Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Ігор Гурчик. Вибори. Звернення до кандидатів на посаду Президента України.
23.09.2011, 23:37


Ми звертаємось до вас, як до лідерів політичних сил та людей, які беруть на себе відповідальність за стан, у якому зараз знаходиться Україна та пропонують українському народу свої передвиборчі програми, реалізація яких на думку авторів може вивести Україну з її вже хронічного кризового стану.
Не зважаючи на те, що ваші програми містять навіть протилежні, взаємовиключаючі підходи щодо шляхів вирішення українських проблем, в багатьох з них є те єдине, що здатне об'єднати ваші, поки що, роз'єднані зусилля, за допомогою яких ви пропонуєте досягти нашої спільної мети з перетворення України в сучасну, конкурентноздатну світову державу. На заваді чого стоїть багато все ще нерозв'язаних питаннь, серед яких і катастрофічний стан української влади всіх рівнів. Бо всім зрозуміло, що саме від якості влади залежить якість життя народу, який довірив цій владі управління країною.
Задекларовані у ваших передвиборчих програмах принципи розбудови громадянського суспільства та розвитку народовладдя сформульовані у наступних пропозиціях, що стосуються саме обрання та відкликання народних обранців (нажаль, схоже що під терміном «відкриті списки» кожен з кандидатів передбачає щось своє). 
Тим не менш хотілося б звернути увагу на наступні пропозиції з передвиборчих програм кандидатів: 

І.Богословська: «Виборчу систему буде змінено: повернемо мажоритарну систему виборів до місцевих рад та змішану 50 на 50 до ВРУ та АРК»
«...право відклику депутата виборцями буде гарантовано законом»

Ю.Костенко: «...проведення виборів до парламенту за відкритими партійними списками»

В.Литвин: «...запровадження виборів до ВРУ за відкритими списками, місцевих органів влади - мажоритарною виборчою системою» «Заборона обрання народних депутатів України більше як на два терміни поспіль» «Запровадження публічного механізму звітування депутатів, спрощеної системи їх відкликання»

О.Мороз: «Разом з парламентом змінити закон про вибори, передбачити «прив'язку» народного депутата до виборчого округу (відкриті списки). Це процентів на 70 змінило б склад парламенту, зобов'язало б депутатів напружено працювати над законодавством, не бути маріонетками у олігархів. Такий проект закону підготовано. Він пропонувався парламенту ще вісім років тому і ніким, крім соціалістів, не був підтриманий.»

О.Пабат: «Разом ми створимо та налагодимо просту і прозору схему відкликання чиновника будь-якого рівня: від депутата селищної ради до президента.» 

С.Ратушняк: «Конституційне і законодавче закріплення жорсткої відповідальності від Президента до останньго голови сільради за взяті на себе передвиборчі обіцянки. Чіткий і прозорий механізм щорічного звіту і можливості відкликання будь-якого обраного представника влади.»

Л.Супрун: «Звичайним українським громадянам потрібно не лише надати реальні можливості для публічного контролю за діями влади, а й забезпечити практичними механізмами для кадрового очищення інститутів, відкликання депутатів і державних службовців, які скомпроментували себе... Забезпечення життєдіяльності і розвитку держави - справа для великої команди освідчених і моральних управлінців. Право і повноваження на таку діяльність їм надає народ, який згідно з нашою Конституцією є єдиним джерелом влади в Україні. Народу має бути повернена можливість контролю за діяльністю органів влади і можливість впливу на тих, хто здійснює владу від його імені.» 

С.Тігіпко: «Я за відкриті партійні списки на виборах усіх рівнів» «ВРУ і обласні ради будуть формуватися на основі відкритих партійних списків»

Ю.Тимошенко: «Депутати всіх рівнів обиратимуться за відкритими списками та закріплюватимуться за відповідними округами»

О.Тягнибок: «Парламент - 300 депутатів на три роки за відкритими виборчими списками» «Проста процедура відкликання депутатів»

В.Ющенко: «Вибори до ВРУ будуть відбуватимуться за відкритими списками, а до місцевих рад за мажоритарною системою»

А.Яценюк: «Після виборів Президента необхідно негайно обрати нову Верховну Раду та місцеві органи влади. Ці вибори мають відбутися на основі нового закону. Партійний виборчий список повинен бути відкритим і закріплювати конкретних партійних кандидатів за конкретними виборчими округами.»

Нажаль кандидати М.Бродський, А.Гриценко, В.Противсіх, О.Рябоконь, П.Симоненко та В.Янукович не запропонували конкретних пропозицій щодо обрання шляхів оновлення та розвитку української влади за допомогою саме виборчого права. 
Ми звичайно повністю підтримуємо ваше спільне бажання реалізувати нарешті не декларативно як зараз, а реально та дієво (насамперед створивши для цього всі необхідні законодавчі механізми) такі умови, які дозволять почати вже сьогодні перетворення України в державу, де згідно зі ст.5 Конституції України саме народ є єдиним джерелом влади, від якого його обранці нарешті залежатимуть напряму, що безперечно покращить якість та відповідальність новообраної влади всіх рівнів.
Для реалізації запропонованих у ваших програмах дуже важливих кроків на зустріч людям, які на наш погляд дійсно дозволять побудувати красиву Україну, і не колись у майбутньому, а вже сьогодні, ми пропонуємо об'єднати всі ваші можливості для впровадження нижчевикладених конкретних змін українського виборчого законодавства. 
Ми пропонуємо наступне:

1. Діюча Верховна Рада України має терміново внести до « Закону про вибори Президента України» едину зміну: щодо норми голосування "проти всіх". А саме: "якщо "проти всіх" проголосували стільки ж виборців, скільки за кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів плюс один голос, то вибори визнаються недійсними і призначаються нові позачергові вибори." Бо діючий на сьогодні механізм голосування «проти всіх» порушує конституційні права виборців та не дозволяє встановити дійсне волевиявлення українців.
2. Діюча Верховна Рада має першочергово та терміново розглянути й прийняти необхідні зміни до виборчого законодавства України для заміни існуючої пропорційної системи виборів, на пропорційно-рейтингову систему голосування* з відкритими списками. 
3. Діюча Верховна Рада України має терміново внести до «Закону про вибори народних депутатів України» необхідні зміни щодо норми голосування "проти всіх". А саме: "якщо "проти всіх" проголосували стільки ж виборців, скільки й за блок, партію, або самовисуванця, які набрали найбільшу кількість голосів, плюс один голос, то вибори визнаються недійсними і призначаються нові позачергові вибори."
4. Ввести у виборче законодавство процедуру прямого відкликання народних обранців (народних депутатів, мера Києва, Президента України) використавши механізм «народного імперативу»** за допомогою «імперативного бюлетеню».
5. Заборонити зміну прохідного бар'єру на виборах до Верховної Ради, залишивши його на рівні 3%.
6. Верховна Рада нинішнього скликання має першочергово та терміново розглянути і прийняти необхідні зміни до виборчого законодавства Українидля заміни існуючої пропорційної системи місцевих виборів на змішану мажоритарно-пропорційну систему без преференцій. При якій ніяких переваг при розподілі депутатських мандатів ні для представників партій, ні для самовисуванців не передбачається. Мандати депутатів отримують ті кандидати, за яких віддано найбільше голосів. 
7. Провести вибори Президента 17.01.2010р. та наступні вибори до Верховної Ради, а також місцеві вибори на основі вже нових законів про вибори, що вже не будуть так грубо порушувати конституційні права українських виборців, як ті закони що діють на сьогодні.

Всім цим пропозиціям вже не один рік, тому давайте не відкладати на завтра те, що потрібно було зробити ще позавчора. Змогла ж Верховна Рада прийняти Конституцію за одну ніч, а запропоновані вище зміни набагато простіші і на нашу думку життєво необхідні в сучасних українських умовах. 
Наші пропозиції не вимагають якихось надзусиль в порівнянні з кардинальними змінами Конституції чи надвеликих фінансових витрат ( пп.1, 3, 5 і зовсім не потребують додаткового фінансування), вони вимагають лише політичної волі та реального бажання боротися з існуючими проблемами не на папері або в телевізійних студіях. 
Тому давайте не будемо говорити про те, чому ніби-то неможливо зробити те, що ми пропонуємо. Всім вже набридли порожні балачки. Краще кожен із нас зробить все можливе, щоб такі зміни були прийняті.

Дамо Україні - вибір! Бо лише Україна - це наша земля!

*Пропорційно-рейтингова система голосування - це система голосування з відкритими списками, при якій виборець напряму впливає на остаточний рейтинг кандидатів у депутати, ставлячи у виборчому бюлетені замість хрестика номер кандидата з відкритого партійного списку. Система запропонована ще в 2006 році і у Верховній Раді давно зареєстровані законопроекти 3366 та 3468 які базуються саме на пропорційно-рейтинговій системі хоча, нажаль, ці законопроекти і не містять авторської процедури обрахунку результатів голосування та рейтингу, що робить законопроекти 3366 та 3468 непрацюючими. Але після внесення необхідних змін, недоліки цих законопроектів можливо виправити.
** «Народний імператив» - це технологія прямого (незалежного від партій чи парламенту) відкликання діючих обранців народу (депутатів Верховної Ради, мера Києва чи Президента України) не за допомогою референдуму, а напряму виборцями, використовуючи подібний до існуючого паперовий «імперативний бюлетень» запропонований ще у 2008р.


20.11.2009р.

Гурчик Ігор, ГО«Наша земля».

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 825 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]