Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Меморандум порозуміння
[ Викачати з сервера (40.0 Kb) ] 01.10.2010, 22:05

Меморандум ПОРОЗУМІННЯ

щодо захисту місцевого самоврядування в Україні

 

 

"___” вересня 2010 року                                                                                                    м. Київ

 

 

Поділяючи спільну мету – побудову в Україні демократичного, соціально-справедливого, вільного суспільства, підконтрольного народу, з потужним місцевим самоврядуванням;

 

усвідомлюючи неефективність, хаотичність та корумпованість сучасної системи місцевого самоврядування, обмеженість можливостей місцевих громад впливати на розвиток власних населених пунктів та регіонів, відсутність громадського контролю за діяльністю представницьких та виконавчих органів влади, недосконалу виборчу систему;

 

розуміючи, що такий стан загрожує українській демократії подальшим зростанням проявів авторитаризму в Україні в інтересах групи олігархів, які використовують державу у власних інтересах, принижують значення місцевих громад, нехтують інтересами українського суспільства, а виправити ситуацію можливо лише за умови консолідації усіх демократичних політичних сил;

 

враховуючи спільне бачення сучасної економічної та політичної ситуації, що склалася в Україні;

 

Повноважні представники політичних партій, громадських, професійних об’єднань та наукових закладів України (далі Учасники Меморандуму), домовилися про таке.

 

Стаття 1

Цей Меморандум визначає мету, цілі, рамки та спосіб співробітництва його учасників у спільному досягненні основної мети - проведення комплексних реформ системи місцевого самоврядування України у відповідності до європейських зразків в інтересах місцевих громад та народу України.

 

Стаття 2

Учасники Меморандуму домовляються об’єднати зусилля для досягнення результатів в таких напрямках:

2.1 Створення демократичної та прозорої системи місцевого самоврядування в Україні, чітко структурованої та логічної. Виборці повинні контролювати владу в державі задля забезпечення власної безпеки, захисту своїх прав та свобод.

2.2 Цілеспрямовано працювати в напрямі прискорення приєднання України до Європейського Союзу, адаптувати власну виборчу систему та систему місцевого самоврядування до його вимог та до європейських стандартів – демократичних та прозорих вцілому. Реформована система місцевого самоврядування повинна базуватися на вимогах, що містяться в Загальній декларації прав людини ООН (1948 р.), а також в Європейській хартії місцевого самоврядування, яка чітко визначає правила та процедури організації місцевої влади в інтересах громад.

2.3  Проаналізувати та застосувати в Україні найкращі приклади місцевого самоврядування, що вже впроваджені в життя європейськими країнами. В цьому контексті підготувати та внести зміни до Конституції України у відповідності до вищенаведених намірів.

2.4  Збільшити можливості місцевих органів влади впливати на події в громаді, поліпшити їхню фінансову незалежність шляхом збільшення надходжень до місцевих бюджетів, забезпечити місцеві представницькі та виконавчі органи влади відповідними повноваженнями для прийняття швидких та ефективних рішень в інтересах місцевих громад.

         2.5 Сприяти та домагатися ліквідації державних адміністрацій, які по суті диктують свої умови громадам, місцевим представницьким та виконавчим органам влади. Ми бачимо структуру місцевого самоврядування, підзвітною та підконтрольною місцевій громаді, що несе відповідальність перед нею та перед судовими органами, відповідно до системи, що склалася в Європі. Це місцеві ради, де базовим рівнем є міста ті сільські райони із відповідною структурою виконкомів. Голови міст та сільських районів мають обиратись населенням. Вертикаль президентської влади має обмежуватись рівнем регіонів та мати чітко визначені функції (координація роботи в регіоні підрозділів центральних органів влади, забезпечення реалізації прав та свобод громадян, контроль за відповідністю європейським нормам права  роботи органів місцевого самоврядування).

 

Стаття 3

Для координації спільних дій та підготовки відповідних проектів нормативно-правових актів та інших документів Учасники Меморандуму створюють Організаційний комітет, в якому мають бути представлені всі бажаючі політичні сили та громадські об’єднання, що приєдналися до Меморандуму, у кількості по 1 особі від кожної партії чи об’єднання.

 

Стаття 4

Цей Меморандум вступає в дію з моменту його підписання строком на 2 роки з можливістю його пролонгації на наступні 2 роки, якщо сторони, що підписали його, не менш ніж за 2 місяці не повідомлять інших Учасників про припинення своєї участі у Меморандумі.

 

Стаття 5

Меморандум є відкритим для підписання будь-яким політичним партіям та громадським об’єднанням, що поділяють основні ідеологічні принципи та цілі Учасників Меморандуму.

 

 

Меморандум порозуміння підписали:

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 999 | Завантажень: 114 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]