Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

О.Томасєвич. Ура! Перемога
[ Викачати з сервера (12.6 Kb) ] 08.11.2010, 22:36

Ура !  Перемога.

 

Вищий адміністративний суд України Касаційну скаргу у справі по 366 Постанові залишено без задоволення.

                У своїй ухвалі Вищий адміністративний суд України встановив, що Суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, які обрали особливий спосіб оподаткування ( фіксований податок, єдиний податок) у яких річний оборот не перевищує 500 тис. грн.. – не є платниками страхових внесків в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Суди виходили з того, що Пенсійний фонд, як орган у системі органів виконавчої влади, при вимаганні сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, виходить за межі наданої йому компетенції, в порушення вимог Конституції України, Господарського кодексу України та актів Президента України, а також вимог вищезазначених Законів, «Про державну підтримку малого підприємництва», «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про податок з доходів фізичних осіб» та «Про систему оподаткування», фактично ввів додатковий збір та збільшив податкове навантаження на суб'єктів господарювання, що, відповідно, призвело до порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивачів - широкого кола суб'єктів підприємницької діяльності при застосуванні спрощеної системи оподаткування.

Таким чином, такий висновок Вищого адміністративного суду України має приюдиційне значення при розгляді справ з Пенсійним фондом.

                Згідно статті 72 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що Обставини,     встановлені     судовим     рішенням      в адміністративній,  цивільній або господарській справі,  що набрали законної сили,  не доказуються при розгляді інших  справ,  у  яких беруть  участь  ті самі особи або особа,  щодо якої встановлено ці обставини.

                У цій справі я брав участь, і також брав участь Пенсійний фонд. Отже так як я і запланував, ми впевнено можемо судитися із Пенсійним фондом про його неправомірність стягнення з СПД страхових внесків і перемога буде за нами.

                Олександр Томасєвич

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 724 | Завантажень: 106 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Petro Kamin  
0
Бажаю повної перемоги !

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]