Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ДИРЕКТОР ШКОЛИ У ШИШАКАХ СУДИТЬСЯ ІЗ КЕРІВНИЦТВОМ РАЙОНУ
24.09.2011, 12:34

ДИРЕКТОР ШКОЛИ У ШИШАКАХ СУДИТЬСЯ ІЗ КЕРІВНИЦТВОМ РАЙОНУ

Шишацька спеціалізована школа імені В.І.Вернадського

Він чекає на постанову Вищого адміністративного суду про незаконність прийняття рішення райради щодо переведення його на контракт, а також подав до суду першої інстанції позов про захист честі, гідності, ділової репутації у результаті оприлюднення недостовірної інформації

Володимир ЧмирВолодимир Чмир

«Полтавщина» отримала документи, які стосуються цієї ситуації. Судячи із них, на думку директора Шишацької спеціалізованої школи імені В.І.Вернадського Володимира Чмиря, рішення про переведення всіх керівників шкіл з постійного працевлаштування на контрактну основу — неоднозначне, тому він його і опротестовує. Тим часом Шишацький районний розглядає іншу справу, яка бере початок від сесії райради 25 лютого 2011 року. На тому заході вирішувалося питання підписання трудового контракту на чотири роки між Володимиром Чмирем та органом місцевого самоврядування. Проект рішення про це йому надали напередодні. Він, у свою чергу, на сесію з’явитися не зміг через хворобу, про яку повідомив листом від 21 лютого 2011 року № 38. У документі Володимир Сергійович просить пробачення за вимушену неявку та просить перенести засідання на інший час. Але на сесії депутати Шишацької райради проголосували за проект в цілому. А потім замість чотирьох років рада погодила Чмирю роботу на посаді директора Шишацької спеціалізованої школи лише на один рік.

bilash0.jpgВ’ячеслав Білаш

Чому всі директори шкіл рівні, але деякі рівніші? Про це можна дізнатися, читаючи розшифровку виступу на тій сесії голови Шишацької РДА В’ячеслава Білаша: «У мене є пропозиція, як у депутата. Я звертаюсь до депутатів. Так, останнім часом і якщо сказати: не останнім часом. Це і протягом 2010 року і до цього, як я в адміністрації не працював, у району державну адміністрацію поступає і поступало багато нарікань і від окремих учителів Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського. Від окремих батьків, багатьох батьків на, скажем, недостатній навчально-виховний процес, який проводиться в школі. І в першу чергу, з боку директора школи. У даний час у школі проходить комплексна перевірка організації навчально-виховного процесу, який проводить відділ освіти, наш. Ми сподіваємось, що ця комплексна перевірка буде продовжена з боку обласного управління освіти. Тому я вношу таку пропозицію. Враховуючи оці зауваження відносно методів і форм роботи Чмиря Володимира Сергійовича, я вношу пропозицію укласти трудовий контракт з Чмирем Володимиром Сергійовичем на посаду директора Шишацької спеціалізованої школи імені В.І.Вернадського строком на один рік. Тобто, подивимось, як далі він буде працювати, як відноситиметься до роботи, то, якщо все буде нормально, все буде виправлено, то ми через рік можемо продовжити контракт і може й на більший термін. Це моя така пропозиція».

«Масла до вогню» додала депутатка Марія Клочко: «...цілі легенди по тій школі ходять. І депутати минулого скликання знають витівки Чмиря і відношення до депутатів і саме головне — це робота, звичайно. Другим питанням він зокрема більше приділяє уваги. Школа знаходиться деполітизована. Але ж ні для кого не секрет, що там школа — це осередок однієї політичної партії. Так що подивимось. На один рік затвердимо контракт з ним, о. А тоді вже подивимось, може ж людина таки і справе свої помилки».

Щоб стало все зрозуміло про що мова, зробимо уточнення. Пан Білаш у минулому комуніст, нині — член Партії регіонів. Пані Клочко — голова районної організації КПУ. Пан Чмир — голова районної організації ВО «Свобода». «Полтавщина» з’ясувала, що «осередок однієї політичної партії» насправді не зовсім вірне формулювання. Ми знайшли серед вчителів спеціалізованої школи у Шишаках не лише послідовників Тягнибока, а й, приміром, УНП (заступник директора з навчально-виховної роботи Зоя Шевченко) та СПУ (вчитель трудового навчання Григорій Книш, заступник директора з наукової роботи Руслана Ярова).

Дізналися ми і про деякі «витівки» директора Чмиря. Дві школи нашої області — госпрозрахункові. Можливість мати свою, а не райвідділу освіти, бухгалтерію, керівники навчальних закладів отримали за нетривалий час правління Юлії Володимирівни. Володимир Чмир — один із двох директорів шкіл, який такою можливістю скористався і не втратив її.

Панове депутати Шишацької райради та керівництво райдержадміністрації!Зрозуміло, що деяка самостійність навчального закладу — не зовсім приємна річ, але навіщо ж принижувати його директора? Не секрет, що із 14-ма іншими директорами шкіл Шишацького району ви уклали договори на чотири роки!

Неоднакове застосування норм права та оприлюднення недостовірної інформації стали приводом для того, аби В. Чмир подав до суду на В. Білаша і М. Клочко. Засідання Шишацького райсуду з цього приводу мало відбутися 29 серпня, але суддя перенесла дату розгляду справи — на сьогодні. Наступне судове засідання призначене на 20 вересня.

«Полтавщина» спробує зв’язатися з усіма сторонами цього конфлікту за коментарями.

Для довідки. Володимир Чмир (1966 р. н.) закінчив історичний факультет Полтавського педінституту, факультет англійської мови Київського педагогічного інституту іноземних мов та Інститут права імені Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом. Працював учителем історії, суспільствознавства, правознавства та англійської мови, в т. ч. кілька останніх років — на посаді директора Шишацької спеціалізованої школи ім. Вернадського. До дисциплінарної відповідальності не притягувався. Має подяки, грамоти від районної і обласної влади. Остання атестація школи підтвердила статус навчально-виховного закладу нового типу. Педагогічний колектив та Загальні збори школи, заслуховуючи щорічний звіт її директора, таємним голосуванням поставили високу оцінку його роботі.

Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 1034 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]