Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ – СТРАТЕГІЧНА ПРОБЛЕМА
31.07.2011, 23:07

ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ – СТРАТЕГІЧНА ПРОБЛЕМА

 

Підприємці кількох ринків, які працюють в МКП «Херсонський комунальний ринок» (вул.Димитрова, Привокзальна площа, вул.Миру, вул.Кримська та ін.), організовані через Херсонську міську профспілкову організацію «Народний контроль», провели пікетування 26.07.2011 року з 9.00 год. до 10.00 год. у м.Херсоні на площі Свободи, 1. На заході були присутні 157 осіб, які демонстрували плакати із такими гаслами: «Требуем национализации «Херсоноблэнерго»!» «Мы наполняем бюджет, а нам отключают свет!», «Власть! Защитите нас!»

Метою мирного заходу було привернути увагу органів влади, місцевого самоврядування та громадськості щодо незаконних дій ВАТ «ЕК «Херсонобленерго», яке впродовж другого тижня відключило подачу електроенергії підприємцям на вул. Миру в м. Херсоні.

Не дивлячись на час заявленої акції впродовж години, її завершення сталося лише через дві з половиною години - об 11.30 год. Спочатку відбулася робоча нарада під головуванням Заступника Голови Херсонської облдержадміністрації Анатолія Хоменка із ініціативною групою від підприємців у складі 9 осіб, до складу якої ввійшов також і Голова профспілки «Народний контроль» Сергій Кириченко, який саме і подав заявку на проведення акції пікетування. Учасниками наради були і керівники ВАТ «ЕК «Херсонобленерго» на чолі із головою правління Ігорем Сафроновим.

В процесі наради, від імені пікетуючих підприємців Олена Мінаш та Світлана Шмигель, як представники у складі ініціативної групи, висловили прохання до влади в особі Херсонської обласної державної адміністрації, посприяти включенню електроенергії підприємцям, які здійснюють свою діяльність на вул.Миру. При цьому були наведені факти значних збитків, які отримали підприємці від псування їх харчової продукції і товарів, які вони закупали у кредит для подальшої реалізації населенню. На це заступник голови Херсонської облдержадміністрації Анатолій Хоменко нагадав, що він у складі команди новопризначеного губернатора області М.Костяка працюють лише рік. Тут же він згадав, що саме на початку їх роботи Херсонський міський голова В.Сальдо просив керівництво області «все вигрести» із території тих ринків, де на сьогодні є багато проблем для підприємців. Але на це А.Хоменко відповів рішучим ні та акцентував увагу мера Херсона, що саме він створив ці всі проблеми, і саме йому доведеться їх вирішувати згідно його статусу та вимог законодавства.

Керівник «Херсонобленерго» Ігор Сафронов підтвердив, що на вул.Миру вони встановили ліміт потужності в 15 кВт  електроенергії. Також він підтвердив факт переписки з адміністрацією МКП «Херсонський комунальний ринок» щодо збільшення потужності. Але при цьому очільник енергопостачальника акцентував увагу, що вони можуть видати техумови на підвищення цих потужностей, але після цього контролюючі органи не дозволять подати електроенергію з причин того, що, нібито, багато торгових об’єктів знаходяться в охоронній зоні. Також І.Сафронов нагадав слова міського голови  В.Сальдо про те, що саме він він вирішуватиме проблему щодо виділення коштів на винос кабелю з охоронної зони, але ці слова не реалізовані керівником міста на практиці. І.Сафронов також сказав, що потужностей «Херсонобленерго» для забезпечення ринків електроенергією, в т. ч. в районі ХБК, є достатньо.

А.Хоменко повідомив учасникам наради про факт існування подібних проблем на ринку в м.Генічеськ Херсонської області. Але саме там міський голова і владний актив роблять все можливе, щоб зняти всі технічні проблеми для здійснення підприємцями торгівельної діяльності. «В Херсоні так відносяться до проблеми, що навіть Перший Заступник Херсонського міського голови В.Яременко не йде на нараду з вами (пікетуючими підприємцями), коли його покликали із облдержадміністрації)», - сказав учасникам наради А.Хоменко.

Заступник губернатора А.Хоменко завірив актив підприємців про те, що він (в присутності керівництва «Херсонобленерго») буде просити «Херсонобленерго» включити електроенергію підприємцям. Також він запропонував активу від імені пікетуючих ініціювати створення робочої групи на рівні Херсонської міської ради, виконкому міськради, МКП «Херсонський комунальний ринок» та міського голови, щоб саме влада міста, при сприянні облдержадміністрації, пропрацювала і вирішила ті технічні проблеми, які не дають можливості нормально працювати підприємцям.

Підприємці також почули від А.Хоменка, що від керівників обласного центру обласна держадміністрація так і не почула конструктивних пропозицій щодо організації ринкової торгівлі у більш сприятливому місці на території м.Херсона.

На питання щодо побоювання підприємців «переселення» їх до торгівельно-розважального центру «FABRIKA” А.Хоменко сказав, що підприємцям Херсона боятися нема чого, так як на території колишньої третьої фабрики ХБК по Бериславському шосе буде оптовий сільськогосподарський ринок для фермерів, а площа його становитиме біля 80 тис. кв м.

Наприкінці наради з представниками пікетуючих А.Хоменко, посилаючись на позицію керівництва «Херсонобленерго», довів до присутніх, що тимчасово встановлене обмеження на споживану потужність електроенергії буде знято, але лише до 15-го вересня ц. р. За цей час усі проблеми необхідно буде підприємцям вирішити із владою міста Херсона.

На цьому нарада і сама акція були завершені. Заступник губернатора А.Хоменко отримав подяку від підприємців за розуміння їх становища і сприяння відновленню подачі електроенергії. А самі підприємці та голова профспілки «Народний контроль» С.Кириченко вже за межами приміщення облдержадміністрації обговорили плани щодо подальшої роботи з вирішення проблеми вул.Миру із мером Херсона В.Сальдо.

Заступник губернатора вийшов до журналістів, відповісти на їх питання, а тим часом… Не встигнувши відійти на 50 метрів від будівлі обладміністрації, підприємець з Димитрівського ринку Світлана Шмигель отримала на свій мобільний телефон дзвінок, яким її колеги повідомили їй, що на Димитрівський ринок у Шуменському мікрорайоні прийшли представники «Херсонобленерго» саме з метою відключення електрики і на цьому ринку.

Миттєво прийнявши рішення про повернення до заступника губернатора А.Хоменка, Голова профспілки «Народний контроль» С.Кириченко та Світлана Шмигель підійшли до заступника губернатора і повідомили його про наміри адміністрації «Херсонобленерго» відключити від енергопостачання Димитровський ринок. Запросивши знов до свого кабінету представників підприємців, А.Хоменко переговорив з керівниками «Херсонобленерго» і повідомив профактив, що відключення електрики на ринку «Димитровський» не буде.

Цей факт ще більше переконав актив, що треба більш вимогливо ставити питання про націоналізацію «Херсонобленерго» та всіх енергогенеруючих підприємств, як в Херсонській області, так і в Україні в цілому. Зважаючи на неефективність і шкідливість для суспільства подальшого управління приватними власниками енергогенеруючими підприємствами та підприємствами ОБЛЕНЕРГО усіх областей України, в яких вони приватизовані, профактив та актив підприємців затвердив вимогу до Верховної Ради України, Президента України та Уряду України  здійснити націоналізацію по всій Україні енергогенеруючих підприємств та підприємств ОБЛЕНЕРГО, повернувши їм статус державної власності.

 

Що буде далі? Поки достеменно невідомо. Але багато що залежить від позиції і згуртованості самих підприємців, а також від активності виборців, які, або ходять, або не ходять на вибори, в результаті чого при владі знаходяться ті, від кого страждають і вони, і більшість населення міста.

 

Прес-центр профспілки

«Народний контроль»

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 678 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]