Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Бюлетень "Сурма"
30.06.2011, 17:40

 

 

 

Бюлетень «СУРМА» виходить з метою оперативного інформування членів ОУН про поточні справи в Організації Українських Націоналістів, налагодження більш тісніших контактів між ПУН і осередками ОУН.

Більш детальну інформацію про діяльність ОУН можна отримати на сайті www.kmoun.info

 

 

УКРАЇНА ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ГОЛОВИ ОУН Є. КОНОВАЛЬЦЯ

 

КИЇВ

У Києві відбулося урочисте засідання проводу Київської міської організації ОУН, присвячене 120-й річниці від дня народження полковника Є. Коновальця. На порядку денному – одне питання: складання присяги кандидатами в члени ОУН.

Перший заступник Голови ОУН, провідник КМО ОУН Богдан Червак здійснив процедуру складання присяги та вручив новим членам ОУН відзнаки українського націоналіста, подарував книжки. Від імені нових членів ОУН виступив Микола Коханівський, який відзначив, що складання присяги члена ОУН у рік Євгена Коновальця – це велика честь і велика відповідальність за долю ОУН і України.

Член проводу КМО ОУН А. Ціпко розповів про Є.Коновальця та його діяльність під час боротьби за Українську Народну Республіку. Зворушливо промовляв член ПУН С. Кот, який наголосив, що сьогодні в ОУН вступають ті, хто розуміє, як важко нашій Україні, наскільки важливо підставити плече ОУН у її боротьбі за державність української нації. С. Кот, також пригадав, що у червні відзначаємо пам'ять соратника Є.Коновальця, справжнього світоча нації О. Ольжича. Присутні вшанували його пам'ять хвилиною мовчання.

На завершення Б. Червак, зачитав уривок з відозви Проводу Українських Націоналістів, яка була оприлюднена одразу ж після трагічної загибелі лідера ОУН, і звучить сьогодні як звернення до нинішнього поколінню членів ОУН: «..Як колись Хмельничани, як згодом Мазепинці, так тепер націоналісти Коновальця будуть синонімом величної епохи в історії Української Нації, що буде Його епохою.

Є.Коновалець - це ім’я стало програмою нашої чинности, символом боротьби за Суверенну Соборну Українську Державу, символом змагу двох світів - українського націоналізму проти інтернаціоналізму, большевизму Москви та її сателітів!

Ми віримо, що ще сильніший ритм боротьби охопить усі українські землі й усі місця, де б'ється гаряче українське серце! Ми віримо, що ще могутніше в один такт битимуться наші серця і кожен наказ Проводу буде тільки оформленням і усвідомленням вам ваших бажань, розкриттям шляхів, що найуспішніше ведуть до мети!

У цю хвилину повторюємо єдиний наш апель до вас: Будьте гідні того, що ви мали честь боротися під кермою великої Людини, що відійшла від нас навіки. Хай заповіт її, освячений життям та кров'ю: Перемога або смерть – буде назавжди законом вашого серця!»

 

10 червня у Києві ювілейним оргкомітетом, створеним з ініціативи ОУН, в приміщенні Будинку Центральної Ради (Будинку вчителя) розпочались ювілейні заходи Року Євгена Коновальця присвяченого 120-й річниці народження засновника і першого голови ОУН.

Увазі глядачів була представлена сценічна літературно-музична композиція про Євгена Коновальця, пролунали пісні Січових стрільців та були озвучені рідкісні документи.

Цього вечора в кулуарах Будинку Центральної Ради (Будинку вчителя) було представлено виставку про життя та боротьбу полковника Євгена Коновальця, про Січових стрільців, Українську Військову Організацію та Конгрес Українських націоналістів, а також про вшанування його пам’яті.

Документи про Євгена Коновальця доповнила представлена експозиція «Народна війна», яка показує витоки боротьби українського народу за свою державність у 1917 – 1932 рр.

В музеї УНР при Будинку ЦР були показані особисті речі Євгена Коновальця, в тому числі годинник провідника, який зупинився в останні хвилини його життя після вибуху.

 

14 червня в Києві, до 120 річниці від дня народження творця ОУН Євгена Коновальця, відбулася урочиста хода місцями визвольних змагань та концерт за участі відомих українських гуртів.

Хода розпочалася від пам`ятної дошки куреню Січових Стрільців. Саме тут у 1918 році було сформовано галицько-буковинський курінь Січових Стрільців на чолі з Євгеном Коновальцем та Андрієм Мельником. Далі учасники сформованою колоною рушили до оперного театру, де розміщена пам`ятна дошка Дмитру Мирону-Орлику. По дорозі з вуст учасників звучали пісні «Ой, у лузі червона калина…», «Повіяв вітер степовий» та гасла «Євгену Коновальцю тричі» - «Слава! Слава! Слава!», «Євген Коновалець – герой України!», «Слава Україні!» - «Героям Слава!» і т.д

Після покладання квітів до пам`ятної дошки, колона рушила до Будинку вчителя, колишньої будівлі Центральної Ради, а звідти - в парк ім. Т.Г. Шевченка, де і відбувся святковий концерт на честь 120-річниці від дня народження Євгена Коновальця, в якому взяли участь гурт «Рутенія», Тарас Силенко, хор «ГОМІН», Сергій Василюк («Тінь сонця») та багато інших. В кінці святкового вечора пролунав салют на честь славетного командира Січових Стрільців, засновника УВО та ОУН Є.Коновальця.

 

Довідка. У травні 2011 року у Києві був створений комітет з нагоди відзначення 120 років Євгену Коновальцю. До оргкомітету входять більшість активних патріотичних сил м. Києва: Молодіжне крило КМО ОУН, МНР, МНК, КУН, Остання барикада, ОУН (д), ВО "Свобода”, Молодіжна станиця братства вояків ОУН-УПА, МНК, Батьківщина молода, Центр Національного Відродження ім. С. Бандери, Тризуб ім. С. Бандери, Київська міська організація товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса, "Національний Альянс".

 

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

14 червня в Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди 120-ї річниці від дня народження засновника і провідника ОУН полковника Євгена Коновальця. Священики традиційних українських Церков освятили символічний камінь, встановлений на місці, де планують спорудити пам’ятник легендарному оунівцю (вул. Січових стрільців, 56). Відтак відбулося урочисте віче, у якому взяли участь колишні вояки УПА, представники обласної й міської влади та громадськість. На мітингу виступили голова обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Роман Іваницький, секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків, голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський та ін., які в своїх виступах наголошували на значенні Євгена Коновальця для українського національного державотворення.

 

З ініціативи обласного націоналістичного громадсько-політичного об’єднання «Національний вибір» відбулася урочиста святкова академія, приурочена до 120-річчя Є. Коновальця. Із доповіддю про основні етапи героїчної боротьби провідника виступила голова обласного відділення Всеукраїнської ліги українських жінок Стефанія Костюк. З вітальним словом до присутніх звернувся начальник управління внутрішньої політики ОДА Ростислав Стасько, який зокрема наголосив на консолідаційній ролі постаті Коновальця для сучасної України.

Опісля учасникам національно-визвольної боротьби та активним учасникам націоналістичного руху сьогодення було вручено пам’ятні медалі «120 років Є. Коновальцю». Про саму ідею створення медалі та її появу розповів співголова оргкомітету з відзначення ювілею Є. Коновальця, координатор ІФОНГПО «Національний вибір» Святослав Перцович. Серед нагороджених пам’ятною медаллю «120 років Є. Коновальцю» — Івано-Франківська обласна рада, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, голова ІФОО УНП В. Анушкевичус, М. Плав’юк, М. Яковина, С. Романів, С. Брацюнь, С. Костюк, Герой України Ю. Шухевич, М. Андрусяк, М. Симчич, М. Зеленчук, Ф. Володимирський та інші. Урочистості завершилися концертом хорового колективу Івано-Франківської ОУН та Центрального народного дому «Золота заграва» під керівництвом Б. Парумби.

 «Об’єднавчі ідеї, започатковані великим провідником українських націоналістів Є. Коновальцем, як ніколи актуальні для сучасного націоналістичного руху, що перебуває на етапі консолідації всіх його структур», — наголосив секретар «Національного вибору», голова Івано-Франківської міської ОУН М. Сулятицький, який вів святкове дійство.

 

Пам’ятну медаль з нагоди 120-річчя від дня народження засновника і провідника ОУН Євгена Коновальця створено з ініціативи Івано-Франківського обласного націоналістичного громадсько-політичного об’єднання «Національний вибір» та за сприяння облдержадміністрації й обласної ради. Про це повідомив секретар об’єднання «Національний вибір» Микола Сулятицький. За його словами, ідея виготовлення медалі належить директорові Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярославові Коретчуку, автор проекту медалі — Мирослав Аронець, а виготовленням медалі займався івано-франківський кооператив «Кристал». Всього викарбувано з латуні 150 медалей вартістю 15 тис. грн. До них видаватимуть ще й посвідчення. Як зазначив М. Сулятицький, цією медаллю нагороджуватимуть учасників національно-визвольної боротьби та активних учасників національного руху.

 

ТЕРНОПІЛЬ

120-ту річницю від дня народження, командира Корпусу січових стрільців, керівника Української військової організації, засновника та провідника Організації українських націоналістів, Євгена Коновальця відзначили у Тернополі. Біля символічної могили борцям за волю України зібралися представники влади, духовенства, політичних партій та громадських організацій, мешканці Тернополя. Основна тема їхніх почувань та виступів - постать Євгена Коновальця займає одне з чільних місць в Україні.

До 120-річниці від дня народження полковника Євгена Коновальця працівники Державного архіву Тернопільської області підготували документальну виставку.

В експозиції виставки представлені документи періоду 1920-х – 1930-х років, які висвітлюють діяльність УВО та ОУН на території Тернопільського воєводства.

Цікавими для відвідувачів виставки будуть такі документи як: інформація слідчого відділу команди поліції в м.Теребовлі від 26 листопада 1928 р. про відносини української еміграції в Берліні (про Є. Петрушевича та Є. Коновальця), інформація команди поліції в м. Тернополі від 16 квітня 1930 р. про зібрання членів УВО в Подебрадах, Чехословаччина та про участь в зібранні М. Сціборського та Є. Коновальця, інформація команди поліції в м. Бучачі від 23 вересня 1935 р. про політику Євгена Коновальця на теренах Східної Галичини та внутрішнє становище ОУН та ін.

Велика кількість статей, присвят, повідомлень у пресі України та закордону про Євгена Коновальця містяться у другому розділі експозиції, поряд із книгами, що висвітлюють життя та діяльність Провідника УВО та ОУН.

Окремим розділом представлені документи, що містять інформацію про смерть Євгена Коновальця. Особливу увагу привертають польські поліційні документи 1938 року, а серед них листівка «Український Народе!» з підписами Проводу ОУН та УВО про загибель полковника Євгена Коновальця, інформація команди поліції в с. Золотниках Підгаєцького повіту від 14 червня 1938 р. про жалобу української молоді в пам’ять про Євгена Коновальця та ін.

 

Науково-краєзнавчі читання «Євген Коновалець у боротьбі за Українську державність» відбулися у залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Фактично цей захід став першим з пошанування в області 120 ліття від дня народження засновника Організації Українських Націоналістів. Перед присутніми виступили науковці Василь Штокало (Тернопіль), Марта Гавришко (Львів), Микола Посівнич (Львів), Федір Полянський (Тернопіль). Презентацію про життя та діяльність Євгена Коновальця підготували працівники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Леся Гук ознайомила присутніх із бібліографією про провідника ОУН з фондів Тернопільської обласної бібліотеки для молоді. Степан Костюк, директор краєзнавчого музею представив портретну галерею про полковника Є.Коновальця, якою володіє музей. Святковий настрій дарувала бандуристка Марія Євгеньєва.

 

 

 

ХАРКІВ

14 червня 2011 р. українська громада Харкова  відзначила 120-річчя від дня народження Євгена Коновальця. В Харкові місцем проведення ювілейних заходів став старий міський цвинтар ("Молодіжний парк"), де встановлено пам'ятний знак воїнам УПА. О 16.00 біля пам'ятного знаку відправив панахиду прот. Олег Козуб, харківський декан УАПЦ. Після цього пройшов мітинґ Харківської обласної організації Конґресу українських націоналістів (голова Богдан Дяків). Промовляв Богдан Дяків. О 18.00 там же панахиду відправив канцлер Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ прот. Віталій Зубак. Відбувся мітинґ Харківської обласної організації ВО "Свобода" (голова Ігор Швайка). У проповіді прот. Віталій Зубак нагадав про багатство форм благодатної дії Святого Духа на людину, що виявляється і в жертовному служінні батьківщині першого лідера Організації Українських Націоналістів. Ігор Швайка навів паралелі між діяльністю Євгена Коновальця й сучасним захистом національних цінностей. Володимир Пасічник прочитав вірш "Євген Коновалець".

 

ЛЬВІВ

У Львівському національному університеті ім. І. Франка відбулася всеукраїнська наукова конференція «Постать на тлі епохи: до 120-річчя від дня народження Євгена Коновальця».

Організаторами виступили Львівський національний університет імені Івана Франка, Історичний факультет ЛНУ ім. І. Франка, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Центр досліджень визвольного руху, Проект «Електронний архів документів та матеріалів українського визвольного руху 1940–1950 років» та Ювілейний комітет з відзначення року Євгена Коновальця.

Ректор ЛНУ ім. І. Франка Іван Вакарчук у вітальному слові зазначив, що постать Євгена Коновальця є прикладом для українців, особливо в нинішніх умовах, коли політичні лідери через «надмірні політичні амбіції гублять українську справу». «Потрібно брати з нього приклад, як творити свою державу», – підкреслив ректор. Учасників конференції також привітали представники влади.

 

ЗАШКІВ

14 червня з нагоди 120-річчя від дня народження, відомого громадського та військово-політичного діяча Євгена Коновальця у його рідному селі Зашкові на Львівщині відбулося урочисте віче та вшанування його пам’яті. У заході взяли участь депутати, представники місцевої і обласної влад.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Мирон Янків під час виступу сказав, що дуже важливо берегти пам’ять про великих українців. «Добре, що відроджується наша пам’ять про таких людей, як Євген Коновалець», – зазначив він і наголосив, що Євген Коновалець вміло поєднав талант військового діяча і громадсько-політичного активіста. «Він все життя і боровся, і вірив, і знав, що буде незалежна Україна. Ще у студентські роки був надзвичайно активним і боровся в умовах австрійської та польської влади за ідею відродження незалежної України», – сказав він.

Під час урочистостей вітали зашківця Ігоря Кобрина із 20-річчям. Хлопцю подарували книгу «Історія Українських січових стрільців», а також видання «Концепція визвольної боротьби» Петра Полтави. Голова Львівської облради побажав юнакові, який народився на землі героїв, звитяги та мужності.

Під час урочистостей Ігор Кобрин виконав пісню «Малий Коновалець», яку написала Віра Соломіна спеціально для Ігоря у 110-ту річницю від Дня народження Коновальця. Відтоді Ігор Кобрин взяв участь у багатьох фестивалях і конкурсах, де ставав дипломантом або лауреатом. Зараз юнак навчається в Національному університеті культури і мистецтв.

 

ХОДОРІВ

12 червня в місті Ходорові відбулось святкування з нагоди 120-річниці від дня народження Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця. Організував захід місцевий підприємець Володимир Мелех.

Святкування розпочалися маршем, участь в якому взяли ветерани ОУН-УПА, Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», які спільно з громадою міста пройшли від пам’ятника І.Франкові до пам’ятнику Т. Шевченку.

Біля пам’ятнику Т.Шевченку святкове Віче розпочалося виконанням державного гімну України. Опісля ведучий свята розповів присутнім про біографію Є. Коновальця. Відтак слово взяли політв’язень, член молодіжної організації «Месники» Олексій Данилишин та колишній воїн УПА Йосиф Гладкий (псевдо «Рекорд»).

На завершення святкувань Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» провело реконструкцію бою воїнів УПА з загонами НКВД.

 

ДРОГОБИЧ

14 червня, у Дрогобичі відбувся вечір з нагоди 120-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця. Захід підготував відділ культури і мистецтв виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. У заході взяли участь секретар міської ради Тарас Метик, вояки ОУН-УПА, представники громадськості, молодіжних організацій, науковці. Відтак присутні оглянули виставку «Євген Коновалець - Воїн і Провідник», підготовлену працівниками міської бібліотечної системи.

 

 

 

 

 

ЗАПОРІЖЖЯ

14 червня 2011року члени Запорізького осередку Молодіжної Громадської Організації "Сокіл" провели урочистий мітинг до Дня народження Євгена Коновальця. Місце для акції було обрано символічне – пам'ятник Великому князю київському Святославу Хороброму.

Голова ЗО МГО "Сокіл" Ілля Волошин зазначив: "Наші діди розпочали національну революцію, ту саму революцію, котра породила нашу нині незалежну Україну. Вони воювали, помирали в засланні, – але не зламалися, не полишили ідею Соборної Самостійної Української Держави. Та чи завершилася революція здобуттям Української держави? – Звісно що НІ! Саме ми, молоді українські націоналісти, повинні завершити цю революцію. Саме ми, нащадки нескорених, повинні зробити Україну величною, сильною і справді українською".

У Запоріжжі відбулося святкове засідання обласного Проводу ОУН приурочене до 120 річниці з дня народження полковника Євгена Коновальця. Як зазначив у своїй промові перед присутніми член ПУН, обласний провідник ОУН на Запоріжжі Михайло Буряк: "Євген Коновалець-людина що своєю титанічною працею на благо України, заробила такий високий авторитет, який і сьогодні викликає в нас любов, повагу та шану. Дивлячись на нього молоде покоління українців бачить як саме і з якою силою треба тримати прапор націоналізму. "Під час засідання обласного Проводу ОУН членом ПУН Михайлом Буряком було прийнято присягу у кандидата до лав ОУН від Комишувахського осередку Андрія Найдьона. Наприкінець за активне поширення ідеології українського націоналізму на терені Запорізької області було виголошено подяки провіднику Комишувахського осередку ОУН Анатолію Гайдеру, провіднику Молочанського осередку ОУН Віктору Ільчуку, провіднику Токмацького осередку Дмитру Лабі, та провіднику Енергодарського осередку Антону Здерчуку. Провід закінчився виконанням Гімну українських націоналістів.

Теренова Рада ПУН

 

«УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ МУСИТЬ ПІТИ ШЛЯХОМ НАЦІОНАЛІЗМУ…»

 

Побачила світ нова книжка першого заступника Голови ОУН, провідника Київської міської організації ОУН Богдана ЧЕРВАКА «З ЦИМ – ПЕРЕМОЖЕМО!». Якщо у своїх попередніх працях, присвячених теорії і практиці українського націоналізму – «Уроки націоналізму» (2003 р.), «Націоналізм. Нариси» (2007 р.) – автор чимало уваги приділив історичним і світоглядним аспектам націоналізму, то цього разу основна увага акцентується на сучасній проблематиці національного державотворення та місці і ролі націоналізму в процесі утвердження України як незалежної держави.

У полі зору автора, зокрема, знаходяться питання організації та діяльності Українського Націоналістичного Руху, актуалізації завдань ОУН, розвінчання пропагандистських штампів, що подекуди виникають довкола діяльності націоналістів. З позицій ідеологічних засад націоналізму, що їх плекає ОУН Б. Червак розкриває зміст таких понять як «національна революція», «соціальна політика ОУН», «інформаційний націоналізм» тощо.

У книжці під кутом зору завдань, що стоять перед націоналістичними організаціями і партіями аналізується творчий доробок провідних ідеологів сучасного націоналізму В. Іванишина та А. Свідзинського. Без сумніву, книжка «З цим – переможемо!» буде корисна усім , хто щиро вболіває за державне майбутнє української нації, долю самостійної України.

Епіграфом до книжки автор взяв слова Миколи Міхновського: «Українська нація мусить піти шляхом націоналізму, перейти його та повалить усе, що стоятиме перепоною на цій дорозі».

Книжка присвячена полковникові Є.Коновальцю.

З питань ознайомлення та придбання книжки прохання звертатися за телефонами: (044) 280-60-12; 280-16-75, а також адресою: kmoun@ukr.net

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 926 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]