Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Костянтин Байчук. Боротьба триває
13.12.2010, 00:31

Боротьба триває

Коли прийдуть за тобою – ніхто не буде протестувати…

 

Закінчилися місцеві вибори і в більшості регіональних партійних лідерів зникла потреба «піаритись» на одній із найскандальніших проблем політичного сьогодення – антинародному Податковому кодексі. Підприємці залишилися наодинці з цим тягарем, а також «додатковим пенсійним навантаженням».

Високопосадовці не відмовились від свого наміру йти напролом та «роздерибанити» гроші МВФ, а потім вичавлювати їх повернення з нас та наших дітей. Причому прийняття Податкового кодексу може стати тільки початком, за яким буде відбуватися зміцнення авторитарного правління, і завтра ми будемо згадувати, що вчора жилося краще.

Прикро, що разом із Податковим кодексом до Верховної Ради внесено проекти Законів про мирні зібрання, обмеження діяльності громадських організацій, про поліцію з її розширеними повноваженнями. Натомість депутати не квапляться ухвалювати Закон про доступ до публічної інформації, антикорупційне законодавство.

Існує чіткий закономірний зв'язок між середнім класом, розвитком малого та середнього бізнесу, а також сталістю демократичних процесів у країні. У розвинених державах середній клас складає 60%. Це малий та середній бізнес, високооплачувані наймані працівники. По 20% припадає на дуже багатих та бідних.

Згідно зі статистичними даними, в Україні є 5% дуже багатих, котрі всього за 10-15 років стали такими шляхом «прихватизації» та перерозподілу бюджетних коштів, 80 % бідних та дуже бідних, і всього 15% середнього класу. Серед цих 15% у перших рядах новоспечена чиновницька буржуазія.

Завдяки прийнятому у 1998 році Указу президента «Про спрощену систему оподаткування і звітності» підприємці почали виходити з тіні, що автоматично призвело до покращення економічної ситуації в Україні. Можна з упевненістю стверджувати, що ПК уряду Азарова приведе багато підприємців на біржу праці або у «тінь». Підніматимуться ціни, падатиме заробітна платня.

Завдяки активізації спільних дій громадських організацій малого і середнього бізнесу Податковий кодекс не був так швидко прийнятий, як останнім часом «блискавично» приймались потрібні президентській команді законопроекти. Безперечним лідером у цій діяльності, ініціатором та організатором наймасовіших акцій стала Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу (ГО МСБ) України.

 

Асамблея ГО МСБ була створена на початку нинішнього року як загальноукраїнські позапартійні збори громадських організацій, які, маючи досвід та практику захисту інтересів підприємців, зібралися для об’єднання та координації зусиль у цьому напрямку. Була створена система самозахисту та взаємодопомоги. На сьогодні вже півтори сотні ГО від Луцька до Луганська увійшли до Асамблеї та здійснюють координацію своїх спільних дій. Серед них ГО правового захисту підприємців, ГО перевізників та ринкових торговців тощо. Отже, можна з упевненістю стверджувати, що відбувається переконлива розбудова громадянського суспільства України як вкрай необхідного важеля протидії традиційному чиновницько-бюрократичному «бєзпрєдєлу». Завдяки цьому в нашої держави з'являється реальний шанс поступово наближатися у своєму суспільному розвитку до рівня прогресивних європейських демократій. Подальший поступ можливий тільки за умов, коли у цей вирішальний не тільки для підприємців малого і середнього бізнесу момент, усе наше суспільство зможе консолідувати зусилля.

Згадаємо крилату фразу часів Другої світової війни: «Коли прийшли за євреями, я не протестував. Я не був євреєм. Коли прийшли за комуністами, я не протестував. Я не був комуністом. Коли прийшли за профспілковими діячами, я не протестував. Я не був профспілковим діячем. Коли прийшли за католиками, я був протестантом і знову промовчав. Коли прийшли за мною, ніхто не протестував. Нікого вже не було».

З метою активізації суспільства та привернення уваги до існуючих проблем по всій країні, на сході та на заході, в обласних та районних центрах відбувались акції протесту з вимогами, які часто виходили за рамки проблематики Податкового кодексу. Відмічу, що Асамблея не керується інтересами жодної політичної сили, наші зусилля скеровані на збереженні прийнятних, хоча б на мінімальному рівні, умов для ведення бізнесу та продуктивної праці.

 

23 вересня біля Верховної Ради України була проведена перша попереджувальна акція протесту, яка зібрала близько 1,5 тисячі учасників. Зібрання, що відбулося 4 листопада, зібрало біля Верховної Ради вже у десять разів більше учасників зі всіх куточків України. Після неї навпроти ВР було встановлено наметове містечко для подальшого привернення уваги до існуючих проблем. Тут утворено базовий майданчик для наступних, ще більш чисельних акцій громадянського супротиву. Вже 16 листопада близько 40 тисяч підприємців із різних областей зібралися у Києві. Половина з них, після короткого мітингу на Майдані Незалежності, пройшла ходою до ВР, де відбувся основний мітинг. Недавні події продемонстрували, що боротьбу за своє право на гідне життя підприємці не тільки не збираються припиняти, а й продовжують накопичувати сили для подальших дій, незважаючи на те, що в уряді та особисто у прем´єр-міністра така активізація викликає неприємні емоції. Існують спроби внести розкол у ряди протестуючих через «маріонеточних» лідерів, неіснуючих ГО, які включаються до різних «погоджувальних рад» для проведення переговорів з урядом з метою протягнути максимально вигідну для МВФ та Кабінету Міністрів редакцію ПК. Причому це все відбувається за мовчазною згодою парламентської провладної більшості!

 

  На момент здачі номера на Майдані Незалежності функціонувало наметове містечко і тривав мітинг, який почався із 100-тисячної акції протесту в понеділок 22 листопада. Серед вимог мітингуючих – вето на прийнятий ВР Податковий кодекс, розпуск парламенту і уряду. В разі невиконання вимог, розпочнеться збір підписів за проведення дострокових президентських виборів. У четвер заплановано провести мітинги протесту у всіх великих містах, а також у Києві на Майдані Незалежності.

21/11/10

Костянтин БАЙЧУК,

член координаційної ради

Асамблеї громадських організацій

малого та середнього бізнесу України

 

P.S. Що було далі усі пам”ятають.....

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 634 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]