Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Конференція екологічного спрямування
[ Викачати з сервера (62.0 Kb) ] 23.01.2015, 10:57

Варіант із правками станом на 05.02.15

Конференція: «Збережемо довкілля нащадкам!»

 06 02.2015р. Тальнівський будівельно-економічний коледж, актова зала,  10-00

Мета: Познайомити громадськість із характером шкідливих викидів, джерелами їх утворення, правовими аспектами природоохоронної роботи. Досягти поліпшення стану навколишнього середовища в Тальнівському районі.

Хід конференції.

На екрані демонструються фотографії мальовничих місць Тальнівщини. Бажано, щоб зверху був заголовок «Мальовнича Тальнівщина» (відповідає Овчаренко В.О.)

Під фонограму звучить слова (Відповідає та готує Лаврійчук Л.В., бажано записати наперед на комп’ютер разом із Овчаренком В.О.):

«Ми прийшли на цю землю, щоб жити, працювати, розвиватися, творити. Але ніколи не забуваймо, що кожен із нас і ми, всі разом узяті — невід’ємна частинка матінки-природи. Без неї ми ніщо, бо не можемо обійтися  без води, без повітря, без Сонця. І не можемо ми протистояти коли вирують природні стихії. Можливо саме тоді, людина і відчуває свою слабкість і велику силу природи.

Та світ навколо такий чарівний, такий  квітучий і радісний, що людині тільки б захоплюватись ним та берегти цю чудову і неповторну красу.

Проте життя нас примушує замислитись, бо не все так добре, як хотілося б. Людська діяльність знищує багато ресурсів, бездумно нищить Землю і незабаром природа може повстати проти людей, щоб людство задумалось, що Земля жива, вона вимагає до себе кращого ставлення.

Аби цього не сталося, пора задуматись над своєю діяльністю і навчитися жити  в гармонії з природою, не тільки споглядати її красу і користуватись її благами, але й дбати про її цілісність і непорушність. Відчувати її потреби, прислухатись, про що співає Земля.

 

ЗУПИНИСЯ, ЛЮДИНО, НА МИТЬ...
І ВІДЧУЙ, ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ.
ЯК ІЗ СЕРЦЯ КРИК ВИРИНА - 
ЗУПИНИСЯ, ЗЕМЛЯ В НАС ОДНА!

ЯК У СЕРЦІ ТЛІЄ ЛЮБОВ,
ЩОБ КОЛИСЬ РОЗГОРІТИСЯ ЗНОВ.
ЗУПИНИСЯ. ЛЮДИНО НА МИТЬ...
І ВІДЧУЙ. ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ...

 

Давай  природу будем  берегти!
Я метелика не скривджу, хай летить.
І ялинку не зрубаю, хай стоїть.
Не затопчу мурашинку, хай повзе.
Не зламаю з дуба гілку, хай росте.
Не впущу сміття у річку, хай бурлить.
Із гнізда яйце не скину, хай лежить.
В джерело не пущу камінь, нехай б’є.
В полі жито не столочу – це святе.
Верби посаджу в долині, хай шумлять.
Зерен птахам кину взимку, хай їдять.
Покормлю приблудну-кішку. А як ти?
Давай  природу берегти!

 

 

Вечір згасає,тумани на полі,

Сонечко спить і уже не встає.

 Ми ображаємо,люди,до болю

Все що нам Мати-природа дає.

В небі зростають озонові дири,

Сохнуть річки,вигоряють ліса,

Сміттю і бруду не знаємо міри,

Де вже й поділась первісна краса?

Я закликаю вас браття і сестри

 Землю свою берегти,цінувать.

Гідність людини крізь роки пронести

 Тваринку,стеблинку та ліс рятувать.».

 

Далі демонстрація пісні нашого активіста «Зеленого Світу» Романа Шевченка (його слова і музика і сам виконує) – (Відповідає Овчаренко В.О. – підготуйте із Ютуба https://www.youtube.com/watch?v=8BMB701OTrM ).

Ковальов А.К.: «Ми за життя, за збережену, природу, за людину! Найосновніше в цей складний період досягти миру, відстоявши  рідну землю. Агресор хоче забрати нашу територію. Ми не повинні ні на хвилину забувати, що йде війна, що потрібно всім працювати на перемогу. Щоб ця конференція не притуплювала увагу до основної сучасної проблеми.  Гинуть молоді люди. Пропоную вшанувати полеглих  у війні на сході та полеглих на Майдані хвилиною мовчання. Під час хвилини мовчання включити метроном, або тихо пісню «Гей пливе кача…» (Відповідає Овчаренко В.О., див на Ютубі:  https://www.youtube.com/watch?v=HRu3LXOV8rs  )           

 Прошу сідати»

Конференцію веде Андрющенко Андрій Миколайович: « За ініціативою ГО «Зелений Світ», за підтримки керівництва району, сільських голів, директорів шкіл, сільськогосподарських товаровиробників, відповідних районних служб та підприємств, меценатів – дозвольте оголосити  конференцію екологічного спрямування «Збережемо довкілля нащадкам» відкритою.  Роздано  план проведення конференції. Дякуючи доповідачам, які погодилися взяти участь та виступити із доповідями , пропонуємо розглянути зазначені питання. Ніхто не заперечує, щодо порядку приведення конференції та регламенту?

Тоді приступаємо до роботи»

 1. Державне управління  у сфері охорони навколишнього природного середовища з метою усунення негативних впливів на життя і здоров’я  людини. Стан питної води в районі та способи покращення її якості. Зозуля Віктор Семенович – санітарний лікар Тальнівської СЄС  Див. http://www.seredniy-klas.org/load/zozulja_v_s_ekologichna_situacija_v_talnivskomu_rajoni/1-1-0-2529
 2. Екологічні проблеми сучасного сільського господарства та шляхи їх вирішення - Сонько Сергій Петрович - доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри екології, Відмінник освіти в Україні. Див. http://www.seredniy-klas.org/load/sonko_s_p_ekologichni_problemi_suchasnogo_silskogo_gospodarstva_ta_shljakhi_jikh_virishennja/1-1-0-2530
 3. Екологічна освіта підростаючого покоління - один із напрямів пріоритетного розвитку суспільства. Лобова Світлана Василівна – завідувач Тальнівським райметодкабінетом. Див. http://www.seredniy-klas.org/load/ekologichna_osvita_pidrostajuchogo_pokolinnja_odin_z_prioritetnikh_naprjamiv_rozvitku_suspilstva_svitlana_lobova/1-1-0-2540
 4. Святе писання про стосунки із природою. Протоієрей Михайло – настоятель Петропавлівського храму. Див. http://www.seredniy-klas.org/load/svjate_pisannja_pro_stosunki_iz_prirodoju_protoierej_mikhajlo/1-1-0-2539
 5. Перерва 15 хв. кава-брейк
 6. Чабанюк Владислав Васильович - Директор Державного історико-культурного   заповідника «Трипільська культура», викладач археології кафедри загальної історії  Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини «Заповідник «Трипільська культура» - туристичний та науковий потенціал Тальнівщини». Див. http://www.seredniy-klas.org/load/vladislav_chabanjuk_zapovidnik_tripilska_kultura_turistichnij_ta_naukovij_potencial_talnivshhini/1-1-0-2538
 7. Господаренко Григорій Миколайович - професор, Заслужений працівник освіти України, доктор с.-г. наук
 8. Впровадження технології виробництва синтес-газу із твердих побутових відходів – Процко Анатолій Андрійович – директор Науково-виробничого підприємства «Теплоелектропроект». Див. http://www.seredniy-klas.org/load/anatolij_procko_pro_vprovadzhennja_tekhnologiji_po_oderzhannju_sintez_gazu_z_tverdikh_pobutovikh_vidkhodiv/1-1-0-2537  
 9. Забезпечення екологічної безпеки на території Черкаської області - Мулько Юрій Вікторович – державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області (Див. http://www.seredniy-klas.org/load/mulko_ju_v_zabezpechennja_ekologichnoji_bezpeki_na_teritoriji_cherkaskoji_oblasti/1-1-0-2527  )
 10. Виступ міського голови Біленка О.Ф.- 5 хв
 11. Заключне слово Ковальов А.К.:

«У ст. 50 Конституції України записано: «Кожен має право на безпечне для життя  і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля… Така інформація ніким не може бути засекречена.»

Любімо, шануймо оберігаймо навколишнє середовище – це основа життя та здоров’я людей.

Ми щиро вдячні учасникам конференції за участь та активну роботу. Щира подяка дирекції коледжу за активне сприяння організацію, участь.

На все добре! Слава Україні!

 

Додаткова інформація: На конференцію запрошуються:

Голова райради, голова РДА, нач. Управління агропромисл. розвитком, головний агроном, представник держземагентства,  станція захисту рослин, головний ветлікар, керівник насіннєвої станції, зав райвно, прокурор району, нач. міліції, голови сільських та міської ради, директори шкіл, відповідальні за природоохоронну виховну роботу по школах, керівники с/г підприємств,агрономи, керівники промислових підприємств, громадські діячі та меценати. Директори  Щебзаводу. Мясокісткового, Мінводи, РЕМ - Остапенко Вол. Олександр, Цукрозаводу, Теплиць, АТП, Чабанюк, Євич, Данилюк В.І., діти, що брали участь у природоохоронних заходах, Ребрина Володя з дружиною, сільські громадські активісти, керівники релігійних концесій, Крижанівського М.М. та членів «Майдану», керівники політичних партій та керівники громадських організацій, Постоловську, Чорноіваненко.

 Дати оголошення в місцевих газетах. Запросити ЗМІ: «Тальнівщина», «ПЧ», «Колос», «ТК «Альфа», «Рось», Стригуна, … (Відповідають за запрошення Марченко В.М., Гордєєв В.О., Овчаренко О.М.)

Якщо будуть кошти:

Роздати  ручки, блокноти. Роздрукувати програму конференції та роздати під час реєстрації – (Відповідають Овчаренко В.О., Лаврійчук Л.В., Буковський М.П.)

Гордєєв В.О. – скласти проект тексту запрошення, надрукувати запрошення. Підготувати файли із фото стихійних сміттєзвалищ.

Шевченко В.- запросити дир. КХП, домовитися за деяку спонсорську допомогу

Марченко В. – запросити Бобова та Нечипоренка, домовитися про деяку спонсорську допомогу. Підготувати фото кількох стихійних сміттєзвалищ. Запросити представників міста, посадових осіб.

Ковальов А. – запросити Мовчана В.П., домовитися про деяку спонсорську допомогу, узгодити тези доповідей із метою попередження тавтології. Доповідачам та керівництву районом розіслати план проведення конференції.

Шалапута В. – запросити Тульчинського, Маленка А.М. – домовитися по деяку спонсорську допомогу (яблука). Солодкий стіл. Забезпечення порядку.

Овчаренко В.О. – підготувати заставки у вигляді картинок чудової природи Тальнівщини та музикальні паузи. Режисерувати захід, допомагати доповідачам в проведенні презентацій. Скласти в Екселі список запрошених, їх телефони, адреси, та також взяти  електронні адреси (можна взяти на конференції для подальшої роботи), облікувати учасників разом із Лаврійчук Л.В.

Віктор Савелійович – організувати фотографування конференції, допомогти Шалапуті В. І.

Лаврійчук Л.В. – облікувати учасників (разом із Овчаренком В.О.), облікувати зауваження та пропозиції. Відповідальна за виступи двох учнів.

Овчаренко О.М. – відповідальний за запрошення сільських представників.

Буковський М.П. – забезпечення порядку на конференції та разом із Лаврійчук Людмилою, Овчаренком Віктором - облік присутніх, їх телефони та ел. адреси (при можливості).

Див. також поему   "Поетична геоекологія", яку дарує професор Сонько С.П. тальнівським колегам. З її змістом Ви можете ознайомитись за посиланням 
http://www.udau.edu.ua/media/elektronni-materiali/navchalni-posibniki-monografiyi/poetichna-geoekologiya-sonko-s.p.html

Зразок запрошення:

http://www.seredniy-klas.org/load/konferencija_zrazok_zaproshennja/1-1-0-2531

 

Юрій Мулько:

Повстань Україно на бій  не минущий

З агресором руським підступним врагом.

Борись мій народе, бо краще померти

Ніж жити без честі багатим рабом.

В росії прислугою бути не може

Великий і вільний Вкраїнський народ.

Ми будемо  битись за гідність, за волю,

За славу козацьку,… без нагород.

Країну свою не дозволим  гнобити

Фашистсько-російським брехливим катам.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 916 | Завантажень: 45 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]