Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Лист Президенту (Асамблея-3)
[ Викачати з сервера (27.5 Kb) ] 14.05.2010, 12:24

Президенту України ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

Малий та середній бізнес України щиро вітає зусилля влади, спрямовані на стабілізацію економічного становища в Україні. Хочемо запевнити Вас від імені Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу, що підприємці сприятимуть реалізації цих зусиль.

Разом з цим хочемо привернути Вашу увагу до наступного.

Існуюча нормативно-правова документація, зокрема Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва», передбачає розробку та впровадження системних заходів з розвитку малого бізнесу, зокрема:

>                формування інфраструктури підтримки і розвитку малого підприємництва, організація державної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для суб'єктів малого підприємництва;

>                встановлення системи пільг для суб'єктів   малого підприємництва;

>                запровадження,  спрощеної   системи   оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності;

>                фінансово-кредитну підтримку малого підприємниці ва;

>                залучення суб'єктів малого підприємництва до виконання науково-технічних і соціально-економічних програм, здійснення поставки продукції (робіт, послуг) для державних та регіональних потреб.

На жаль, сьогодні ці вимоги законодавства більшою частиною не виконуються.

Особливе занепокоєння викликають спроби скасування існуючої спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності для малого підприємництва. Ми вважаємо більш доцільним вжиття спільних заходів щодо наповнення державного бюджету із збереженням згаданої спрощеної системи і готові до конструктивного діалогу.

Вважаємо за необхідне почати системну реформу податкового законодавства із спрощення загальної системи оподаткування та кардинального обмеження функцій та кількості контролюючих органів, а також посилення відповідальності чиновників за перешкоджання господарській діяльності.

Практично не існує ефективної інфраструктури підтримки і розвитку малого підприємництва, не організована кадрова підготовка для суб'єктів малого підприємництва. Суб'єкти малого підприємництва практично не залучаються до державного замовлення, не запроваджуються цільові соціально-економічні програми з урахуванням специфіки цього виду бізнесу.

Серед інших проблем - недосконалість нормативно-правової документації у сфері регулювання та адміністрування господарської діяльності, невиконанням вимог нормативно-правової документації з боку представників державних органів та органів місцевого самоврядування (порушення процедур прийняття регуляторних актів, видачі документів дозвільного характеру, порушення вимог законодавства щодо державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності тощо) і фактична відсутність відповідальності посадових осіб цих органів за вчинену шкоду підприємницькій діяльності.

На нашу думку, ці проблеми потребують негайного обговорення та розробки заходів з розвитку малого та середнього бізнесу, як основи середнього класу, що формується в Україні.

Учасниками Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу розроблена Концепція розвитку малого та середнього бізнесу України, яка може стати основою для розробки відповідних заходів.

Просимо Вашого реагування, шановний Вікторе Федоровичу, стосовно організації системного діалогу між представниками влади і суб'єктів малого та середнього бізнесу з метою практичної реалізації кроків з розвитку цих видів підприємництва, кроків, що матимуть метою як виконання підприємцями своєї соціальної функції, так і ефективне сприяння держави розвиткові малого та середнього бізнесу України.


Голова


О.О.Супрунюк

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 829 | Завантажень: 117 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]