Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Мирослав Різвянюк Про графу в паспорті щодо національності
[ Викачати з сервера (40.5 Kb) ] 17.06.2022, 22:34

 

                                           ПОСТАНОВА №1.

      Всеукраїнської конференції  керівників громадських організацій та активістів Волині, а також і з інших областей України: 

«Про повернення Українському народу графи «національність»

у державних реєстраційних документах.

 

28 серпня 2021р.                                             м.Луцьк Волинь

 

         Ми, учасники Всеукраїнської Конференції керівників громадських організацій та активістів Волині, а також і з інших областей України схвилюванням звертаємось до Президента України, до Верховної Ради а також до Кабінету Міністрів України  прийняти рішення по відновленню графи «національність» у державних реєстраційних документах – громадян  України.

         Позбавлення Українців права мати свою національність є грубим порушенням принципу верховенства права (ст. 8 Конституції України), вимог закріплених у міжнародних  актах, зокрема: «Загальній Декларації прав людини», а також у «Міжнародному пакті про громадянські політичні права», «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», які є частиною національного законодавства України, та в чинних законах України.

         Враховуючи те, що зазначення громадянства не означає правовий зв’язок між особою та державою без зазначення етнічного походження особи, просимо забезпечити необхідні правові механізми встановлення національності особи, а також законодавчо внормувати процедуру встановлення національності особи.

         Українське етнічне походження – це належність особи, або її предків до Української Нації та визнання нею України батьківщиною свого етнічного походження.

         Графу «національність» було вилучено, і на прохання громадянина до паспорта можуть внести дані про дітей, групу крові і резус фактор, але тільки не його національність, чи національність його дитини.

         Аналіз правових актів дає підстави зробити однозначний висновок – Постанови Кабінету Міністрів України:

  • від 10 листопада 2010 року №1025 «Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану»;
  • від 26 червня 1992 року та №2503-ХІІ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон» порушують принцип верховенства права (ст. 8 Конституції України), вимоги, закріплені у міжнародних актах (Загальна Декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські політичні права, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод), які є частиною національного законодавства України та Конституції і законах України.

         Кожна людина має свою національність (її етнічне, кровне походження), душу (мова, пісні, танці, культура, історія, традиції, звичаї, релігія, національні герої, кухня – все, що притаманне саме цій нації) і дух (спроможність відстоювати, захищати, боротися, а якщо потрібно, то й віддати життя за свій народ). Це продемонстрували українці під час «Революції Гідності» та жертовно демонструють і сьогодні, захищаючи незалежність України у російсько-українській війні. Представників «Небесної сотні», військових і добровольців, які загинули у цій війні, відспівували у Християнських церквах).

         Саме ця триєдина єдність визначає сутність людини і її Божественне, природне і юридичне право знати свою національність і засвідчувати приналежність до неї.

         Аналіз нормативно-правових актів та бланків реєстраційних документів засвідчує, що в країнах Ради Європи, в тому числі Європейського Союзу, в офіційних (державних) реєстраційних документах (зокрема, в заяві про реєстрацію народженої дитини, свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб та інших) є графа «національність» або «національне походження», в яку за бажанням громадянина записується його національність і яка також обов’язково використовується при проведенні перепису населення країни.

         Графа «національність» передбачена також у державних реєстраційних документах країн СНД та інших колишніх союзних республік Радянського Союзу (лише не в Україні), а також тих країн, які на сьогодні є членами Європейського Союзу (Литва, Латвія, Естонія).

         Звертаємо Вашу увагу також на те, що чинне законодавство України містить поняття ідентифікації особи із зазначенням її національного походження або національності.

         Наголошуємо, що міжнародні правові акти, які ратифіковані Україною і є частиною національного законодавства, а також Конституція і чинні закони України, не забороняють, а навпаки, дають право громадянам України мати у реєстраційних державних документах запис про свою національність, чи національну приналежність.

         Нині, як ніколи, на часі питання підтримки ідентифікації етнічних українців в Україні, які складають майже 80% населення нашої держави.

         Враховуючи і те, що під тиском Українського національно-визвольного руху Верховна Рада Української РСР 16 липня 1990 року прийняла Декларацію про державний суверенітет України, в якій було чітко і недвозначно сказано: «Українська РСР, як суверенна національна держава розвивається в існуючих кордонах на основі здійснення Українською Нацією свого невід’ємного права на самовизначення.

         Українська РСР здійснює захист і охорону Національної державності Українського народу.

         Також сказано, що «Декларація є основою для нової Конституції, і законів України, визначає позиції Республіки при укладанні міжнародних угод».

Звертаємось до Вас із проханням:

  • увести в текст Конституції України її національний і суверенний характер;
  • повернути етнічним українцям і представникам національних меншин України право мати запис про національність у реєстраційних державних документах;
  • у порядку законодавчої ініціативи внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про поновлення графи “національність” у паспорті, свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб, свідоцтві про усиновлення, свідоцтві про смерть, заяві про народження дитини, заяві про одруження та інших реєстраційних документах;
  • внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1025 “Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану”, передбачивши у відповідних бланках свідоцтв про реєстрацію графи “національність”;
  • зобовязати державні органи реєстрації актів цивільного стану України внести запис “національність” у паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, у яких відсутній запис про національність, або видати відповідний вкладиш до цих реєстраційних документів;
  • законодавчо встановити, що українці повинні бути представлені в органах державної влади і місцевого  самоуправління пропорційно до населення України;
  • провести в 2022-2023рр перепис населення в Україні з обовязковим зазначенням графи “національність” у переписному листі;

Постанову прийнято на Конференції  керівників громадських організацій та активістів Волині, та з інших областей України.

28 серпня 2021р.х.(11.021р.Д)

Координатор і ведучий Всеукраїнської конференції керівників громадських організацій та активістів Волині, та з інших областей України__________________________др.Мирослав Різванюк.

 

ПІДПИСИ учасників Конференції:

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 8 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]