Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ЛИСТІВКА до 07 10 10
[ Викачати з сервера (40.5 Kb) ] 07.10.2010, 01:00

Звернення Асамблеї громадських організацій

малого і середнього бізнесу України

з приводу чергового варіанту Податкового кодексу

 

Шановні громадяни, підприємці,

Звертатися до наших найманих працівників –

урядовців та депутатів, які вкотре вже цього року виявили свою неповагу до власного народу та нерозуміння економічної ситуації у державі, небажання здійснення структурних реформ, покращення абсолютно недружнього інвестиційного середовища вже немає сенсу. Чути нас ніхто не хоче.

Загравання з малим бізнесом закінчаться 1 листопада поточного року разом з появою результатів місцевих виборів. Абсолютний контроль ЗМІ не дозволить адекватно висловити і відстояти свою позицію.

Підставою для такого висновку є непереборне бажання уряду знищити малий бізнес раз і назавжди. Найкращою ілюстрацією для такого висновку є остання версія Податкового кодексу.

У «старому новому» проекті Податкового кодексу знову порушено презумпцію невинуватості підприємця.

Базою оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України є договірна (контрактна) вартість, але не менша від митної вартості цих товарів. В умовах «особливого» підходу до визначення митної вартості, виграш оптової знижки для підприємця просто зникає. Імпортери ставляться на коліна, а зовнішніх джерел для започаткування бізнесу всередині держави немає і сліду.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-яке майно такого платника податків. Відшкодування ПДВ стає проблематичним і для більшості фактично неможливим.

Фіксований податок скасовується взагалі.

Спрощена система у запропонованому вигляді втрачає свою актуальність, а з 01.01.2016 р. скасовується.

Вилучено надзвичайно широкий спектр видів діяльності, що можуть застосовувати спрощену систему оподаткування. Знижено до 300.000 грн.  можливий для спрощеної системи оборот.

Збільшено ставку єдиного податку, а в дійсності основна маса платників вимушена  буде платити  1500 грн., оскільки фізичні особи, які провадять господарську діяльність не за місцем державної реєстрації або на всій території України сплачують податок за ставкою 1500 гривень з розрахунку на календарний місяць.

У випадку, якщо платник податку більше половини свого доходу за три, шість, дев'ять чи дванадцять місяців наростаючим підсумком з початку року отримав від одного замовника (клієнта, покупця), такий платник податку позбавляється права на сплату єдиного податку в цих періодах і сплачує податки і збори у відповідності до загальної системи оподаткування.

Інша норма позбавляє можливості співпраці з іншими підприємствами, тому що витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи - підприємця, що сплачує єдиний податок  забороняється вносити до складу витрат, відповідно із платниками єдиного податку ніхто працювати не буде. Також не має розбиття ставки податку, а це тягне за собою автоматично додаткову сплату соціального внеску, а  саме доплата  у розмірі  312,30 грн. ,  якщо мінімальна зарплата не зміниться.

Сплата за найманих працівників  страхових  внесків  до Пенсійного фонду України та інших  фондів   згідно з п. 9.2 передбачається на загальних умовах.

Можливо, зроблено альтернативу – побудовано ефективну загальну систему оподаткування, якою могли б скористатися і фізичні особи - підприємці?

У варіанті, запропонованому  у кодексі, у загальній системі оподаткування на рівні 49,7%, малий бізнес рухається прямою дорогою до банкрутства. Автори законопроекту «забули», що дохід підприємця і зарплата працівника - різні речі (враховуємо відповідальність, ризики, витрати і т.д.).

Введено вражаючий перелік нових штрафів для бізнесу зокрема у розділі «Прикінцеві та перехідні положення».

                На фізичних осіб - підприємців з таким податковим кодексом з нетерпінням очікує тінь або біржа праці.

23 вересня на мітингу перед Верховною Радою було прийнято резолюцію Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України (що об’єднує близько 110 асоціацій бізнесу України) з вимогою відставки уряду України. Причина вимоги – повне нехтування інтересів малого та середнього бізнесу внаслідок суттєвого погіршення умов функціонування бізнесу в Україні та подання урядом втретє у Верховну Раду проекту податкового кодексу, що посилює репресивну функцію, знищує спрощену систему, перетворює у фарс відшкодування ПДВ, тощо.

Інформація про Асамблею: http://pidprukr.ucoz.ua/
Частиною Асамблеї є Альянс «За чесні податки», який створений асоціаціями бізнесу Львівської області. Якщо Ви готові захищати себе, надсилайте інформацію про себе на E-mail: ag.kpl.lviv@gmail.com
 
Ми починаємо процес гуртування малого та середнього бізнесу для захисту від фактичного знищення середнього класу. Ми використаємо всі дозволені методи захисту – від протестів до всеукраїнського страйку. 
Разом – переможемо!

 

Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу України

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 703 | Завантажень: 87 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]