Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Денис Казанський «Українська нафта і газ: приспаний потенціал»
05.09.2018, 11:05

Результат пошуку зображень за запитом "картинки видобуток нафти в україні в срср"            

Денис Казанський «Українська нафта і газ: приспаний потенціал»

  Українські громадяни вже давно звикли(Влада привчила. – В.К.) до того, що мешкають у бідній країні, яка за рівнем життя(Раб не може жити краще за рабовласника-поневолювача. –В.К.) посідає останні місця серед країні Європи(Зробити сьогодення гіршим за вчорашній день – і будуть плакати за минулим. – В.К.). Бідність України сприймається як щось належне й логічне. Здається, людт змирилися  зі своїм становищем, тож ніхто вже  не переймається  питанням, яке було таким популярним у перші роки  незалежності: а як так вийшло, що країна, маючи такий економічний потенціал, абсолютно його не використовує?

  Розглянемо найбільш наочний приклад -  вітчизняні надра. За словами віце-прем»єра Володимира Кістіона, Україна  має близько  600 млрд кубометрів доведених запасів газу, але держава розробляє лише 3,5% із них. Причому  цифра 600 млрд – не остаточна. За іншими підрахунками, на території країни може залягати близько 1 трлн запасів газу та ще близько 200 млн тонн нафти, які потенційно можна добувати. Доведено, що за обсягами розвіданих  запасів блакитного палива наша країна перебуває на третьому місці в Європі після Норвегії та Нідерландів.

  Картина вражаюча. Маючи такі ресурси, Україна  давно могла б не тільки повністю забезпечувати себе паливом власного видобутку, а й навіть стати експортером вуглеводнів та потіснити  з європейського ринку Росію(Не вигідно і Путіну, не було б стільки мільярдерів ні в Україні, ні в Росії, не був би народ український таким бідним-а відомо ж, що жебрака легше зробити рабом, менше дивились би на Росію і т.п.  - В.К.). На перший погляд звучить наче фантастика, але всього  лише 40-50 років тому Україна видобувала і газу , і нафти в кілька разів  більше, ніж тепер. У середині 1970-х  щорічно викачувалося з надр понад 60 млрд кубометрів газу – приблизно втричі більше, ніж сьогодні. Як же так вийшло, що ми (« Ми»?!Що це за ототожнення  українського народу з владою та правлячими верствами, які, як свідчить  досвід з 1991 р фактично є ворогами  справжньої незалежності України, ворогами українського народу. – В.К.)  втратили ці позиції?  Адже запаси  блакитного палива, які  має країна, цілком дають  змогу досягти порівнянного рівня видобутку. Нехай радянський  рекорд у 67 млрд кубометрів за рік нам і не скориться, але ж  виробити за рік 40-50 млрд – завдання цілком реальне. У такому разі  можна буде  не тільки  повністю  покрити  свої  власні потреби, а й відправляти на експорт 20 - 30 млрд кубометрів палива на рік.

  Що означають для країни ці цифри?  Звернемося до статистики.

  Минулого року Україна імпортувала нафти та нафтопродуктів майже на 5 млрд дол.! Ще близько  3 млрд дол.. на рік ми витрачаємо  на закупівлю  імпортного газу. У сумі  це  колосальні гроші, які  могли б залишатися в Україні( В Україні правляча верхівка разом з владою  роблять все можливе, щоб якомога більше вивести грошей з України. – В.К.), якби ми(Знову «ми» ! – В.К.) навчилися(Влада та її хазяї й не думають навіть над цим!- В.К.) користуватися власними ресурсами.

  Наскільки важливо для нашої країни зберегти ці гроші, пояснювати зайве. Останнім часом на слуху(А наскільки це вірно? – В.К.) важка ситуація з фінансами: Україна не може прожити без кредитів(Всі роки з 1991 р. постійно збільшувалися  закордонні кредити і куди вони йшли? – В.К.) У 2019-2021 роках нам(Це вже точно «нам»- народу! – В.К.) щорічно  доведеться повертати 7 млрд дол.. державного боргу, однак власних сил на те, щоб покрити ці витрати, як визнають  політики(Це хто? Представники цих же самих правлячих  верств-олігархів?Це ті, хто мільйони платить за місце у Верховній Раді? – В.К.), країна не має. Доводиться влазити в нові борги(Які знову ж значну частину привласнять  олігархи разом з владою. В.К.), щоб повертати старі, а це призводить до ще глибшого занурення в боргову яму. І це при тому, що всі необхідні ресурси для покриття витрат у нас  є!(В цьому зацікавлений народ, а не олігархи та їхній комітет-влада. – В.К.). Тільки на експорті до ЄС власних вуглеводнів держава могла б заробляти 5-6 млрд  дол. на рік. Принаймні клянчити (прикриваючись народом, який саме все й буде виплачувати!- В.К.)1,5 млрд дол. кожні півроку точно не довелося б. (Дуже-дуже сумнівно:  ненажерливість олігархів в Україні безмежна!- В.К.).

  Що ми(Народ тобто! – В.К.) маємо натомість? Тисячі законсервованих свердловин і десятки перспективних родовищ, які ніхто не розробляє.  Спецдозволи на розробку газу опинилися в руках корумпованих політиків (Хабарник –це фактичний  агент ворога. – В.К) та сумнівних компаній(Швидше за все пов’язаних з Москвою. – В.К.), про власників яких сьогодні нічого невідомо(!!!-В.К.) Деякі родовища були віддані незрозумілим(?! – В.К.) фірмам через договори спільної діяльності(Було б бажання! Давно вже б взнали! А швидше за все знають, бо самі в цьому задіяні. – В.К.) – такі документи вважаються однією з  основних корупційних схем у сфері  видобутку блакитного палива. У такий спосіб отримували ресурси у своє розпорядження компанії, пов2язані з Олександром Онищенком та Юрієм Іванющенком.

 Багато сумнівних компаній(То про що можна говорити взагалі, коли немає бажання знати точно все?-В.К.) узагалі не ведуть жодних робіт на родовищах (Бережуть для  Москви! – В.К.). Чого варта тільки скандальна фірма «Голден Деррік», яка 2011 року на поза конкурсній  основі придбала понад два десятки спеціальних дозволів на користування надрами. На той момент інтереси цієї компанії лобіював екс-міністр палива та енергетики Едуард Ставицький, який  2014-го втік  з України й зараз перебуває в Ізраїлі. Нині «Голден Деррік» змінила назву на  East Europe Petroleum. 67%  цієї компанії належить офшору Hartlog Limited, що пов’язана із російським олігархом Павлом Фуксом. Тепер  громадянин РФ за фактом контролює десятки українських родовищ, але нинішня влада не вважає це проблемою й не зробила нічого, щоб повернути вкрадені в держави надра.(То як це  накажете розуміти? – В.К.).

  Найчастіше держава сама собі й устромляє палиці в колеса(За чий рахунок? – В.К.). Наприклад, у Потавській області рада блокує видачу  ліцензій державній компанії «Укргазвидобування». Депутати не дали  дозволу щодо проведення робіт на 15  нафтогазових ділянках, на яких, за даними компанії, за рік  можна виробити близько  1 млрд кубів газу. Схожа ситуація і в Харківській області, де  проти  видобутку виступають місцеві політики та активісти екологічних організацій. Чи можна за такого безладу(Безлад в голові-безлад в житті. Кому вигідно? – В.К.), коли ніхто не думає про національні інтереси(Безкарність за безвідповідальність стимулює безлад. – В.К.), сподіватися, що держава зможе розв’язати таке масштабне  завдання як досягнення енергонезалежності та відродження  нафтовидобувної й газодобувної галузей? Звичайно ж ні.

  Дуже дивно, що  нинішнє керівництво України, з одного боку, демонструє успіхи саме у  нафтогазовій  галузі, де вперше в історії незалежності вдалося скинути ярмо російського  «Газпрому», але з іншого боку – абсолютне безпорадне в питаннях освоєння природних родовищ.(В це важко повірити,  знаючи активність олігархів, коли це стосується  їхньої вигоди. – В.К.). Здавалося б, політична й економічна кон’юнктура для цього зараз найоптимальніша. Але за чотири роки ситуація з надрами практично не змінилася (Випадковостей, як відомо, не буває. Комусь це вигідно. І попередні рядки  статті  це стверджують. В.К.).  підсумку Україна(Народ. – В.К.), навіть попри  низку  перемог на газовому «фронті»(Це чисте окозамилювання! – В.К.), усе  одно  щороку платить мільярди на закупівлю ресурсу(стаючи біднішим народ, і, відповідно, слабшим. – В.К.), який маємо в надлишку, водночас  власний  видобуток зростає дуже повільно(Дуже повільно!Як це розуміти?- В.К.). Замість того, щоб створювати  робочі місця  в Україні, платити грошу нашим громадянам, інвестувати  в розвідку та видобуток своїх корисних копалин, ми (Знову «ми»!. Це –влада, олігархи та народ-єдність?! – В.К.) щороку віддаємо  гроші в скарбниці інших держав. Чи варто після цього дивуватись, що в країні хронічно не вистачає фінансів, а бюджет має гостру потребу в кредитах МВФ.(Чим слабкішим є народ, тим більше він платить , І за  владу і за олігархів теж. -  В.К.).

  За найскромнішими підрахунками, розробка діючих вітчизняних родовищ дасть змогу Україні  заробити близько  10 млрд дол. на рік. А це близько 25%  цьогорічного бюджету! Збільшення надходжень, зростання ВВП, нові робочі місця – це той позитивний ефект, який  країна може відчути вже найближчим часом, якщо( Якщо!!!  Великі сумніви щодо цього! – В.К) почне по-справжньому розвивати нафтогазову  галузь. Що ж потрібно, щоб ці плани втілилися в життя? Не так уже  й багато. Головне-політична воля змінювати ситуацію( Просто любити Україну та  український народ, бути справжнім українцем! Але переважна більшість   владних структур та олігархи навіть не є українцями або не вважають себе ними і їхні  справи  саме про це й свідчать повсякчас. – В.К.). Як відомо, качати газ – справа неважка. З  нею справляються навіть відсталі держави.

 Почати треба  із ревізії родовищ та спеціалістів. Усі сумнівні дозволи , видані компаніям, які не проводять  відповідних робіт, повинні бути анульовані., а родовища повернені в держвласність. Подальший продаж їх треба здійснювати тільки через відкриті аукціони, як це практикується у цивілізованих європейських державах. Давно вже слід ухвалити національну програму з інтенсивної розробки родовищ нафти й газу.  Скласти чіткий графік робіт і дотримуватися його.  Для прискорення процесу внести  необхідні  зміни  в законодавство, щоб зняти бюрократичні перепони, які заважають нафтогазовій галузі  розробляти нові ділянки, а також забезпечити кращі умови для інвесторів. Усе це абсолютно реальні, посильні завдання. Самою природою українському народові були даровані великі багатства (Саме тому й тримаються, як вош кожуха, за владу в Україні всі грабіжники й поневолювачі. – В.К.), які тепер просто  лежать у нас(У  олігархів та влади чи в народу? – В.К.) під ногами. Усе, що нам(Народові! – В.К.) потрібно, так це підняти їх(Але спочатку треба, щоб при владі стали справжні захисники України та українського народу, ті хто любить  та захищає їх. - В.К.).

  Звичайно, ті 10 млрд дол., які країна може  потенційно заробити найближчим часом, не дуже великі гроші.  Їх не вистачить, щоб сталося диво й ми  перетворилися  на Норвегію чи Швейцарію. Але навіть ця сума за правильного підходу зможе істотно підвищити якість життя українців(Якщо автор статті дійсно вірить в такі наміри олігархів та їхньої влади,  то варто лише дивуватися такій наївності. Якщо це не щось інше… - В.К.). Нове обладнання в лікарнях, підвищення пенсій, відремонтовані дороги й мости – усе це ми могли б мати вже сьогодні, якби влада взялася до роботи Яка наївність! Влада  й      так при роботі: працює над підвищенням прибутків олігархів і своїх  через зростання  пограбування українського народу, все більшого   опускання  його життєвого рівня. Чим гірше,тим краще. Жебрака легко залишити рабом, особливо після 600-річного колоніального рабства. – В.К.). Що вже казати про місцеві бюджети, які завдяки децентралізації можуть отримати небачені кошти(І куди ж вони підуть, ці небачені кошти? То все забирала центральна влада для олігархів, а тепер – місцева для тих же олігархів. – В.К.)  на розвиток громад. На жаль, багато часу вже згаяно. Але ніколи не пізно виправити помилки(Це не помилки! Це злочини! Це фактична війна проти України та її народу! – В.К.).

  Слід розуміти. Що  ера вуглеводнів доживає  останні десятиліття. Наступні  покоління, найімовірніше, житимуть уже  в іншому світі, де енергію даватимуть  сонце й вітер, а машини їздитимуть не на бензині. Тому  саме час приступити  до повноцінної розробки тих запасів нафти й газу, які ми маємо(І тим самим зробити Україну справжньою незалежною й процвітаючою державою? В піку Москві? І московити  з цим  спокійно примиряться? А, може, ще й радітимуть за нас й вітатимуть  українців? Українців, яких вони ненавидять так, як може тільки ненавидіти  рабовласник свого раба, що звільнився від  його влади!– В.К.). Найімовірніше, у майбутньому рентабельність  галузі  істотно знизиться, отже, потрібно користуватися нагодою вже зараз.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 14 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]