Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Анатолій Ковальов. Полеміка із О.П. Продан та формула рентабельності
[ Викачати з сервера (24.5 Kb) ] 03.07.2016, 12:20

Полеміка із О.П. Продан стосовно її пропозицій до реформи податкової системи http://www.epravda.com.ua/columns/2016/06/30/597357/

Оксана Петрівна. Давайте не будемо давати можливість керівникам держави в черговий раз надурити народ, прийнявши «прогресивні» зміни до ПК, або навіть «прогресивну» реформу ПК.

Ви у своїй статті вказуєте, що основні завданні нового ПК :

По-перше — збереження спрощеної системи оподаткування.

По-друге — спрощення адміністрування, ставка на електронні сервіси.

По-третє — провести реорганізацію податкової системи, але не так, як недавно, коли кількість податків зменшили, а адміністрування — ускладнили.

По-четверте — при переведенні фіскальної служби на сервісне обслуговування платників необхідно забезпечити співпрацю фіскалів з місцевими органами влади.

По-п'яте — ліквідація податкової міліції та корупційних бар'єрів.

 

Хочу Вам категорично заперечити. Потрібно спочатку поставити мету реформи ПК. А метою може бути лише єдине: «Система податків та зборів (як прямих, так і прихованих) повинна сприяти прискореному розвитку товарного виробництва. А як результат – збільшення обігу грошової маси, зменшення безробіття, зміцнення економіки країни та збільшення бюджетних надходжень».

Апріорі - сумарні податки та збори можуть бути такого об’єму, що товарне виробництво стає нерентабельним. Це ми спостерігаємо в Україні. Від кепки – до шнурків в нас китайське. Ми не виробляємо навіть самих простих речей, в той час вивозимо за безцінь сировину. Свої товари не створюємо навіть для внутрішнього ринку, позичаємо у МВФ, щоб завезти непотріб, та потім сісти на боргову голку.

Чому це така ситуація? Кому це вигідно тримати народ у стані «обскубаної курки»? Коли це кінчиться? Я закликаю спільно, громадою покласти край такій ситуації. Досягти, щоб малий та середній бізнес отримав змогу займатися товарним виробництвом і торгівлею українських товарів. Зараз бізнес дуже в скрутному становищі через те, що із-за високих податків не може розвивати товарне виробництво,  через високі податки – дорога сировина для виробництва, дорогі енергоносії. Немає виробництва, то немає і грошей в населення, щоб щось купляти в підприємців. Попадаємо в зачароване коло із якого виходжу немає. І не  є панацеєю запропоновані Вами п’ять причин. Нічого не буде вирішено. Народ в черговий раз якось тимчасово обнадіють, фактично обдурять, зростуть статки лише в олігархата.

В першу чергу та негайно потрібно для України підрахувати допустиму межу податків та зборів, перейшовши за яку стає нерентабельним виробництво.

Встановивши теоретично об’єм податків та зборів, слід прийняти Закон про заборону переходити дану межу, так як зразу ж буде притуплюватися та зупинятися товарне виробництво, втрачатися економічний розвиток країни та розвиватиметься зубожіння людей. А ще краще в Конституції записати, що межу оподаткування не переходити. Наприклад, в Грузії такий закон прийняли, див. http://www.inliberty.ru/library/573-akt-ekonomicheskoy-svobody

Теоретики – економісти встановили, якщо в країні сума податків та зборів перевалює через 30% від загального річного приросту вартості, то в такій країні виробництво стає нерентабельним. В нас цей показник – біля 64%, в Китаї трохи більше 20%. Тому  в Китаї виробництво настільки рентабельне і доступне кожному, що торгують своїми товарами по всьому світу.

Чому в нас за 25 років знищено промислове виробництво? А тому,  що ПДВ введено на товар, що вироблявся. Чому сільське господарство розвивалося, тому, що ПДВ там не застосовувалося.  Зараз ввели ПДВ для сільгоспвиробника. Як Ви думаєте, для чого?. А для того, щоб знищити ще й сільськогосподарського виробника та підвести до продажу землі сільськогосподарського призначення. Слід нам  зробити громадський заслон шкідникам суспільства.

Якщо через реформу ПК не встановити межу оподаткування товаровиробника, не організувати сприятливі умови для виробництва, то знову  втратимо кілька років, або буде новий Майдан, щоб різко зламати олігархічні умови оподаткування.

Дехто заперечує, що в багатьох розвинених країнах ще більше збирають податків, але слід врахувати, що там набагато об’ємніші фонди суспільного споживання, дешеві кредити, виробничникам пільгові енергоносії та ін., що дає змогу рентабельному виробництву.

Пропоную деякі аргументи:

http://www.seredniy-klas.org/news/anatolij_kovalov_reforma_podatkovoji_sistemi/2015-12-09-262

Тут знайдете Формулу рентабельності:   http://www.seredniy-klas.org/load/anatolij_kovalov_polemika_iz_o_p_prodan_ta_formula_rentabelnosti/1-1-0-2579

Викачайте із сервера Формулу рентабельності

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 402 | Завантажень: 34 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]