Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Листівка. Миколаївська обласна профспілка підприємців 04. 09. 2010р
07.09.2010, 00:42

          Обговорюючи проект Податкового кодексу, підприємці в основному звертають увагу на розміри податків, а запропонована для 2-го читання і опублікована в «Урядовому кур’єрі» версія Податкового кодексу, розділ «Адміністрування»,  містить ряд важливих положень, стосовно яких не можна допустити,  щоб вони були прийняті.

1) Для нас абсолютно неприйнятним є принцип, згідно з яким обов’язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є помилковим, покладається на платника податків (п. 21.4). Тобто, ми самі повинні доводити, що ми не винні. Де ж тоді презумпція невинуватості!?

2) При проведенні перевірок, ми повинні бути повідомлені про предмет та дату перевірки та маємо  право бути присутні при перевірці. Як можна проводити перевірку діяльності підприємця без підприємця, людини, на яку оформлені всі документи, яка несе відповідальність своїм власним майном за можливі помилки чиновника при проведенні перевірки.

5) Необхідно вилучити пункт 44.2.13 про проведення позапланової виїзної документ-тальної перевірки у разі отримання інформації (яким чином отримується інформація? Письмово? Усно по телефону? А якщо ця інформація від сусіда-заздрісника або конкурента? Від «ображеного» найманого працівника, якого звільнили за крадіжки?) про ухилення від оподаткування виплаченої найманим особам (без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, оскільки використання такого механізму у вітчизняних реаліях є інструментом недобросовісної конкуренції.

А яка відповідальність особи, що надала інформацію, коли інформація непідтверджена, а на перевірку вже затрачені державні кошти, так як перевірку проводять держслужб-бовці за наші ж кошти, а як отримати відшкодування за отримання нами моральної шкоди, коли ми потрапили під неправомірну перевірку?, а якщо людина потрапила до лікарні? А якщо померла? через нервовий струс? А якими методами проводяться перевірки ми знаємо.

7) Необхідно вилучити з п.45.3 ст.45 проведення контрольних виїзних перевірок шляхом проведення контрольних закупок, так як вони є мірою оперативного характеру  і застосовуються органом, що має право проводити оперативно-розшукові дії і тільки при наявності законних на те причин, тільки при наявності достатньої інформації, яка вимагає перевірки  за допомогою оперативно розшукових мір і засобів про злочини, вчинені невстановленими особами, тощо.

8) Згідно цього проекту ПК, перевірку можуть проводити без приватного підприємця, тобто без нас, платника податку, навіть в тому разі, коли продавець або інша особа, яка працює на даному об’єкті, відмовляється прийняти направлення або відмовляється розписатись у направленні про те, що вона ознайомлена з проведенням перевірки, бо це суперечить інституту представництва, викладеному в Цивільному кодексі України.  

9) Виходячи з цього проекту, якщо дії по недопущенню до перевірки здійснила особа, що не є представником платника податків в розумінні ст.244 ЦК України, тобто, окремим документом ми її не уповноважили відповідати за нас, то ДПС може звернутись до суду й зупинити здійснення операцій на наших рахунках в установах банків та інших фінансових установах.

10). Не повинен платник податків давати пояснення під час проведення перевірки, бо це суперечить ст.63 Конституції України.

11) Згідно з проектом ПК терміни проведення перевірок можна подовжувати, проводити перевірки декілька раз на рік, без серйозних на те причин. Так коли ж працювати?, заробляти кошти на своє та своєї родини існування? На сплату тих же податків?, якщо перевірки будуть проводитись по дзвінку невідомо кого, адже механізм надання інформації не прописаний.

12) Не можна, щоб джерелами погашення податкового боргу платника податків було будь-яке наше майно без урахування обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами, без рішення суду.

13) Згідно проекту ПК, ДПА може проводити визначення наших доходів непрямим методом, без рішення суду – тобто, чиновник ДПА має право прийти до нас додому й визначити наші витрати (який у нас дім (квартира), якої марки холодильник?, що в холодильнику?, який телевізор, на якій машині ми їздимо), а потім вирахувати наші прибутки.

9) Без рішення суду, можуть бути стягненні кошти боржника тільки за рiшенням керiвника (заступника керiвника) органу державної податкової служби шляхом надiслання банку (банкам), обслуговуючому нас, платiжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а також продаж нашого майна згідно з рiшенням органу державної податкової служби.

15) Не зважаючи на те, що тільки у випадках, встановлених кримінально-процесуальним законодавством України, підприємець зобов’язаний допускати посадових осіб контролюючого органу до обстеження приміщень, територій, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом. Контролюючим органам дається право здійснювати, по суті, слідчі дії під час проведення перевірок, що є неприпустимим.

16) Згідно з п. 7.2 Кодексу, ДПА має право проводити перевірки за податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) чи реєстрацією  такої юридичної особи, що фактично надає податковій службі право проводити перевірки не тільки на наших об’єктах, а і в наших житлових квартирах і наших власних будинках.

17. Цим Кодексом податкова служба отримує право на адміністративний арешт майна, якщо відсутня реєстрація  в органі ДПС, тобто,  якщо хтось вирішив щось продати, то він прирівнюється до платника податків, що недопустимо.

         Враховуючи вище зазначене,  що навіть із внесеними правками проект є «сирим», недопрацьованим, шкідливим для економіки держави в умовах, що склалися, сприятиме стагнації економіки, суперечить засадничим принципам правової держави, а тому не може бути прийнятим у жодному випадку. Ми вимагаємо суттєво збільшити період обговорення та доопрацювання Податкового кодексу.

Миколаївська обласна профспілка підприємців  04. 09. 2010р

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 627 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]