Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Кадрові чистки в Донецькому університеті продовжуються
23.09.2010, 21:05

Кадрові чистки Табачником в Донецькому національному університеті продовжуються

або про брутальне,  недноразове порушення Міністром освіти і науки України Дмитром Табачником ст. 39 Закону України «Про вищу освіту» щодо не оголошення конкурсу на заміщення посади керівника Донецького національного університету.

  23 вересня 2010 року заступник міністра освіти і науки України Євген Миколайович Сулима здійснив чергову кадрову розправу над керівництвом Донецького національного університету: звільнив «за власним бажанням» з посади в.о ректора Донецького національного університету та з посади першого проректора  Андрія   Миколайовича Кучка; призначив нового в.о. ректора –декана обліково-фінансового факультету Петра Володимировича Єгорова;   та разом з новим в.о. звільнили за «власним бажанням»  проректора  Віктора  Степановича  Бондаренка.

 І це зроблено замість оголошення конкурсу на заміщення посади ректора, після багаточисельних звернень профспілкових організацій, заслужених працівників освіти ДонНУ, народних депутатів України до Генеральної прокуратури України, Президента України, прем’єр-міністра України  з вимогою негайно поновити законний хід проведення процедури обрання  ректора ДонНу, відновити справедливість,   врахувати законні інтереси та позицію колективу університету, які  29 липня 2010 року були розтоптані Д.В.Табачником.

Нагадаю, що 29 липня 2010 року  керівник МОН України Дмитро  Табачник  з порушенням чинного законодавства   звільнив  з посади ректора Донецького національного університету Володимира Павловича Шевченка, доктора фізико-математичних наук, професора, Героя України Володимира Павловича Шевченка,  термін перебування якого за контрактом закінчився 28 липня 2010 року.

 Цього ж дня, 29 липня 2010 року,  Табачником призначено в.о. ректора Донецького національного університету- першого проректора ДонНУ Андрія Миколайовича Кучка, якого звільнено 23 вересня 2010 року.

Оскільки посада ректора вищого навчального закладу є виборною та  порядок обрання  на цю посаду і відкликання з неї врегульовано чинним законодавством України, зокрема ст. 39 Закону України «Про вищу освіту», тому  дії, що суперечать цьому порядку, є протизаконними.

Бо згідно ст. 39 «Обрання, затвердження та звільнення з посади керівника вищого навчального закладу» Закону України «Про вищу освіту»:

«Конкурс на заміщення посади керівника вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації оголошується власником (власниками) або уповноваженим ним (ними) органом (особою) кожні п'ять років (посади керівника національного вищого навчального закладу - кожні сім років).»

Сім років з моменту оголошення попереднього конкурсу  минуло в травні 2010 року, однак  внаслідок незаконних дій Дмитро Табачник не оголосив конкурс в травні 2010р., не оголосив 29 липня 2010 року і замість оголошення конкурсу як вимагає закон, Дмитро Табачник 23 вересня 2010 року призначає всупереч чинному законодавству  ВДРУГЕ  в.о ректора !!!!

Такими діями міністерство освіти і науки України в особі його керівника Дмитра Табачника порушує чинне законодавство, наносить шкоду навчально-виховному процесові, розвиткові науки  Донецького національного університету, який сьогодні знаходиться без  легітимного ректора, обраного згідно чинного законодавства.

          Тобто,  обставини звільнення ректора та подальші свідомі, антизаконні дії Дмитра Табачника з неоголошення конкурсу на заміщення посади ректора ДонНу не відповідають ні належній,  законній процедурі призначення ректора, ні духу шанування гідності самоврядної університетської громади. 

          Жодних  підстав для  звільнення ректора Володимира Шевченка не було. Очолюваний ним багато років університет став одним з провідних вищих навчальних закладів України, перебуваючи у рейтингу ВНЗ України серед 10 найкращих в останні роки. Однак з 29 липня 2010 року й до сьогоднішнього дня 20-ти тисячним колективом ВНЗ керує вже другий в.о. ректора, а не законно обраний ректор.

Жодних зауважень з приводу перебування ректора Володимира Шевченка  на посаді  з боку Табачника Д.В. не висловлено, не призначення його навіть в.о. ректора незрозуміло колективу тим більше, що у травні 2010 р. відбулися збори трудового колективу ДонНУ, а у червні − конференція трудового колективу ДонНУ, де у присутності представників МОН України та Донецької облдержадміністрації було заслухано звіт ректора Шевченка В.П. про роботу за сім років. Працівники університету, схвально оцінивши багаторічну діяльність свого керівника та оприлюднену Шевченком В.П. стратегію розвитку ДонНУ на наступний етап, звернулися  до Міністерства освіти і науки України з пропозицією розглянути кандидатуру Шевченка В.П. на посаду ректора ДонНУ на новий період. Колектив одностайно виявив бажання працювати із своїм ректором і надалі, реалізовуючи намічені завдання та плани. Згідно з вимогами у визначений строк Володимир Павлович подав до кадрової комісії Міністерства освіти і науки України необхідні документи та звіт про свою роботу, яка була оцінена кадровою  комісією МОН України позитивно.

Саме тому 02.08.2010 р. профспілкові комітети працівників та студентів ДонНУ, а 05.08.2010 заслужені працівники науки і техніки України, заслужені працівники освіти України, лауреати державної премії, почесні професори Донецького національного університету та громадськість Донеччини звернулись до Президента   України та прем’єр-міністра України з вимогою спонукати Д.Табачника оголосити конкурс на заміщення посади ректора ДонНУ. Не отримавши жодної відповіді 06.09.2010 року вони звернулись з заявами ПОВТОРНО.

І ось сьогодні замість оголошення конкурсу чергові кадрові чистки в ДонНУ  і чергове порушення Міністром освіти і науки України Д.В.Табачником  Закону України «Про вищу освіту».

 

 

Марія Олійник - помічник-консультант народного депутата України П.М.Мовчана,заст. голови ДОО ВУТ"Просвіта”  ім. Тараса Шевченка

 

23 вересня 2010року, м. Донецьк      

         

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 641 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]