Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Черкаська конференція. Лист Президенту
30.08.2010, 01:02

Звернення до Президента України

Від учасників конференції громадських організацій малого та середнього бізнесу Черкащини

 

М.Черкаси                                                                                                                                           26.08.2010р.

                                                                   

                                                       Шановний   Вікторе   Федоровичу!

 

    Ми, учасники конференції громадських організацій малого та середнього бізнесу Черкащини, звертається до Вас як до гаранта Конституції України не допустити  знищення  малого бізнесу в Україні.

       В ст. 42 Конституції  України визначено: «Кожний  громадянин України має право на підприємницьку  діяльність, не заборонену законом.»

      Державою  була прийнята «Національна програма сприяння розвитку малого підприємництва в Україні» з внесенням змін від 01.07.2010р., яка була розроблена на підставі міжнародних аспектів розвитку малого та середнього підприємництва.

       В програмі зазначено, що одним із основних чинників, які заважають розвитку малого підприємництва є:

- надмірний податковий тиск і обтяжлива система звітності;

- невпевненість підприємців у стабільності умов ведення бізнесу.

        Метою Програми є створення належних умов для реалізації конституційного права на підприємницьку діяльність, а також підвищення добробуту громадян України шляхом залучення широких верств населення до такої діяльності.

        Підприємництво вже декілька років очікувало від держави  законодавчого документа, яким би врегульовувались всі проблеми підприємництва, особливо знижувався податковий тиск.

       Малий бізнес, який працює за спеціальним режимом оподаткування вже більше п’яти років наполягає на перегляді умов спрощеної системи оподаткування з збільшенням як обсягів виручки так і пропорційно податків, чим дати можливість легалізуватись, вийти зі схем мінімізації, дати можливість якомога більше створювати робочих місць, чим зняти напругу з держави по утриманню безробітних.

       Вважаємо, шлях до вдосконалення правового забезпечення розвитку малого підприємництва – забезпечення законодавчої гарантії незмінності та довго тривалості державної політики щодо підтримки малого бізнесу, тому бізнес в Україні бажав і бажає щоб основний документ, яким регулюються відносини між владою, бізнесом та контролюючими органами був таким, як Конституція – один, беззмінний, довготривалий, не ніс за собою тоталітарних елементів..

      Нова редакція Податкового кодексу не вирішує основних  принципів. А саме:

 

1.      Не сприяє розвитку національного виробництва, захисту українського виробника, нашої валюти.

 

2.      Кодекс не вирішує проблеми встановлення раціональної  «вилки» між мінімальною та максимальною пенсією та зарплатами. Конференція пропонує, щоб  «вилка» між мінімальною та максимальною пенсією та зарплатою не перевищувала  10 разів.

3.      Пропонуємо в Податковий кодекс включити інструмент  порівняння річних витрат відносно річних надходжень громадян.

 4.        Заборонити  розмішувати  кошти в  іноземних банках, в офшорних зонах Кіпру та ін.

5.      Накласти податок на нерухомість. Якщо на одну особу припадає понад 200 кв.м. житла, то такі приміщення повинні оподатковуватися. Якщо приміщення виробничого характеру,  не слід оподатковувати.

6.      Проект не вирішує можливості виникнення картельних змов та можливість безмежного підвищення цін на монопольні товари.

7.      Кодекс не передбачає спрощення та зменшення податкової документації.  Наприклад, фермерське господарство здає щомісяця звіт що складається із 9 сторінок і більше.

8.      Кодекс повинен передбачати контроль громадськості за роботою податкових органів. 

9.      Кількість податківців в Україні слід зменшити вдвічі, якщо не більше, привести до показника на душу населення так як у Німеччині, США, Франції.

 

Тому проект Кодексу слід відкликати. Залучивши науковців та представників громадських організацій малого і середнього бізнесу, узгодивши із нормами інших законів, підготувати новий проект, що вирішуватиме вище вказані принципи.  І лише після цього запропонувати до розгляду.

 

Просимо  Вас, шановний Вікторе Федоровичу,  відкликати з розгляду у другому читанні  Верховної  Ради проект Податкового Кодексу як такого, що не відповідає нормам Конституції України.

З повагою і надією на порозуміння.

 

Зо дорученням присутніх на конференції

 

Голова Ради ГО малого та середнього

Бізнесу Черкащини                                                                                О.Ф.Ракова

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 755 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Володимир Щербина  
0
Не згідний з вимогою оподатковувати нерухомість. Вона споруджена чи придбана за завідомо оподатковані кошти (нівіть, якщо й за кредитні, то його обслуговування здійснюється з
оподаткованих коштів). Якщо лдина придбала собі 2, 3, 5, 10 ... квартир, то це те ж саме, що вона могла б ці кошти вкласти в банк, а там оподаткуванню підпадають ЛИШЕ ПРОЦЕНТИ, тобто - лише дохід. Якщо людина займається торгівлею квартирами, то це вже діяльність з продажу нерухомості і вона повинна оподатковуватися, а не сам актив.
А от оподатковувати необхідно ПРЕДМЕТИ РОЗКОШІ. Наголошую, не нерухомість, а предмети розкоші. Це й машини престижні можуть бути, інші засоби споживання, без яких зазвичай можна обійтися...
Не пасує нам уподоблюватися люмпенам.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]