Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Ігор Гурняк. Бізнес вимагає: Податковий кодекс у запропонованих редакціях приймати не можна
22.08.2010, 11:26

Ігор Гурняк.  Бізнес вимагає: Податковий кодекс у запропонованих редакціях приймати не можна

18 серпня  в Києві відбулася Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України. Зїхалися представники близько 60  асоціацій бізнесу. Також брали участь в роботі лідери громадських організацій непідприємницького напрямку.

Прозвучали та включені в резолюцію питання консолідації громадських організацій за викорінення із суспільних відносин хабарництва та беззаконня, необхідність рішучих кроків у напрямку до  реального народовладдя, умов для розвитку, а не вичерпування ресурсів малого та середнього підприємництва та ін.

Показовим є  те, що багато делегатів були одягнені у футболки із надписом; «Влада – це Я», «Чиновник – Мій найманий працівник».

Було висловлене категоричне, одностайне переконання, що запропонований проект Податкового кодексу є антинародним, антипідприємницьким, неприйнятним, його неможливо «косметично» підправити, оскільки Кодекс принципово будується не на створення умов для розвитку бізнесу, а на контроль, штрафи, тимчасове вирішення проблем бюджету будь – якою ціною. У цей спосіб один раз вирішити проблеми бюджету та пенсійного фонду зокрема можна, але що робитиме далі держава з щонайменше 3 млн. громадян без нормального працевлаштування, банківською системою, що застряла у середовищі валютних операцій, виснаженим постійними проблемами з ПДВ іноземним інвестором, корумпованим чиновництвом. Чомусь уряд озирається на Росію: це там превалює правило – хороша держава та, що збирає максимум податків, але у нас не має таких природних ресурсів, які дозволяють закривати очі на успішність малого підприємництва. Наш ресурс – вітчизняне підприємництво. Не можна його закопувати у піски невігластва та непрофесійності!

Уряд вирішив запустити старий популістичний інструмент – псевдо-громадське обговорення. Чому ми так вважаємо? Коли представники преси приходять з наперед готовими текстами, коли виступи представників асамблеї вирізають з майже повних сюжетів, коли для висловлення альтернативної позиції необхідно буквально вириватися на сцену, а зал на 70% заповнюється представниками контролюючих органів, можна прийняти Податковий кодекс навіть у тому драконівському вигляді, який він мав у першому читанні.

Що ж нас не влаштувало? Ми не хочемо платити податки, хочемо зниження ставок чи може хочемо безкарності за помилки та зловживання? Ні і ще раз ні.

Ми не хочемо, щоб підприємець апріорі розглядався як злочинець: це саме він згідно з кодексом має доводити неправоту контролюючого органу, яким б абсурдним не було його звинувачення. Де ж наша з вами презумпція невинуватості.

Ми хочемо, щоб вилучення коштів з рахунку, використання будь – якого майна підприємця для погашення податкового боргу, обстеження територій, приміщень підприємства відбувались виключно на базі рішення суду.

Ми не вважаємо, що податкові органи мають втручатися у взаємовідносини працівника і працедавця. Це справа профспілок.

Ми не вважаємо допустимим введення штрафів за дрібні порушення, які у 5 разів перевищують розмір сплачених податків за місяць. Розміри штрафів мають бути адекватні до вчиненого порушення.

Ми не можемо допустити прийняття документа, у якому одні статті суперечать іншим, а провідні юридичні компанії навіть у проекті до другого читання знаходять сотні необхідних правок та ляп.

Ми не можемо погодитись з твердженням, що цей кодекс все одно почне працювати з 1 січня наступного року. Тому що цим твердженням влада вже порушує законодавство про регуляторну діяльність в Україні. Допустимі терміни минули. Кодекс може бути введений лише з 1 січня 2012 року. А тому достатньо часу для підготовки нормального адекватного законопроекту, скерованого на розвиток бізнесу.

Ми розуміємо, що влада намагається погасити дефіцит бюджету, майже порожнім є пенсійний фонд. Ми розуміємо, що привабливим видається вирішити цю проблему за рахунок штрафів. Але це рішення є неграмотним і непрофесійним.

Ми не погоджуємося, що спрощена система – найжахливіша офшорна зона в Україні, а Кіпр та Швейцарія – найкращі місця для інвестування капіталів вітчизняних олігархів (наших з Вами грошей) та сплати податків (не у бюджет України).

Кодекс не передбачає спрощення та зменшення податкової документації.  Наприклад, фермерське господарство здає щомісяця звіт що складається із 9 сторінок і більше. Кому це потрібно? Крім цього, змінюються форми і буває це не раз на рік. Ми ведемо і бухгалтерський, і податковий облік. Від цього країна не стає багатшою, що показує практика попередніх років. Потрібно кардинально спрощувати систему обліку як таку, реально наближаючись до міжнародних стандартів.

Кодекс повинен передбачати контроль громадськості за роботою податкових органів.  Адже якщо ми платимо податки, ми утримуємо на свої гроші службовців-податківців, то ми зобов’язані і контролювати, як наші кошти використовуються, чи справляються нами найняті  службовці із своїми обов’язками.

Якщо на одну особу припадає понад 200 кв. м. житлової площі, то такі приміщення повинні оподатковуватися. Якщо це приміщення виробничого характеру, його ні в якому разі не слід оподатковувати. Нехай цей актив працює на виробництво, на створення робочих місць.

Прийшов час на реформи. Не псевдо реформи, а реальні кроки у напрямку зміни галузевої структури економіки (для цього потрібно створити умови, а не підтримувати приватизовані галузі з технологіями 60-70  рр. минулого століття), пенсійної реформи (гроші пенсійних фондів мають працювати на економіку), влада і бізнес мають йти поруч, але не ставати єдиним цілим. Депутатство не має гарантувати зростання у десятки разів для власного бізнесу.

Ми розуміємо, що сучасний український бомонд на це не здатний.

Саме тому учасники  Асамблеї наголошують: ми вимагаємо розпуску клубу за інтересами – Верховної Ради України, оскільки не розуміємо, що пов’язує між собою на сьогодні українське підприємництво і народ загалом та це зібрання людей,що вирішують власні питання, іноді в абсолютно аморальний спосіб.

Ми оголошуємо, що у переддень виборів представимо чорний список політичних партій, ворожих вітчизняному підприємництву. Жоден наш голос, жодної нашої копійки не буде віддано на підтримку цих сил. Ми донесемо до кожного підприємця України наші аргументи, чому він та члени його сімї не може підтримувати ці структури.

Влада переконана, що вона знайде способи через контрольовані ЗМІ, репресивний апарат поставити нас усіх на коліна, а «ощасливлене дешевим газом» населення заставить проголосувати за себе.

Якщо Податковий кодекс у любому з представлених підприємництву вигляді буде прийнято, ми готові нагадати цілій державі, що саме народ і його значна частина – підприємництво згідно з її Конституцією є джерелом влади в Україні.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 817 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 Гурняк І.  
0
Саме байдужість і закритість в умовну автаркію нас доконає ... я теж не вірю жодному з відомих політиків, але я розумію, що є союзники. Потрібно будувати своє середовище однодумців ... вибачте за якісь там високі фрази, але відповідальних громадян ... кожного дня роботи хоч півкроку у потрібному напрямку ... кожному ! Вибачте, але своїм надоїло ви не досягнете нічого ... мені теж надоїло ... маю сумнів, що хтось з асамблеї отримує море задоволення від безкінечних безрезультативних змін влади ...

1 Сергей  
0
Ни одним правительством не представлена концепция развития Украины- у нас есть земля,но нет технологий земледелия;у нас есть полезные ископаемые,но нет стратегии развития по использованию этих ископаемых,и за что не возьмись,всё через ..... Наши "слуги" народа обеспокоены не развитием страны,а ростом своих прибылей. Нужно на 100% поменять весь корпус управителей,начиная с сёл и городов. Если добываются полезные ископаемые,то нужно учесть,что это всё принадлежит жителям Украины.До тех пор,пока люди не станут зажиточными,мы не добъёмся нормальной жизни в нашей стране.Давайте научимся делиться нашими доходами,а у нас просто конфискуются деньги,и на эти деньги жируют наши "слуги",да ещё делают из нас преступников. Тема бесконечна. На выборы не пойду,надоело.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]