Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Анатолій Гриценко. Звернення до українських мільярдерів
11.01.2011, 21:04
Звернення до українських мільярдерів

Вже 58 американських мільярдерів підтримали благодійну ініціативу The Giving Pledge двох найбагатших підприємців планети – Білла Гейтса і Уоррена Баффета.

Всі вони взяли на себе публічне зобов’язання спрямувати не менше половини (!) своїх багатомільярдних статків на благодійництво – в інтересах суспільства.

Їхні зобов’язання реєструються на сайті http://givingpledge.org.

Радив би почитати листи мільярдерів.

В них – про відповідальність крупного бізнесу перед країною і суспільством. Про моральність бізнесу, до якої вже доросли 58 мільярдерів, кожен з яких по-своєму заробив свій перший мільйон і перший мільярд.

Крупний бізнес спрямовує свої приватні кошти на вирішення найважливіших соціальних проблем Америки – це доступність якісної освіти для всіх верств населення, створення і поширення ефективних вакцин і лікувальних засобів для боротьби з небезпечними інфекційними хворобами, новітні наукові розробки проривного характеру, впровадження сучасних методик навчання у середню і вищу школу, екологічний моніторинг і захист довкілля, постачання до лікарень сучасного медичного обладнання…

В Україні такі самі проблеми, тільки їх масштаби і наслідки вже дійшли до критичної межі – межі деградації і руйнації:

- навчальні заклади штампують атестати-дипломи, але не дають дітям знань і не формують їхнього світогляду, рівень технічного і методичного забезпечення школи не витримує жодної критики, заліки й екзамени продаються і купуються;

- лікарні працюють на допотопному обладнанні, не мають навіть критично необхідних ліків, багатьом медикам взагалі страшно довірити своє здоров’я;

- наукові структури і школи розвалені, мотивація до наукової діяльності в молоді відсутня, наші кращі науковці працюють закордоном;

- вже стало проблемою знайти професійного і відповідального слюсаря, токаря, механіка, сантехніка, електрика, будівельника, навіть за чималі гроші;

- стан фізичного і психічного здоров’я людей викликає тривогу, в країні епідемії інфекційних хвороб, про які, здавалося, ми забули років 40-50 тому;

- незадовільний стан довкілля руйнує здоров’я людей, країна переповнена шкідливими для людини продуктами і товарами;

- стан житлового фонду і комунальної інфраструктури – аварійний, рівень техногенної безпеки загрожує життю людей…

В Україні так само є мільярдери, їх багато, і в гривнях, і в доларах.

Частина з них дотепер сидять у владі (Уряд, Рада, АП) і живляться владою, інші – вже відійшли від влади, але залежать від неї.

Одні створюють виробництва і робочі місця в Україні, інші – заробляють в Україні, але виводять кошти закордон, підтримуючи чужі економіки.

Частина мільярдерів вже легалізувала свої статки (принаймні частину), але більшість їх приховують.

Можу помилитися в оцінці, але думаю, якщо скласти докупи статки Кучми, Ющенків, Януковичів, Тимошенко, Азарових, Тігіпка, Клюєвих, Колєснікова, Бойка, Льовочкіна, Хорошковського, Черновецького, Ахметова, Іванющенка, Фірташа, Хмельницького, Васадзе, Губського, Яценка, Скударя, Васильєва, Буряків, Вадатурського, Порошенка, Григоришина, Коломойського, Боголюбова, Жеваго, Мартинова, Пінчука, Тарути, Гайдука, Ярославського, Іванова, Туманова, Юрушева, Байсарова, Шифрина, Нусенкіса, Суркісів, Горбаля, Косюка, Матвієнка, Шнайдера, Шпига, Мітюкова, Черняка, Медведчука, Веревського, Осики, Димінського, Слободяна, Насалика і багатьох-багатьох інших крупних бізнесменів – то матимемо з десяток державних бюджетів України.

Окремі з Вас уже стали на шлях благодійництва. Хтось робить це публічно, утворюючи фонди, хтось – не дуже афішує. Але для багатьох мільярдерів – слова «відповідальність» і «моральність» поки що відсутні в словнику…

Звертаюся до Вас, найбагатших людей країни: відважтеся на відповідальний крок – започаткуйте в Україні ініціативу, яка б не копіювала, але була близькою по своїй суті до ідеї Гейтса-Баффета.

Таку саму масштабну і системну. Для вирішення найболючіших проблем українського суспільства.

Переконаний, це пішло б на користь не лише країні, але й кожному з Вас особисто.

Бо жоден з Вас, скільки б не вкладали у фінансування виборчих кампаній і «заохочення» чиновників, не спить спокійно.

Жоден не почувається у безпеці, незалежно від кількості озброєних охоронців, які Вас супроводжують.

Ви вже давно не купуєте нічого українського, натомість завозите із закордону практично все – харчові продукти і воду, одяг і взуття, машини і комп’ютери, літаки і яхти, дерево і цеглу, меблі і сантехніку, туалетний папір і пральний порошок, худобу і птицю, магнітофони і телевізори, інструменти і станки, обладнання і сировину, навіть менеджерів і кваліфікованих робітників (від будівельника до ветеринара) для Ваших підприємств, вчителів і гувернанток для Ваших дітей…

Ви вкладаєте чималі кошти у нерухомість закордоном, там же Ви відпочиваєте на вихідні і проводите відпустки, закордоном Ви даєте освіту своїм дітям, там Ви лікуєтеся, зберігаєте у банках кошти, свої інтереси в судах Ви теж захищаєте закордоном.

Маєте замислитися, що всі ці закордонні блага, до яких Ви звикли, можуть зупинитися дуже швидко – відмовою у наданні візи, приміром.

Маєте усвідомити, що проблеми України – це не тільки наші проблеми. Вони вже давно стали й Вашими проблемами.

Тож думайте і шукайте з-поміж себе українських гейтсів-баффетів.

Часу обмаль. Далі буде лише гірше – якщо не зупинимо деградацію України і українців.

Якби Ви погодилися і утворили Фонд соціальних проектів (назва умовна), то він став би дійсно унікальним, а саме – першим, що в країні не розкрадатиметься.

Бо Ви, на відміну від держави, добре вмієте контролювати використання власних коштів – ефективно і за цільовим призначенням.
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 707 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
3 евгений  
0
Нашлась причина всех бед частная собственность!В развитых странах частный капитал двигатель прогресса в том числе и социального а в Украине это беда.Можно подумать что от того что захотелось кому то что бы ресурс власти работал на так называемый соц сектор всё изменится.Слово ВЛАСТЬ означает данные законом полномочия и всё!А вот люди наделённые этими полномочиями будут использовать их по назначению только тогда когда граждане не будут верить им на слово и не будут бояться жёстко спрашивать за порученную работу.Это понимают и чиновники поэтому и держат народ в состоянии страха отводят от себя внимание на другие слои общества предпринимателей например чтобы даже мысли не возникало изучать законы и понять что главная обязанность гражданина ЗАЩИТА своих ПРАВ.Тогда и частная собственность будет законна приобретена и налоги будут платиться и чиновники перестанут использовать бюджет как способ и место обогащения.А термины капитализм социализм это к пенсионерам и молодым романтикам носящим майки с портретом убиенного террориста Че.

2 Осна Олена Кирилівна, академік Укр.ак. оригінальних ідей  
0
Пане Анатолію!

Якщо Ваша програма буде спрямована на ліквідацію приватної власності -- народ Вас підтримає, бо далі вже нікуди зростати цінам та платежам.

Ви, мабуть проти ЄЕП. Зараз Ви праві, бо посилиться капіталістичний устрій і похитнути його буде важче, аніж у 1917 році. Але соціалістичним острівним державам треба буде об'єднатися. Зараз, в умовах становления капіталізму, кожна держава робить багато помилок, затягуючи зашморг на шиї народу. В умовах поглибленого об'єднання цих держав помилки будуть зафііксовані, а ініціатива знизу униможливиться. Дефолт однієї частини, як полум'я, перекинеться на всі інші частини...

Говорити про еффективність приватного господарювання -- груба помилка. Весь досвід реформування доводить, що приватизація -- це шлях до суцільного занепаду. Загальна закономірність приватизації полягає в обмеженні свобод об'єктів всього іншого простору. Приватизовані простори стають недоторканими структурами і фактично випадають з функції держави за принципом: якщо приватна власність це простір свободи хазяїна, то тут закінчується свобода всіх інших громадян. При критичній масі приватизації починається економічне рабство населення, -- разом з його урядом. Зупиняється будб-який розвиток соціуму і починається його деградація, що ми і маємо тобто сам соціум стає ресурсною базою для приватного капіталу.

Яскравим прикладом явища деградації є урбаністичні процесси. Міста опинилися у блокаді приватних садиб з особняками. Місто більше не може розвиватися вшир, -- навіть лінійно. Збільшення ж щільності забудови в межах існуючого міста -- це порушення існуючих санітарних норм, тобто. погіршення умов проживання населения. Таке погіршення заборонене Конституцією. Тепер бізнес напирає на владу, щоб вона змінила Конституцію по всіх статтях, які захищали державну (національну, народну, -- справ термінології) власність та права громадян. А Ви на якому боці?


1 Оснач Елена Кирилловна  
0
Пане Анатолію!

1) Ви дуже порозумнішали після того, як пішли у відставку з владного поста. Це були б гарні ліки і для інших.

2) Пожертви міл'ярдерів можуть покращити ситуацію, але не суттєво і не на довго. Не суттєво, бо статті витрат вони ж і формують.

3) Треба ліквідувати чинник кризи, -- зменшити паразитарну оболонку приватної власності, торгівлі та банків, яка концентрує в собі капітал. Інакше вимирання і занепад ніколи не зупиниться. Капіталізм -- це самогубство людства. Наявність криз -- ознака нікчемності ладу. Потрібна нова система.

4) Весь координаційний ресурс влади повинен працювати на організацію праці в соціальному секторі: народ -- ресурси (загальнонародні) -- виробництво -- життєзабезпечення для народу (частка безоплатності має зростати).


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]