Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Концепція нової Конституції України От автора Зиновій Андрухів
20.02.2012, 22:24

Концепція нової Конституції України

   Преамбула: з точки зору фундаментального права цивілізованого суспільства конституція  – це особливий публічний договір між усіма громадянами Народу з метою утворення та існування держави; виборів чесної, компетентної і ефективної влади; делегування їй повноважень, необхідних  для  здійснення державою особливих функцій, які гарантують її  прогресивний розвиток та забезпечують рівність прав і гідні умови життя усіх її громадян.

  Виходячи з теорії держави і права, конституція є легітимною тільки тоді, коли вона приймається всім Народом (або спеціально уповноваженими для цього конституційними виборцями, яким делегував ці права Народ) особливою процедурою - референдумом. Концепція конституції демократичної держави наступна:   це кодекс фундаментальних конституційних законів. які регулюють відносини між двома суб'єктами конституційного права -  Народом і обраною цим народом вищою державною владою.  

Підсумок: Конституція - це сукупність конституційних законів, які

1) забезпечують владу Народу в Україні та контроль громадян за діяльністю вищих органів державної влади; 

2) регулюють порядок виборів вищих органів державної влади, їх повноваження, структуру, обов'язки  та відповідальність; 

3) визначають основи правової системи держави - основні принципи та правила формування законодавства України; 

4) закріплюють основи - доктрину економічної, військової могутності та незалежності України; 

5) гарантують: конституційні права і свободи - це права і свободи усіх людей, які перебувають на території України, яких не може бути позбавлено чи обмежено судом чи відмовлено у їх здійсненні та за порушення яких встановлено конституційну та кримінальну відповідальність; конституційні привілеї - це спеціальні права громадянина України, яких він може бути позбавлений судом за вчинення злочинів чи невиконання конституційних обов'язків ; конституційні обов'язки громадян України  - це обов'язки, встановлені конституційним законом для громадян України з метою захисту інтересів народу і держави. За порушення цих обов'язків встановлюється відповідальність - позбавлення конституційних привілеїв. 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 765 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]