Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Колективне звернення
20.05.2010, 18:11

" 21 ” квітня   2010 р.

          24 /ДІ

                                   Колективне звернення

                   (на підставі ст. 40 Конституції України)

 

                                  Голові   Верховної Ради України                                                                                               Литвину В.М.

                                           Головам депутатських фракцій                                                Верховної Ради України

 

Шановні пани Голови, народні обранці!

                                                                       

         Як нам стало відомо керівником Держкомпідприємництва України (далі – Держкомпідприємництва) Бродським М.Ю. підписано Наказ № 92 від 12.04.10. (далі-Наказ) про ліквідацію територіальних представництв Держкомпідприємництва в областях (далі - Представництва).

         Маємо зазначити, що у відповідності до ст. 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон) проекти регуляторних актів, які розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади, територіальними органами центральних органів виконавчої влади підлягають погодженню з відповідними територіальними органами спеціально уповноваженого органу /Представництвами/. Згідно ст. 20 Закону, зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, розробленого органом виконавчої влади, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями, крім розробника цього проекту відповідному Представництву. Згідно ст. 25 Закону регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом виконавчої влади або його посадовою особою, якщо проект регуляторного акта не був поданий на погодження із відповідним територіальним органом спеціально уповноваженого органу (як це передбачено ст. 21 Закону). 

         Зазначений механізм, передбачений ст.ст. 20, 21, 25 Закону, є реальним правовим інструментом-запобіжником прийняттю регуляторних актів без врахування громадської думки, а також правовим інструментом, який забезпечує фактичне виконання ст. 1 (про те, що Україна є демократична держава), ст. 5 (про те, що джерелом влади в Україні є народ; народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування) Конституції України.

         Представництва, крім місцевих виконавчих органів влади, на підставі ст. 30 Закону та на підставі відповідних положень, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від № 667 від 26.04.07. та Головою Держкомпідприємництва, працюють з органами місцевого самоврядування на предмет дотримання органами місцевого самоврядування законодавства про регуляторну політику, чим активно сприяють громадському контролю за прийняттям регуляторних актів, а так значно впливають на покращення бізнес-клімату в регіонах.

         Отже ліквідація Представництв шляхом прийняття Наказу є кроком, при якому не враховано вимоги ст.ст. 20, 21, 25, 30 Закону, а також ст.ст. 1, 5 , 19 (ст. 19 про те, що органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України) Конституції України.

         У зв’язку із зазначеним вище:

  1. Просимо Президента України, на підставі ст. 102 Конституції України, гарантувати виконання ст. 19 Конституції України, ст.ст. 20, 21, 25, 30 Закону та, на підставі п. 15 ст. 106 Конституції, зупинити дію Наказу з мотивів його /Наказу/ невідповідності Конституції України з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо неконституційності Наказу.

 

  1. Просимо Кабінет Міністрів України, на підставі ст. 113 Конституції України про те, що Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, не проводити державну реєстрацію Наказу Міністерством юстиції України, як такого, що не відповідає ст. 19 Конституції України, ст.ст. 20, 21, 25, 30 Закону.

 

  1.  Просимо керівників депутатських фракцій Верховної Ради України, на підставі п. 13 ст. 85 Конституції України забезпечити здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України щодо виконання останнім ст. 19 Конституції України, ст.ст. 20, 21, 25, 30 Закону.

 

         Дане колективне звернення зроблено за офіційним дорученням учасників Зборів громадських об’єднань  Київської області від 20.04.2010 р. 

         Про результати розгляду цього звернення та про вжиття відповідних заходів задля забезпечення виконання ст. 19 Конституції України, ст.ст. 20, 21, 25, 30 Закону, про що йдеться вище, просимо повідомити авторів цього звернення за адресою (для листів):

07300 м. Вишгород Київська обл. А/С № 45.

 

З повагою та за дорученням: 

Президент Київського регіонального центру

                       «Ділова ініціатива»,

Голова Вишгородської спілки українських підприємців:                             /Коломієць Л.Г./

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 783 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]