Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Донецькі активіти: Деякі тези, виходячи з яких будується план дій
16.12.2010, 02:08

Деякі тези, виходячи з яких будується план дій:

 

 

1. Джерелом влади в будь-якій державі, незалежно від наявності, чинності чи нечинності конституції (основного закону) цієї держави, є її народ.

 

2. В умовах України теза п.1 підкріплена ст. 5 Конституції України.

 

3. Одним з головних засобів реалізації тези п.1 є всенародний референдум, рішення якого є остаточними, підтвердженням чи затвердженням не підлягають.

 

4. В умовах України тези п.1 та п.3 порушуються вже хоча б тим, що ініціювання проведення всенародного референдуму (окрім питань територіального устрою), згідно з Конституцією та Законом України "Про всеукраїнський та місцевий референдуми”, проводиться виключно Президентом України, а не самим народом.

 

5. Таке обмеження права народу, на яке сам народ ніколи згоди не давав, дає йому право прямо застосувати ст. 5 Конституції, відновивши чинність тези п.1.

 

6. Оскільки обмеження вказаного права народу відбувається завдяки Закону України "Про всеукраїнський та місцевий референдуми”, ст.ст. 72, 92, 106 та 156 Конституції, то всі вони не можуть вважатися легітимними.

 

7. В зв'язку з вищенаведеним є вкрай необхідним створення такого механізму проведення всенародних референдумів, який би повністю відповідав невід'ємному праву народу бути джерелом влади в державі без усіляких обмежень.

 

8. Намагання влади, якщо такі будуть, створити перешкоди в створенні зазначеного в п.7 механізму, безумовно підпадатимуть під ознаки узурпації влади з усіма витікаючими з цього наслідками.

 

9. Задля запобігання появі якихось обмежень, подібних до вказаних в п.4, або дій, подібних до вказаних в п.8, створений механізм проведення всенародних референдумів повинен бути затвердженим самим референдумом, проведеним на його основі, ініційованим громадськістю та легітимізованим завдяки найширшій присутності при його проведенні міжнародних спостерігачів, засобів масової інформації, висновкам міжнародних інституцій на кшталт Венеціанської комісії, Ради Європи, Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, т.ін.

 

10. Очевидно, що в створеному та затвердженому референдумом механізмі проведення всенародних референдумів має міститися норма про те, що внесення якихось змін в цей механізм можливе лише народом, а не органами влади, через проведення нового всенародного референдуму.

 

11. В будь якій країні, яка завгодно влада, незалежно ні від чого, оскільки вона є частиною Системи й виконує природні закони існування соціосистем, зокрема, вимоги збереження стабільності Системи, від самого першого дня своєї діяльності застосовує комплекс заходів по зміцненню свого становища як влади в державі.

 

12. Найуразливішим місцем влади, як системи, в будь якій країні, за будь якого політичного устрою, є система формування влади, а найуразливішим моментом часу — початок процесу формування влади.

 

13. Під системою формування влади мається на увазі комплекс відповідних нормативних актів, зокрема, виборче законодавство держави, та пануючі в суспільстві морально-етичні принципи, в тому числі переважаючий менталітет.

 

14. Під початком процесу формування влади мається на увазі перехідний етап між закінченням повноважень однієї влади й набуттям повноважень іншою владою незалежно від того, яким саме чином відбувається передача цих повноважень.

 

15. Виконуючи п.11 й знаючи про тези п.п.12 та 13, влада в Україні постійно "вдосконалювала” виборче законодавство, як і всі інші нормативні акти, що мають відношення до системи формування влади, в потрібний для неї бік — збереження себе як влади в Україні на якомога найдовший час.

 

16. З тією ж метою, явно чи неявно, в суспільстві заохочуються такі морально-етичні принципи (п.13), які б "гармоніювали” з інтересами влади.

 

17. Виконуючи п.11 й знаючи про тези п.п.12 та 14, влада в Україні ніколи не погодиться на одночасне проведення перевиборів всіх рівнів представницької влади через бодай невеликий, але ризик, втрати влади як такої.

 

18. Виходячи з п.п. 15 та 17, очевидним шляхом для докорінної зміни системи влади в Україні є одночасна зміна ключових питань виборчого законодавства та перевибори всіх рівнів представницької влади.

 

19. Оскільки необхідною умовою є також відповідний менталітет виборця (п.п. 13 та 16), який швидко змінити неможливо, то єдиним виходом з такої ситуації є тимчасова, хоча й досить тривала (не менше 20 років), "допомога” виборцю у вигляді необхідних умов, введених до виборчого законодавства згідно з п. 18, в тому числі — жорстких вимог до кандидатів на виборні посади в Україні.

 

20. Для виключення можливостей реваншу зі сторони старої влади ще однією умовою до нової влади обов'язково повинно бути її зобов'язання та відповідальність за докорінну зміну систем виконавчої та судової влади, прийняття першочергових заходів по зміні принципів функціонування "четвертої влади”, а також негайна відмова від усіх рішень всіх попередніх влад, які призводили до деградації морально-етичних устоїв суспільства.

 

21. Викладене в п.п. 18, 19, 20 необхідно затвердити всенародним референдумом, проведеним згідно з п. 9.

 

22. Задля недопущення в подальшому якихось змін виборчої системи в Україні владою без згоди народу ключові питання цієї системи можуть змінюватися лише через новий референдум, аналогічно п. 10.

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 627 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]