Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Анатолій Ковальов. Який Кодекс прийнято.
[ Викачати з сервера (32.5 Kb) ] 03.12.2010, 03:00

Який Кодекс прийнято.

 

Президент та  Парламент не прислухався до підприємців, не відкинули Податковий кодекс, а прийняли його з рядом  поправок.

Що  ми маємо в результаті? Неначе підприємці отримали кодекс, який значно не міняє старі підходи до обкладання податками, але ж і не вирішує проблем  розвитку підприємництва в Україні. Підприємці будуть продовжувати існувати в старій недосконалій системі.

Давайте задамо самим собі наступні запитання:

1.       Чи в результаті цього Кодексу  розпочне краще розвиватися національне виробництво?  Можливо ми розпочнемо як китайці інтенсивно виробляти свою товарну продукцію та своїми виробами торгувати  внутрі країни та за її межами? Відповідь однозначна: «Ні, цього не відбудеться, тому, що втричі більше податкове навантаження в нас, ніж в Китаї». Тому ні виробництва, ні експорту, ні наповнення в бюджет та Пенсійний фонд нее відбудеться. Це головне зло нового Кодексу.

2.       Як стимулює новий Кодекс, щоб ми із України вивозили не сировину, а готову продукцію? А ніяк! Вивозимо сировину: метал, зерно, руду,  цим самим створюємо робочі місця не в себе, а в інших країнах та піднімаємо економіку не своєї країни, а інших. Вони роблять вироби із нашої сировини, а потім готову продукцію продають нам.

3.       Не обкладається податком вивезення грошей за границю та розміщення їх в офшорах.  Маса грошей використовується не Україною, а іншими країнами. В той час позичаємо гроші в    МВФ.  Позичайте в своїх.  Стимулюйте Кодексом розміщення грошей внутрі країни та вклад їх в розвиток внутрішнього виробництва.

Далеко не всі питання поставлені щодо недолугості, антинародності, антиекономічності цього Кодексу. Можна було б сказати про непотрібний документообіг, про ухилення від податків великого бізнесу, про непомірну кількість в Україні як чиновників, так і працівників податкової системи. Наприклад, на одиницю ВВП в Україні працівників податкової служби в 22,45 разів більше, ніж в США  (дані за 2009рік). Ми бідна країна, а таке навантаження на бюджет.

Податковий кодекс, очевидно, не наповнить бюджет, не наповнить Пенсійний фонд, не зробить багатшою країну та її людей, не створить додаткові робочі місця. То нащо такий Податковий кодекс. Кому він вигідний? Хто замовник такого Кодексу. Я думаю, що це риторичне запитання.

 

Давайте прослідкуємо, як відбувалося «проштовхування» того, щоб не відкинувся Кодекс, а  був прийнятим із поправками.  Загострилося питання, коли запросив представників громадськості голова Комітету податкової та митної політики при ВР В.Хомутинник. Він запропонував підписати меморандум  в якому висловити пропозиції  по підправці окремих статей Кодексу. Від Асамблеї на засіданні були ми вдвох із Павлом Жовніренком і висловили чітку позицію:  «Кодекс не підлягає доробці, його слід повністю замінити іншим». Коли ми це висловили, із запереченням та із пропозиціями записати в меморандум окремі зміни до Податкового кодексу  висловилася Ксенія Ляпіна, на жаль, бувший член Координаційної ради Асамблей Микола Лєпьйошкін та  деякі інші присутні.  Розділилися громадські лідери на два табори: один табір разом із Асамблеє відстоював думку відхилити повністю  проект Податкового кодексу та інший табір, члени якого можливо несвідомо повелися на пропозицію політиків та пропонували лише зміни до Кодексу. Це питання протягувалося також на спеціальній зустрічі підприємців в депутата К. Ляпіної. Тут присутніми від Асамблеї були ми із А. Панаетовим і також присутніх закликали не вестися на провокаційні пропозиції  по часткових змінах в проекті Кодексу. Чітка була позиція в цих питаннях Асамблеї, коли було  передане Президенту України звернення від підприємців, зачитане та прийняте на Майдані, і зовсім  інше - передане Президентові  Н. Королевською, але не прийняте на Майдані.

Далі 01 грудня сімома ніким не уповноваженими особами знову підписується меморандум із Урядовою робочою групою  де вказують про внесення узгоджені Сторонами зміни до окремих розділів Податкового кодексу. Від  імені представників  малого бізнесу, у т.ч. які працюють на спрощеній системі оподаткування підписалися   В. Левін (керівник структури «Укрринки»), Д. Шевчук, В. Стровойт, Ю. Борщенко, Б. Хмельницький, Д. Ляпін.   «Виконуючи волю народу» Президент підписує  зміни до Податкового кодексу.

Цілий ряд лідерів підприємницького руху, які ліберально віднеслися до пропозицій щодо окремих змін до Податкового кодексу, свідомо чи не свідомо  стали заручниками провокаційних  дій і опосередковано  сприяли недоцільним для підприємництва і народу України  наслідкам.  Таким чином,  нам слід уважно до таких осіб ставитися, щоб відрізняти зерно від полови.

Далі, після голосування у ВР, появляються на  Майдані невідомі особи і запускають феєрверки, а ЗМІ повідомляє, що підприємці радіють прийнятим рішенням. От фарс!

 

Чим більше таких нечесних, зухвалих дій, тим більше незадоволенням  киплять душі як підприємців, так і інших верств народу. За такі дії заслуговують як Уряд, так і окремі Народні депутати на недовіру,  спонукають суспільство до застосування Референдуму.

 

 

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 1150 | Завантажень: 102 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 voloshka  
0
Була на кількох мітингах Майдану разом з усіма підприємцями і на жаль помітила, що нема яскраво виражених лідерів, тому і підписують меморандуми кому в голову збреде. Без лідерів - це посто натовп який обречений на рух в нікуди. Зрозуміло, що всі розувірились в лідерах , але об"єднуюча сила просто необхідна . Не цікаво було слухати ораторів майдану( окрім може панотця українськоо патріархату ) . А тим більше ніколи не побудуєш громадянського суспільства на вимогах дешевої ковбаси або небажанні сплачувати налоги , бо як я почула , що вимоги на майдані носять суто економічний характер. Поки вимоги людей будуть мати такий приміьтивний характер , то нормального майбутнього в цій країні не буде.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]