Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Анатолій Ковальов. Концепція Податкового кодексу
[ Викачати з сервера (35.0 Kb) ] 09.09.2010, 02:02

Що повинен вирішити Податковий кодекс.

1.      Сприяти  розвитку національного виробництва, захисту українського виробника, нашої валюти. Україна являється постачальником не готової продукції, а сировини. А завозять нам навіть сало, часник та цукор, не говорячи вже про вироби промислової групи. Цим даємо роботу, створюємо робочі місця не в себе, а в країнах імпортерах.

Наповнити бюджет, збільшити реальний ВВП можна лише  розвитком виробництва та експортом не сировини, а готових виробів.

 

2.      Кодекс повинен  вирішити  проблему  встановлення раціональної  «вилки» між мінімальною та максимальною пенсією та зарплатами. Асамблея пропонує, щоб  «вилка» між мінімальною та максимальною пенсією та зарплатою не перевищувала  10 разів. До речі, в Німеччині максимальна пенсія можебути більша від мінімальної лише в 6 разів. У нас багато елітних пенсіонерів  отримує в 120 разів більшу  пенсію від мінімальної. А говорять – бідна країна, дефіцит Пенсійного Фонду?!

 

3.      Пропонуємо в Податковий кодекс включити інструмент  порівняння річних витрат відносно річних надходженя. Лише існуюче податкове законодавство, а також запропонований проект дозволяє  витрати робити із непоказаних прибутків. Чиновники, які логічно не можуть за життя заробити вартість своїх палаців, спиртових заводів, які виростають в них за кілька років їх правління і коштують міліони доларів.

 

4.      А щоб вони не ховали «ліві» гроші в закордонних банках, то потрібно Податковим кодексом заборонити  розмішувати  кошти в  іноземних банках, в офшорних зонах Кіпру та ін. Наших грошей за границею є більше, ніж кілька річних бюджетів, більше, ніж нам потрібно для запозичень.

 

5.      Якщо на одну особу припадає понад 200 кв.м. житла, то такі приміщення повинні оподатковуватися по 100 грн за кожен  кв. м житла понад норму. Якщо приміщення виробничого характеру, ні в якому разі не слід оподатковувати. Нехай працює на виробництво, на створення робочих місць. Податок заплатися із товару.

 

6.      Кодекс повинен обмежити  можливості виникнення картельних змов та можливість безмежного підвищення цін на монопольні товари. Ми не раз були свідками, коли домовлялися між собою постачальники нафтопродуктів  і  в  один день на всіх заправках зростали ціни на 20%. В результаті змови зернотрейдерів різниця між скупками зерна в Україні значно відрізняється  від розумних величин в порівнянні, наприклад, із аналогічними польського чи німецького фермера. А продають і наші трейдери і німецькі по однакових цінах – відповідно цін Лондонської товарної біржі. Електроенергію продають населенню по 24 коп.,  а підприємцям по 83 коп. за кВт год. Що це? Куди дівається різниця? Чому 500% рентабельність? А на ліках (часто фальсифікованих) заробляють ще більше, за рахунок хворого, за рахунок пенсіонера. Це слід припиняти негайно.

 

7.      Кодексом спростити  та зменшити податкову документацію.  Наприклад, фермерське господарство здає щомісяця звіт що складається із 9 сторінок і більше. Кому це потрібно? Крім цього ще й форми міняються, буває не раз на рік. Або те, що ведемо подвійний облік. Від цього країна не стає багатшою, що показує практика попередніх років. Потрібно кардинально спрощувати як облік, так  звітність.

 

8.      Кодексом передбачати контроль громадськості за роботою податкових органів.  Адже ми платимо податки, ми утримуємо на своїй шиї  службовців-податківців, то ми зобовязані і контролювати за тим, як наші кошти використовуються, чи справляються нами найняті  службовці із своїми обовязками.

 

9.      Кількість податківців в Україні слід зменшити вдвічі, якщо не більше. Порівняйте, скільки на душу населення   припадає податківців в Німеччині, США, Франції і скільки в Україні.

10. За основу  Податкового кодексу взяти пропозиції  асоціації вчених-економістів  під керівництвом  Олександра Володимировича  Кендюхова.

Підготувати новий проект, що вирішуватиме вище вказані принципи, залучити до написання проекту представників громадських організацій малого та середнього бізнесу та науковців. Провести  дійсно обговорення нового документу, особливо представниками малого та середнього бізнесу – основної частини населення, що створює матеріальні блага і наповнює бюджет.

09.09.10.

Анатолій Ковальов.      aaa77748@mail.ru       тел. 096-3891937

Дописую свої думки 10.09.2011р.  Хорошу концепцію Податкового кодексу розробив Ігор Гурняк, ми її обговорили і подаємо від Асамблеї:  http://pidpr.com/load/proekt_asambleji_koncepcija_podatkovogo_kodeksu_ukrajini/1-1-0-1450 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 1001 | Завантажень: 122 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]