Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Львів. Інформація для преси
[ Викачати з сервера (36.0 Kb) ] 09.07.2010, 22:27

Інформація для преси

(проект)

 

«Рада підприємницьких організацій Львівщини»

 

Члени ради підприємницьких організацій звертають увагу громадськості лише на кілька суттєвих нововведень, що на перший погляд стосуються лише бізнесу, а насправді у корені переформатовують підходи до формування та функціонування демократичних цінностей, громадянського суспільства у державі. Фактично відбувається відкат назад у просякнуті тіньовим бізнесом, криміналом, індивідуалізацією 90-і роки минулого століття. Законодавчі акти, які б мали боротися з цими процесами за своєю назвою та ідеологією, насправді лише поглиблюють та породжують модифікацію хвороб, на які і так хворе суспільство. 

 

Зокрема,

 

  1. Закон України № 2258 «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», прийнятий 18.05.2010 року, фактично передає функцію контрольного органу окремим підприємцям, адвокатам, аудиторам, тощо, щодо свого клієнта. Щось на кшталт гоголівського сюжету «Я тебе породив, я тебе і ….». Оскільки наш бізнес за рідкісним виключенням не займається ні відмиванням коштів, ні фінансуванням тероризму, така практика породить хаос, шантаж, недобросовісну конкуренцію. Крім того, обов’язок передавати у стислі терміни інформацію спеціально створеному органу,  самостійне здійснення класифікації своїх клієнтів, застосування упереджуючих заходів є очевидним перенесенням «чужої роботи з хворої голови на здорову»! Не кажучи вже про те, що бізнес – середовище трансформується в ареал недовіри, позбувається рис соціальної відповідальності та партнерства.
  2. Закон №2275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» проведення позачергової податкової перевірки зробив можливим за умови отримання податковою міліцією інформації про уникнення оподаткування (наприклад, виплату зарплат у конвертах) фактично від будь – якої особи.  Складається враження, що підприємець остаточно перетворився на ворога суспільства, якого у будь – який спосіб необхідно додавити. Ніхто не стверджує факту відсутності заробітних плат у конвертах і причини цього явища ми усі знаємо, але знищення підприємництва, руйнування засад довіри між працівником та працедавцем є гіршим злом, ніж неповна сплата відрахувань у пенсійний фонд!
  3. Закон №1506 «Про засади запобігання та протидії корупції » (вступає в дію 01.01.2011):  суб'єктам відповідальності за корупційні правопорушення заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, що здійснюються в позаробочий час) безпосередньо або через інших осіб, якщо інше не передбачено законом. За оцінками  Загальноукраїнського центру сприяння підприємницької діяльності за чіткого дотримання даного закону звільненню підлягають близько 4 млн. осіб, що складає 40% середньооблікової кількості штатних працівників України.
  4. Податковий кодекс, прийнятий першому читанні,  та обіцяний до прийняття ще протягом цієї депутатської сесії наділяє фіскальні органи надмірними повноваженнями у сфері трактування права, принципово змінюються засади спілкування держави з платниками податків (спірний податок стягується в беззаперечний спосіб), уможливлює позасудове втручання фіскальних органів у приватне життя громадян та у приватні помешкання, позасудову конфіскацію майна, надає фіскальним органам право здійснення слідчих дій без гарантій права підслідчих на правовий захист, право розкриття конфіденційної інформації, тощо.
  5. Для «вільної» «ринкової» вітчизняної економіки запроваджено планове командно-адміністративне визначення рівня податкових відрахувань. Тотальне оподаткування з обороту за критеріями, встановленими галузевими коефіцієнтами, розробленими чиновниками податкової адміністрації, стає інструментом маніпулювання економічною кон’юнктурою, який надає широкі можливості для несумлінної конкуренції. Податкова стає самостійним регулятором ринкових відносин — як держава в державі.

                                                                                                       

Зазначені вище кроки руйнують не лише бізнес – середовище, але й демонтують крихкі підвалини стабільності, які ще залишаються у посткризовому українському суспільстві.

Цього допустити не можна!

Оптимальним шляхом мінімізації корупції на наш погляд є суттєве підвищення довіри до влади.

Чому ми не переймаємо досвіду, наприклад, Словенії щодо функціонування «чорного списку» підприємницьких структур, що мають пряме відношення до депутатського корпусу та чиновництва, а тому не можуть брати участь у державних закупівлях? Чому не поширюється досвід попереднього виявлення корупціогенності норм законодавства до їх прийняття так, як це робиться у Литві?!

Чому конституція для бізнесу (податковий кодекс) пишеться без участі самого бізнесу?!

Чому великий бізнес і влада до сьогодні залишаються єдиним цілим?!

Чому офшорні зони для великого бізнесу є нормальним прийнятним інструментом, а  спрощена система для виживання найменш захищених груп громадян стає вселенським злом?!

Суспільство потребує не беріївських методів управління та контролю,  а зміни підходів до формування владних структур! Державні структури повинні надавати послуги населенню, а не збирати данину, розподіляти сфери впливу, безконтрольно втручатися у бізнес та життя громадян!

На жаль такої влади у нас ще не було.  Але ми можемо рухатися у потрібному напрямку. І тут бізнес сам по собі не може досягнути цієї мети! Йому потрібна підтримка всього суспільства.

Ми сподіваємося на неї. Якщо появиться таке розуміння, відбудеться неформальне єднання підприємців та не підприємців у єдине громадянське суспільство, ми таки побудуємо сучасну європейську державу.

 

Рада підприємницьких організацій Львівщини

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 773 | Завантажень: 94 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]