки, акти на оплату оренди офісу, зв'язку, інтернет тощо) за 2009-2011 р.р. - одна велика папка;
- штамп-факсіміле (печатка із зображенням підпису) члена ГО "Центр правового захисту одеситів" Горбунова С.В.;
- печатка СПД-фізічної особи - члена ГО "Центр правового захисту одеситів" Горбунова С.В.;
- печатка громадської організації «Одеський обласний Союз юристів» (яка разом з документами знаходилася у нашому офісі);
- сувенірна монета зі срібла Білоруського національного банку;
- 3200 (три тисячі двісті) доларів США, що належали члену організації Івлеву І.І. і були залишені ним  у кармані куртки у шафі;
- 2650 (дві тисячі шістсот п'ятдесят) гривень і золота обручка, що належали особисто Директору ГО "Центр правового захисту одеситів" Гудзенко О.В. і були нею залишені у скринці столу;
- запасні ключи від орендованого офісу № 507 - 5 комплектів;
- бланки посвідчень членів громадської організації;
- документи звітності (копіями звітів) ПП "СВ Трейд-Інвест", а також судових справ ПП "СВ Трейд-Інвест", які 20.01.2011 року були надані гр. Швец В.І. (яка колись була засновником цього підприємства, а коли вийшла зі складу засновників підприємства і звільнилась з посади директора підприємства, її підписи на звітах підроблялися), яка звернулась до ГО "Центр правового захисту одеситів" за правовою допомогою, оскільки їй необхіден був захист прав за фактами підроблення її підписів, протиправного притягнення до кримінальної відповідальності і кор
 упції в органах податкової служби. Ці документи були взяті на вивчення ГО "Центр правового захисту одеситів" і як раз були розложені на поверхні робочого столу.
       Крім того, всі інші документи ГО "Центр правового захисту одеситів" розкидані по офісу, все перевернуто, на підлозі і на тубмочках знаходились обривки якихось бумаг (документів), яких ніколи не було в офісі, а також розбросані записки нецензурного змісту на адресу членів організації, з нецензурною бранью, звинуваченнях у нетрадиційних сексуальних зв'язках, принижуючи честь і гідність.
       За даними фактами одразу було подано заяву до Малиновського РВ міліції. На місце злочину прибула оперативна група працівників міліції, які всі ці факти зафіксували, зняли замки для проведення слідчих дій, розкидані записки, обривки паперів.
       В ході роботи оперативної групи і опитування співробітників і охоронців бізнес-центру «Престиж» (вул. Балківська, 84), в якому нашою організацією орендується офіс № 507, стало відомо, що 28.01.2011 року з 12.35 до 14.50 годин на підставі доручення  ст.слідчого з ОВП СВ ПМ ДПА в Одеській області Даракчі А.Г. о\у СВ ПМ ДПА в Одеській області Насоновим Е.В. і Бузіян Д.А. був проведений обшук. Копію протоколу обшуку надала адміністрація бізнес-центру.
       Як вказано в протоколі обшуку від 28.01.2011 року, він проводився з метою пошуку «документов, печатей, штампов и т.д., свидетельствующих о незаконной деятельности ЧП «СВ Трейд-Инвест»».
       Однак, як вказано в самому протоколі обшуку, було встановлено та вилучено не тільки те, що стосується ПП «СВ Трейд-Інвест» (як зазначалося вище, колишній директор ПП «СВ Трейд-Інвест» дійсно напередодні звернулася до нашої організації за правовою допомогою і надала деякі документи), але й майно, печатки, документи, комп’ютери, які ніякого відношення до діяльності ПП «СВ Трейд-Інвест» не мають, а є власністю ГО «Центр правового захисту одеситів» та її членів. Крім того, до протоколу обшуку не внесено майна і цінностей, які зникли при цьом
 у обшуку, а саме:
- бухгалтерські документи ГО "Центр правового захисту одеситів" (рахунки, акти на оплату оренди офісу, зв'язку, інтернет тощо) за 2009-2011 р.р. - одна велика папка;
- сувенірна монета зі срібла Білоруського національного банку;
- 3200 (три тисячі двісті) доларів США, що належали члену організації Івлеву І.І. і були залишені ним  у кармані куртки у шафі;
- 2650 (дві тисячі шістсот п'ятдесят) гривень і золота обручка, що належали особисто Директору ГО "Центр правового захисту одеситів" Гудзенко О.В. і були нею залишені у скринці столу;
- запасні ключи від орендованого офісу № 507 - 5 комплектів;
- бланки посвідчень членів громадської організації;
- безпровідна клавіатура і маніпулятор-«миша» до комп’ютера "EEE TOP PC ASUS”
тобто, по суті, є викраденими.
       Під час проведення обшуку співробітниками СВ ПМ ДПА в Одеській області грубо порушено норми законодавства України, а саме:
1.      Обшук проводився за відсутності керівника, будь-кого з членів або працівників ГО «Центр правового захисту одеситів», що є орендатором приміщення офісу № 507 по вул. Балківській, 84, що є грубим порушенням ст. 181 КПК України, відповідно до якого «Обшук і виїмка в приміщеннях, що їх займають підприємства, установи і організації, провадяться в присутності їх представників.». Особа, який було пред’явлено постанову про обшук, як зазначено в протоколі обшуку, Анікіна О.К. не є посадовою особою або представником ГО «Центр правового захисту одесÐ
 �тів», що займає дане приміщення, і нам вона не знайома, відповідно вона не могла видати те, що вишукували о/у СВ ПМ ДПА в Одеській області, не могла бути присутньою при обшуку в якості особи, яка має право робити заяви і заперечення під час обшуку.
2.      Відповідно до ст. 183 КПК України, «Перед обшуком  або  виїмкою  слідчий   пред'являє постанову особам,  що займають приміщення,  або представникові підприємства, установи чи  організації,  де  проводиться  обшук  або  виїмка,  і
пропонує їм видати зазначені в постанові предмети або документи, а
також вказати місце,  де переховується злочинець», а лише у випадку, якщо ці особи не видадуть предметів, що вишукуються, має проводитися обшук. Таким чином працівниками СВ ПМ ДПА в Одеській області навмисно були створені умови неможливості керівнику або представникам ГО «Центр правового захисту одеситів» виконати вимогу слідчого.
3.      Відповідно до вимог КПК України, обшук, пред’явлення постанови про общук, інші дії повинен робити слідчий, а не о/у СВ ПМ ДПА в Одеській області, що не є слідчими.
4.      В якості понятих при обшуку в протоколі обшуку зазначені Ніколенко Сергій Юрійович і Ніколенко Сергій Леонідович, які є родичами, а працюють вони охоронцями бізнес-центру «Престиж», в якому ГО «Центр правового захисту одеситів» орендує офіс № 507, що є порушенням, оскільки відповідно до їх посадової інструкції, вони не мають права (і фактичної можливості) залишати пост охорони.
5.      Під час обшуку були вилучені комп’ютери, майно, грошові кошти, цінності, печатки, які не мають ніякого відношення до предметів, пошук і вилучення яких було метою обшуку, що є грубим порушенням вимог ст.186 КПК України, відповідно до якої «При обшуку або виїмці можуть бути вилучені лише  предмети  і документи, які мають значення для справи».
6.      Під час обшуку були вилучені майно, грошові кошти, цінності, ключі від приміщення офісу, які не були внесені до протоколу обшуку, що є грубим порушенням вимог ст.186 КПК України, відповідно до якої «Всі документи і предмети,  які підлягають вилученню,  слідчий повинен  пред'явити понятим та іншим присутнім особам і перелічити в протоколі обшуку або виїмки чи  в  доданому  до  нього  опису  з зазначенням їх назви,  кількості,  міри,  ваги, матеріалу, з якого вони виготовлені,  та індивідуальних ознак.»
7.      Після проведення обшуку без керівника і представників ГО «Центр правового захисту одеситів», що займає приміщення офісу № 507, в офісі не було залишено ніякої інформації про те, що обшук проводився, хто його проводив тощо. Приміщення офісу не було опечатано.
8.      Протокол обшуку складений з чисельними порушеннями вимог законодавства, навіть з порушенням вимог законодавства про мови – протокол складено російською мовою.
9.      Під час виїмки документів ПП «СВ Трейд-Інвест» не було зазначено, які саме документи вилучені, не було наведено ретельного переліку вилучених документів, лише зазначено «Синий целофановый пакет с надписью Welfare с документацией ЧП «СВ Трейд-Инвест» - 1 шт», що є грубим порушенням вимог ст. 186 КПК України, відповідно до якої «Всі документи і предмети,  які підлягають вилученню,  слідчий повинен  пред'явити понятим та іншим присутнім особам і перелічити в протоколі обшуку або виїмки чи  в  доданому  до  нього  опису  з зазначенням їх назви,  кіл
 ькості,  міри,  ваги, матеріалу, з якого вони виготовлені,  та індивідуальних ознак.»
10.     Враховуючи, що обшук був проведений неправомірно за відсутності керівника, працівників або членів чи представників ГО «Центр правового захисту одеситів», ми не мали можливості висловити свої заперечення, зробити заяви, відповідно, вони не були внесені до протоколу обшуку.
11.     На порушення вимог ст.189 КПК України, керівнику, працівникам, членам або представникам ГО «Центр правового захисту одеситів» не було надано другий примірник протоколу обшуку.
Крім того, цими діями створено перешкоди законній діяльності громадської організації, адже провадити діяльність без печатки, вилучених документів Організації, комп’ютерів з матеріалами захисту членів Організації, та які використовувалися для отримання інформації про захист прав, доступ до законодавчих ресурсів, без ключів від приміщення Організації неможливо.
       Також, вилучення матеріалів захисту прав члена Організації є втручанням в правомірну діяльність представника по наданню правової допомоги, оскільки без цих матеріалів представлення члена Організації і його захист є неможливим, а сам обшук проводився без повідомлення та за відсутності керівника Організації та будь-кого з її представників/членів, копії вилучених документів всупереч вимогам КПК України працівники СВ ПМ ДПА в Одеській області, що провадили обшук, не залишили.
       Після направлення Організацією скарг і звернень щодо протиправних дій працівників СВ ПМ ДПА в Одеській області почалося переслідування членів нашої організації. Так, на адресу всіх членів організації постійно надходять повістки про виклик до СВ ПМ ДПА, їм погрожують арештом у випадку, якщо вони не припинять направлення скарг щодо протиправних дій працівників податкової.
       Також після направлення скарг і звернень членом нашої Організації Горбуновим С.В., було проведено обшук уже в квартирі, де він зареєстрований (яка є власністю його матері). Обшук знову було проведено за відсутності власника квартири, без повідомлення і пред’явлення постанови про обшук, під час обшуку зникли особисті речі, все було перевернуто, після обшуку квартиру не було як слід  опечатано, а замок було зламано, що дозволяло протягом декількох діб потрапити до квартири будь кому. Під час обшуку зникли коштовності і грошові кошти, що н
 алежать матері Горбунова С.В.
Нажаль, чиновники на місцях сьогодні все ще не спроможні визнати очевидні порушення закону в діях своїх колег, покривають один одного, що яскраво підтвердилося і цього разу.
На наші скарги було отримано відповіді від начальника ВВБ при ДПА в Одеській області і Першого заступника прокурора Одеської області (який ґрунтується на результатах перевірки ОБВ при ДПА в Одеській області), якими повідомляється, що факти порушень вимог законодавства співробітниками СВ ПМ ДПА в Одеській області «не знайшли свого підтвердження».
Справа у тому, що порушення вимог законодавства, допущені співробітниками СВ ПМ ДПА в Одеській області під час проведення обшуку (ретельний перелік порушень наведено вище) були настільки грубими і очевидними навіть без перевірки (достатньо вивчити протокол обшуку), що незрозуміло, як можна було їх не помітити.
Зараз на всі наші звернення ми отримуємо лише повідомлення, що як нам вже повідомлялося, порушення законодавства «не знайшли свого підтвердження».
Центр правового захисту одеситів був створений для захисту прав людини, в тому числі від протиправних дій корупціонерів, що вимагає від нас принциповості і наполегливості у вжитті всіх законних заходів для встановлення справедливості і притягнення до відповідальності злочинців і порушників, які б посади вони не займали і скільки часу для цього не знадобилося б.
Просимо Вас:
1.      Не направляти наше звернення до Одеських регіональних податкових, чи правоохоронних органів та їх безпосередньому керівництву, адже вони вже засвідчили свою необ’єктивність і покривання один одного.
2.      Вжити заходів (направити запити, звернення) для ініціювання нової ретельної перевірки безпосередньо центральними органами фактів порушення законодавства співробітниками СВ ПМ ДПА в Одеський області під час обшуку у приміщенні громадської правозахисної організації «Центр правового захисту одеситів» 28.01.2011 року; розслідування бездіяльності (протиправних дій) співробітників ВВБ при ДПА в Одеській області при проведенні службової перевірки порушень законодавства працівниками СВ ПМ ДПА в Одеській області і неефективного прокурор
 ського нагляду.
3.      Направити звернення на ім’я Президента України, керівників центральних правоохоронних органів щодо припинення перешкоджання законній громадській правозахисній діяльності Центру і переслідування його членів, повернення незаконно вилучених у Центру комп’ютерів, документів та інших речей, цінностей, що належать членам організації.
4.      Надати Вашу методичну допомогу і поради щодо побудови ефективної стратегії захисту власних прав.
5.      Повідомити на нашу адресу про вжиті заходи і їх результати.
Додатки:
-       перелік порушень законодавства під час обшуку в приміщенні ГО «Центр правового захисту одеситів» 28.01.2011року;
-       копія протоколу обшуку від 28.01.2011 року;
-       копія листа Першого заступника прокурора Одеської області О.Мрихина;
-       копія листа начальника ВВБ при ДПА в Одеській області.


З повагою,
Директор                                                        О.В.Гудзенко
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 843 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]